Author Topic: Koliko brzo ide vas mini?  (Read 25176 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #30 on: November 08, 2009, 21:18:38 PM »
Slažem se potpuno

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #31 on: November 09, 2009, 21:08:59 PM »
ali smo mi balkanci.....moramo malo da se kurcimo... :bravo:...heheheheeh....meni je najbitnije da na semaforu budem ispred ovih pacijenata u fency kolima,a sa minijem je to zezanje,jer je startniji od 99 % automobila na nasim putevima....

mister x

  • Guest
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #32 on: November 09, 2009, 22:13:33 PM »
mini je automobil sa savrsenim mogucnostima ,ja takodje ne mogu da se suzdrzim
obozavam da se provlacim sa minijem ,ha ha pre neki dan sam naisao na onu ulicu kod lipovog lada i vidim zatvorena ,medjutim kazem sebi nema nazad ,pa ti vozis minija ,te skrenem na pesacku stazu i vozio sam ga izmedju pesaka ,odnosno oni su se u neverici sklanjali ,i dok nisam nasao izlaz na bulevar .ili jednom prilikom na autoputu provlacio sam se izmedju automobila u brzoj i srednjoj traci ,ma gnjavili su a meni u miniju zivci samo trepere ,daj gas gas .
a prosli motor hiljadarku sto sam imao cepao sam do daske ,sto znaci kazaljka je bila skroz na desnom kraju ,cak ni sam nisam verovao da to moze da izdrzi ,a desilo se vozim se ja za Arandjelovac i svi na autoputu samo sisaju ,iznerviram se stanem sa strane otvorim haubu i pojacam plin ,i kad sam poceo da ih obilazim ,ljudi su u neverici gledali ,cak su me mnogi stizali i kao brate sta je pod haubom .medjutim za takva zezanja imaju i posledice ,kada sam stigao na odrediste adrenalin u fulu ,a mucenik mini ispustio pola litre ulja ,propisao na sve semeringe ,i eto opet neki razlog da se popravlja .
zato ko voli neka izvoli

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #33 on: November 10, 2009, 08:52:52 AM »
ali smo mi balkanci.....moramo malo da se kurcimo... :bravo:...heheheheeh....meni je najbitnije da na semaforu budem ispred ovih pacijenata u fency kolima,a sa minijem je to zezanje,jer je startniji od 99 % automobila na nasim putevima....

Ali to je nesto sasvim drugo od krajnje brzine ;)
Po semaforima se i ja nateravam  :blush:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #34 on: November 10, 2009, 14:02:10 PM »
pa meni je bitno,da ostavljam pacijente na semaforu,a nekome je bitno da ide 200 na sat..svako po nesto voli....heheh

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #35 on: November 13, 2009, 10:10:14 AM »
ako ste počeli temu u konačnoj brzini..... evo ovako. moj turbo je išao 220km/h. naravno sa dugim 2,9 diferencialom.

inače nema smisla takva tema. mini je za današnje standarde veoma bučan auto i osobno više od 120 se nevolim voziti pa makar imam svu moguču zvučnu izolaciju u njemu.
osim mog turbo minija. njega je bio največi užitak nagaziti po gasu kod 120h, a on je vukao, vukao u nedogled.

inače mini čak i sa 1,3 motor više nije konkurencija novijim motorima. teško se sa njim više utrkivati. to je moje mišljenje


Offline Dijabola666

  • Aktivan
  • Posts: 29
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #36 on: November 13, 2009, 20:07:35 PM »
ima tu istine ali izras lica ljudima kad prodjem pored njih a oni kao idu 100 na putu je ne procenjiv :)

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #37 on: November 14, 2009, 10:40:23 AM »
@ gregor: zavisi kakav 1.3  :blush:

mister x

  • Guest
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #38 on: November 17, 2009, 11:53:22 AM »
da vredi ga zgaziti za taj njihov izraz lica
najvise obozavam ,ja na semaforu a neki papani u nekoj besnoj masini ,i umesto da se lozim kao ostali ja kuliram ,a oni se izvijaju da bi dobro osmotrili ,minija i detalje na njemu ,ha ha

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #39 on: March 09, 2010, 22:18:42 PM »
ako ste počeli temu u konačnoj brzini..... evo ovako. moj turbo je išao 220km/h. naravno sa dugim 2,9 diferencialom.

inače nema smisla takva tema. mini je za današnje standarde veoma bučan auto i osobno više od 120 se nevolim voziti pa makar imam svu moguču zvučnu izolaciju u njemu.
osim mog turbo minija. njega je bio največi užitak nagaziti po gasu kod 120h, a on je vukao, vukao u nedogled.

