Author Topic: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!  (Read 15014 times)

deki

  • Guest
Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« on: July 20, 2009, 19:09:32 PM »
Zdravo svima.Vec sam otvorio ovu temu na onom dr.sajtu i vidim da mi niko ne odgovara a onda skontam da treba da se prebacim ovde i da ste verovatno svi tu!Imam problem,skinuo sam pomocni cilindar kvacila na kom je ona velika gumica sto se vidi spolja pukla a kad sam ga skinuo video sam da je i klip zaribao.Sad me zanima da li je taj cilindar za reparaciju i da li promenom gumice dobijam ispravan.Ja sam kuckanjem uspeo da potisnem klip na dole i on je ostao tako.Brine me i to sto je metal na krajevima gde naleze gumica nekako pojeden.Stavljam slike da vidite, pa ako neko zna neka kaze sta misli.Hvala!!!








Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #1 on: July 20, 2009, 21:23:09 PM »
ovako...ta prva gumica ti je tkz prasinarka....ispod tog metalnog klipa imas gumicu koja je u stvari ona koja odrzava pritisak....ja sam kupio taj nov klip na minisportu jer i ja hocu da ga menjam...posle 30 i nesto godina vreme mu je....bilo bi veoma lepo da odes kod nekog ko sredjuje klipove i cilindre da ti malo taj cilidar presmirgla i izglaca....mislim da ti gumice za reparaciju kostaju oko15-tak E u autokosi..

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #2 on: July 20, 2009, 21:36:03 PM »
E hvala ti na pomoci!!!Znaci mislis da to ne bi umeo sam da uradim?Ustvari i nije mi jasno kako bi izvadio taj klip jer je on duboko unutra!Ako znas jos detalja u vezi toga znacilo bi mi.Pozdrav!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #3 on: July 20, 2009, 21:47:35 PM »
ja sam to vadio tako sto drukao kvacilo polako....ali okreni ga naopacke i lupkaj polako,pa ce izaci klip,a posle i gumica..ili na kompresoru na ulasku u cilindar drukni vazduh i izaci ce i klip i gumica,...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #4 on: July 20, 2009, 22:42:08 PM »
Iako sam ja pristalica resavanja kojekavih problema oko minija na ovaj nacin, preko foruma, jer tako iz necijeg licnog iskustva moze da se sazna i neka caka, a to mogu onda da vide svi, ne znam da li ti imas cuvenu knjigu za odrzavanje minija od Haynesa. Ako nemas javi mi se da ti pozajmim da je iskopiras, jer to ti je azbuka za minije. Mislim da mozes i da nadjes da je skines negde sa neta. Jako je dobro objasnjeno i nacrtano sve od poda pa do krova.



Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #5 on: July 20, 2009, 23:10:38 PM »
nesto sam gledao hayness-a ali neke stvari nisu bas objasnili kako i sta....a na slikama se bas ne vidi redosled,dok sam ne rastavis i vidis kako i sta ili ti neko ovako ne pokaze neces bas moci sve stvari da naucis i knjige....

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #6 on: July 20, 2009, 23:30:14 PM »
Kratko i jasno...KUPUJ NOVO!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #7 on: July 21, 2009, 00:03:14 AM »
to je najbolje........ali to kosta oko 30-tak E....i treba da se ceka oko 12-tak dana iz engleske....ja sam tako uradio i sada cekam da nadjem vremena da ugradim osovine na zadnjem ramenu,taj cilindar kvacila,neke gumice na prednjem trapu i naravno nove gume,sa srafovima i brezonima....

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #8 on: July 21, 2009, 21:04:30 PM »
Hvala svima!Voleo bi da iskopiram prirucnik!!!Javicu ti se kad nadjem malo vremena.Pozdrav!!!

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #9 on: July 26, 2009, 18:35:57 PM »
Probao sam sa jednim drugarom da pomocu kompresora izbijemo sadrzaj pomocnog cilindra kvacila.Pritisak 6 bara,i nije ni mrdnuo.Noc pre toga sam ga naprskao sa WD om.Nesto smo improvizovali oko svega toga,gubio je malo kompresiju na crevu i mozda je to bilo dovoljno da nam ne uspe.Ne preostaje mi nista drugo vec da trazim majstora za to.Ako neko zna ko se bavi  reparacijom cilindara neka mi javi!Hvala!!!

aca grunf

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #10 on: July 26, 2009, 18:51:34 PM »
 :ded:
pozovi na 0640260988

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #11 on: July 26, 2009, 19:10:59 PM »
Misliš na sekundarni cilindar kvačila. Ne bi trebalo da bude problema... Nisam ga nikad skidao,ali vidim ga spolja i ne može biti prostiji. Ima one uši za koje je pričvršćen, udaraj lagano ušima o nešto tvrdo i ispašće

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #12 on: July 27, 2009, 12:07:55 PM »
ja znam za jednog u bolecu,covek se bavi samo sredjivanjem cilindara kocionih.....

dovla

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #13 on: July 27, 2009, 12:44:49 PM »
nista komplikovano...
skines veliku gumicu..
zatim imas usice kroz koje provuces klesta, stegnes izvadis..
uzmes cilindar lupas od nesto ispadne ti sadrzaj i gotovo...
Uradi sam to je posao od minut... pozdrav

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #14 on: July 28, 2009, 21:13:32 PM »
bas tako jedino je problem da izvadis taj osigurac
trebaju ti spic klesta ,jedan kraj klesta u jednu rupu drugi kraj u drugu i trebas da skupis osigurac i tako ga izvadis
e majke mi zajebo sam ajnstajna :blush:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!