Author Topic: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!  (Read 15015 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #15 on: July 28, 2009, 21:15:32 PM »
svaka ti cast....Njutn je za tebe malo dete... :uraa:.... :punk:

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #16 on: July 28, 2009, 21:34:50 PM »
Ljudi nisam uspeo da izvadim unutrasnjost cilindra, ne razumem kakav sad osigurac ima u njemu???Lupao sam o tvrdo i ni makac klip u njemu stoji u donjem polozaju duboko u njemu kao na slici!! Jos jednom kakav osigurac,jel me zezate???Ako treba da slikam bolje pa da vam postavim sliku???
« Last Edit: July 28, 2009, 21:38:33 PM by deki »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #17 on: July 28, 2009, 21:38:33 PM »
kada skines spoljasnju gumu,tj zastitnu, imas po obodu unutrasnje strane cilindra osigurac koji ide i krug i na krajevima po 2 male rupe, aj javi kad vidis pa procitaj sta sam malo pre napisao i izvadices
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #18 on: July 28, 2009, 21:44:21 PM »

Evo gledam ga,gledao sam ga vec danima,evo jos jedna bolja slika unutrasnjosti.Nema osiguraca samo metalni klip.


Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #19 on: July 28, 2009, 21:49:14 PM »
ebo mamu vidi stvarno nema, pa nista onda lupaj ga od beton dok neizadje klip
ali stani malo pa taj osigurac mu u stvari neda da klip izadje do kraja
probaj kuckanjem da izadje klip i kad ispadne onda je iza gumica
a osigurac moras imati
aj kad nadjem poslacu da vidis kako to treba da izgleda
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #20 on: July 28, 2009, 21:59:20 PM »
Hvala ti sto se interesujes,imam i ja semu cilindra i vidim da na njoj postoji i osigurac,mozda u novijim godistima nema osiguraca.Ja sam ga skinuo sa kola takvog,bila je spoljasnja gumica koja je naprsla a voda je verovatno ulazila u njega a auto je stojao ,nije vozen duze vrame i cilindar je zaribao.Skinuo sam ga i tada je bio u gornjem polozaju,medjutim ja neznajuci da ako ga sabijem dole da cu posle imati problema sa vadjenjem ja sam ga kuckao na dole i sabio ga unutra i sada nece da izadje da bi mogao da ga dobro ocistim i zamenim sve gumice u njemu.Inace kad sm ga skinuo osiguraca nije bilo,ovaj metalni klip je direktno bio naslonjen na polugicu koja prenosi sa njega potisak na kvacilo! Pozdrav.Javicu kad ga iscupam!!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #21 on: July 28, 2009, 22:28:01 PM »
probaj da ga gurnes jos unutra jer je feder iznutra,pa ga napni maksimalno da taj feder sam izgura klip i gumicu,a ako ni to nece,navrni crevo od dovoda iz glavnog cilindra i drukaj papucu kvacila,pritisak ce morati da ga izbaci napolje...jedino ti je jos to ostalo,ako nista rdugo nece...

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #22 on: July 28, 2009, 22:38:49 PM »
Ne vredi da sabijam jos jer mislim da je do kraja unutra.Skinuo sam i glavni cilindar ,tako da ni to ne vredi.Auto je ceo rasklopljen jer ga spremam za farbanje a i na motoru verovatno treba da se poradi.Polako sam radim ove sitne stvarcice.Ostalo mi jos da ga jace izudaram kada budem mogao u garazi,a posto to nije u Beogradu sacekacu neki vikend pa cu onda.Ako to ne upali onda cu ga odnetimajstoru.Hvala svima!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #23 on: July 28, 2009, 22:40:36 PM »
ako imas cevcice spoj ta dva cilindra i drukaj glavni,mora da izadje...

aca grunf

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #24 on: July 28, 2009, 23:00:52 PM »
samo nadrukanje,tesko da moze klipda dugo zadje ako je mini dugo stajao.pre bilo kakve dalje akcije sipaj kociono ulje u nesto i potopi pomocni cilindar u to ulje da odstoji bar 24h, pa spoj klip na glavni cilindar,moze od kocnica jer su isti,pa ga izdrukaj napolje.u situaciji kao sto je taj klip nema druge mogucnosti.bice dobro da cilindar nije korodirao unutra,a to se desava ako glavni i pomocni cilindar nisu imali ulje,tj sve je bilo orazno :hi:

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #25 on: July 29, 2009, 18:10:19 PM »
E dobro!Tako cu i da uradim!!!Pozdrav svima

aca grunf

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #26 on: July 29, 2009, 20:07:33 PM »
nezaboravi da skines zeger :hi:

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #27 on: August 31, 2009, 19:09:50 PM »
Pozdrav svima!Evo konacno sam uspeo da izvadim ovaj klip iz pomocnog cilindra za kvacilo.Uspelo je tek kada sam ga povezao sa glavnim cilindrom i pumpao na pedali od kvacila kako ste mi i rekli.Hvala vam za to!Bilo je i tu problema jer je zavrsno mekano crevo  puklo cim sam poceo da pumpam,te sam moram da povezem direkt tvrdo crevo za cilindar.Imam  sad problem ,stavicu slike u vezi toga.Radi se o tome da ja ispred klipa nisam imao nikakav osigurac i evo sta je od delova bilo u njemu.

i u dnu cilindra je ostao jedan plasticni deo sa nekom najlnskom membranom,to nisam dirao:


Dilema je u tome sto mi je neko na forumu rekao da treba da ima i osigurac!Ja sam nasao ovu sliku na netu i na njoj postoji osigurac.Eto to vas molim da mi kazete!Znam za spoljnju zastitnu gumicu,nju nisam slikao.Ovo sam nasao na netu:



Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #28 on: August 31, 2009, 20:00:37 PM »
deki...moze iz bez tog osiguraca ako je frka,samo je bolje da taj osigurac postoji i treba ga staviti cim mozes....to je deo pod br.9,
ovo na slici koju si nasao na netu je cilindar koji uglavnom svi imaju sa U gumicom,a tvoj je sa prstenastom....veci problem je kakav je cilindar unutra i da li ima riseva ,ako ima i ako je lose...bolje narucuj drugi iz engleske....ceo kosta oko 10 e i ako uzmes jos neke sitnice da ti se isplati postarina platices sve oko 30 e....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #29 on: September 01, 2009, 11:04:07 AM »
ako klip neizlazi iz cilndra....
imate dva tipa cilindra. jedan ima osigarač, drugi nemaju. ovisi za koji tip kuplunga ide. verto ili pre verto.

ja našpricam wd40 i nakon nekog vremena obradim unutrašnjost sa šmirglom na vodu, tako da kad izelti klip da se ne ošteti gumica na rđi.
pošpricam i unutrašnjost klipa. preko otvora za lajtung.
nakon nekog vremena razradim klip tako da ga gurnem prema nazad.
uzmem kompresor i kroz lajtung spustim vazduh. klip obično izleti. tu obavezno oprez! jer izleti velikom brzinom, tako da bolje da na kraj stavite krpu ili nešta mekano.

u svakom slučaju preporučujem barem nove gumice. ako je unutrašnjost cilindra oštečena, onda obavezno novi cilindar
ako je cilndar ok, onda ga našpricati WD40 i ošmirglati sa 800 šmirglom za vodu.

kada se cilindar sastavlja, obavezno namazati unutrašnjost masčom za kočione cilndre, pogotvo naj onaj deo koji je uvek suvi. na taj način voda ili kondenz neče stvarati hrđu i neče poderati gumice.