inače mini čak i sa 1,3 motor više nije konkurencija novijim motorima. teško se sa njim više utrkivati. to je moje mišljenje


evo da obnovim malo ovu temu.....
mogu mislit kako izgleda vožnja u miniju na 220.... :blink:
a šta se tiče usporedbe s modernim autima besmislena je, njih ionako po krivinama operem ko ništa, nijedno današnje auto ne pruža takav gušt vožnje ko mini....

sad kad san složia auto, 1300 motor iz austina, krajnja 130ak, nisan ga tia više stisnit, 3.44 diferencijal.... ubrzanja ludilo, pogotovo uzbrdo, nema neke velike razlike iša uzbrdo ili nizbrdo, samo me jedan detalj smeta a to je da ga ne mogu držat preko 80-90 km/h na magistrali, a mašina vuče na najmanji dodir gasa..... motor je iz austina 1300, pojma nemam koliko konja, mada mi je nekoliko ljudi reklo da je iz 1300 GT -a, koliko znam obični austin 1300 nema duplex u seriji.... :thinking:

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #40 on: March 10, 2010, 11:21:21 AM »
E jesi mu rekao, svaka ti cast  :lol:  :pivo:

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #41 on: March 10, 2010, 13:48:20 PM »
zvoni mi mobitel vidim ja nečak zove "jesi li vozio novi cooper S MINI" odma če on uglavu.
"nisam " kažem ja
"ajd dođi do mene da probaš došo je Ivica sa novim Cooper S samo mu auspuh fali za kompletan John Cooper Works tjuning
Odgodih pripremu ručka za sat i po uputih se put Saršona
Poslije kafice i malo sjedenja krenusmo isprobati ljutu mašinu.
Prvo če Ivica jašit moj pa ču ja negov ponos.
Sjednosmo mi u moj stari MINI vidim ja komeša se Ivica sve nešto guzelja nije mu pravo treba tu vozit starudiju ,a on gazdin sin naučio na nove i ljute zvijeri .
Krenusmo "jer to nisam pustio ručnu "pita Ivica
jesi spustio si ručnu samo ovo ima 42 sa nama 44 konja stadoh branit ja .
ooo ho ho 70 u drugoj bogati vidi 90 ne 100 u trečoj ide mrcina posprdno če Ivica,a imali ovo blokadu pita
ima osjetit češ popriličnu bol u predjelu desnog uha kao posljedicu mog šamara ako ope pređeš 5000 okretaja odbrusim oštro.
kolko ovo uopče može povuč pita Ivica
150 ko iz topa ispalih ja .
znaš li ti di bi ja bio i kad bi ja stigo u Minken da moram samo 150 voziti
Sad došo red na mene da probam
reko ja Ivici onako mudro, ako tvoj novi MINI ima 210 konja moj stari 42konja znači pet puta više
od mog, red bi bio da postigne bar duplo bolje vrijednosti a i Ivici se to učini logičmo pa krenusmo.
ako stari ide 70 u drugoj bogami propeše se novih 210 konja ali ništa od 140 blokada na nekih pišljivih 110 onemoguči nas
prebacim ja u treču nebi pravo Ivici jer ništa od 180 u trečoj znaš šta prijatelju ja nebi probo do 300 u četvrtoj da ipak malo sačuvaš obraz. "u šestoj nema blokade" stade on branit znam išo bi on bar 400 da ima tolke ravnice sad ču ja onako fakinski
mogu zaknjučiti na kraju. dobar auto taj Bini KupreS(cooper S) samo i trebaju mu toliki konji jer su nekako nejaki ,slabahni.

samo dokaz da ne zaslužuje minija.....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #42 on: March 10, 2010, 13:57:34 PM »
vožnjom, zapravo snagom novim cooper S sam bio veoma razočaran. kompresor se mi nikako ne sviđa. :bad:
ali....... snaga novog S turbo, original od worksa me je oduševila. avto ima dovoljno snage kad ga nagaziš..... a može se voziti i laganim stilom gradske vožnje.  :rulz:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #43 on: March 10, 2010, 19:28:46 PM »
Ja ipak mislim da taj tvoj mini ima 44 konja......Sa tom kilazom stari,vredis za dvojicu....  :laughing:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #44 on: March 10, 2010, 20:00:31 PM »
ma svakako tu neidemo u konfrontaciju novog minija. govorio sam samo o perfoncama motora. prekrasno razvija snagu i fino ga je voziti..... mada osobno nemogu prihvatiti svu plastiku, svu natrpanost, manjak prostora, itd, itd,.....