Author Topic: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!  (Read 15016 times)

deki

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #30 on: September 01, 2009, 17:55:47 PM »
Hvala na savetima!Dule,a gde je ta prodavnica na Tosinom bunaru?Da li je univerzalna prodavnica za gumice i slicno ili je bas prodavnica delova za Minija?Pozdrav!

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #31 on: September 01, 2009, 21:55:22 PM »
ja zaborav gde je ali rade sve tipove gumica za sva vozila, samo im odneses gumicu i cilindar i oni to sve sred, i nije uopste skupo
daj dule coveku adresu i ime ja zaboravio
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #32 on: February 05, 2010, 17:56:39 PM »
Ja sam narucio za Austin gumice sekundarnog u firmi "Sigurnost" iz Zrenjanina.Oko 400 dinara su.Narucio sam takodje i za primarni i glavni kocioni.Imaju razlicit kataloski broj,cak i cenu nesto sitno,ali ja kapiram da su gumice potpuno iste(oko 250 dinara po komadu su)
Tek nameravam da ih ugradim na auto pa o kvalitetu ne mogu diskutovati,opet racunam poznata firma... :)
PS
Ako nekoga zanima kataloski brojevi su
Kvacilo primarni S40012
Kvacilo sekundarni S53021
Glavni kocioni S11012

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #33 on: February 05, 2010, 18:07:51 PM »
sve ljude interesuje..naravno po toj ceni,jer to je dzaba..u engleskoj su skuplji kitovi kumica,nego da kupis ceo cilindar,recimo za tockove...sto se tice gumica za glavne cilindre sto kocioni,sto za kvacilo....imas vise velicina...11/16 i 3/4....uglavnom kod nas ima najvise 11/16,to je sto se tice starih cilindara sa jednim izlazom,a bilo bi lepo saznati da li mogu da prave gumice i za one sa cilindrima sa dva izlaza,i bilo bi lepo ako mozes da se raspitas da li imaju ili mogu da naprave gumice za cilindre na tockovima..za prednje...i zadnje...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #34 on: February 05, 2010, 18:17:09 PM »
Imao sam negde katalog skinut sa njihovog sajta ali se ne secam da li je bio jos koji artikal za Mini-Austin 1300.Srecom u jednoj svesci sam imao pribelezeno samo ovo pa sam to i narucio.Izaslo me 1000 din sa AKS-om.Probao sam nedavno da udjem na njihov sajt ne bi li opet skinuo katalog,ali nije htelo :thinking:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #35 on: February 06, 2010, 00:49:11 AM »
Imaju sve gumice za mini. Jos pre 15 godina sam ih vidjao u NS na auto pijaci gde su imali tezgu kao pola stadiona,a na njemu gumica i gumica... I sada su tamo svake nedelje verovatno. Tada su imali sve gumice za mini,skoro pa džabe,a nisu bile loše. Firma je u Mužlji,pored samog Zrenjanina.

aca grunf

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #36 on: February 06, 2010, 00:58:08 AM »
svake subote su u bubanj potoku,a ima gumica za izvoz.prvi pu sam ih sreo,vec se nesecam gde,pre 15tak godina,i kvalitet im nije umanjen bez obzira na cene koje su konkurentne za mnoge druge proizvodjace,jedini je zez sto treba povesti racuna koje ulje se koristi,znaci da trazi i kvalitet ulja za kocnice...

Offline sworks

  • Aktivan
  • Posts: 44
    • S Works - chip tuning
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #37 on: August 03, 2010, 20:51:13 PM »
Ja sam kupovao gumice na tosinom bunaru, kada se skrene u dvoriste gde je onaj Auto Servis Adam (a i Curcic), pa odmah tu desno pa radnja sa leve strane. Imaju gumica i gumica, i voljni su da pomognu.
Kako se zovu ili telefon na zalost, nemam.
http://sworks.rs  - Racing fuel only

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #38 on: August 10, 2010, 11:59:12 AM »
prodavnica se zove hidraulik  :wink:

Zli

  • Guest
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #39 on: August 20, 2010, 12:57:41 PM »
pase od lade rive uz malo muke kao bombona  :devil:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #40 on: August 20, 2010, 18:33:01 PM »
sta znaci ta ...muka....gumica ili lepo leze ili ne..tesko da moze da se nabudzi veca....a pogotovo ne manja... :thinking:... :)

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #41 on: August 20, 2010, 20:38:45 PM »
Može ceo cilindar da se ubudži,radio sam to na jednom miniju još '97. Ako je hitno može da posluži,a dobro je što se ništa ne prepravlja na miniju,već samo na ladinom cilindru ( osim holendera,ali jbg)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #42 on: August 22, 2010, 15:46:02 PM »
eh..da sam to znao pre 10-tak godina,ali sada za 15-tak do 20 eura koliko kosta nov cilindar iz engleske ne zelim vise da budzim,dosta je bilo...heheh....ali ovo za gumice nije losa kombinacija,jer koliko sam video mala je razlika izmedju cilindra i set gumica za reparaciju kada se narucuje iz engleske...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #43 on: August 22, 2010, 21:32:20 PM »
nikolo...... več duže vreme pratim tvoju potragu za gumice. šteta da se mučiš sa ladama itd....
javi mi točno koji cilindir imaš, pa ti šaljem to jest poklanjam set za reparaturu cilndra.... po bilo kome iz srbije ko če doči na mini skup slovenije.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Pomocni cilindar kvacila.Molim pomoc!!!
« Reply #44 on: August 26, 2010, 11:45:01 AM »
moj grego..nije meni vise frka sa gumicam,nego je nekada davno bilia....kada niej bilo delova ili su bili skupi ko sam djavo,sada se vise ne drndam da menjam gumice..kupio sam je nov ceo cilindar pomocni,sada se polako spremam da kupim i nov glavni za kvacilo i glavni kocioni...samo cu uzimati onaj sa plasticnim rezervoarom...nego sam govorio ljudima,da je sada skoro jeftinije i boljekupiti nov ceo cilindar nego kupovati set gumica...barem je tako na minisportu.....cilindar 12,5 mm je oko 5-6 f,a set za reparaciju....3 f..