Author Topic: Zadnja ramena  (Read 11481 times)

Marko90

  • Guest
Zadnja ramena
« on: February 22, 2011, 20:40:16 PM »
Imam jako veliki problem, pa ako je neko to ranije radio nek kaze, ako hoce  :laughing:

Naime treba da pomerim zadnja dva ramena ka unutra, jer ugao pod kojim su sada ne valja, tako mi rekao na optici covek, i jedu mi se gume zbog toga, znaci gume su previse otvorene....ako je neko to nekad radio i ima resenje voleo bi da saslusam....

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Zadnja ramena
« Reply #1 on: February 22, 2011, 22:26:55 PM »
jel ti pucala nekad shasija pa je varena?

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zadnja ramena
« Reply #2 on: February 22, 2011, 23:06:21 PM »
Ako su točkovi otvoreni,ramena treba da IZvučeš(u osnovi). Ako ne može nikako da se podesi,nešto je krivo. Ramena ili šasija. Ako je problem jednak na obe strane to skoro da isključuje ramena kao problem. Proceni koliko šta i gde treba da pođe,i ako nisi u mogućnosti da to ispraviš,ne ustručavaj se da neku fiksnu rupu prošlicuješ,staviš širu podlošku,našteluješ pa zavariš podlošku okolo...jbg nešto je krivo. Brzo se to sredi. Imam ogromno iskustvo oko geometrije trapa (10 godina sam na teškim havarijama) i kad naštelujem trap pomoću štapa i kanapa,na optiku može da ode samo na kontrolu,korekcija nikad nije potrebna. Pitaj ako nešto ne ide,objasniću ceo postupak sa rezultatom od 100% 

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Zadnja ramena
« Reply #3 on: February 23, 2011, 07:59:15 AM »
90% Minija kojima su zadnja ramena reparirana i vraceni standardni nosaci ima problem sa zadnjom geometrijom...ukljucujuci i moj...
Rijesenje problema nije tesko niti je skupo a po meni je bolje nego slicanje rupe i varenje sajbice...
Kupi i montiraj ovo...svi problemi ce ti biti rijeseni  :wink:

http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=36392&title=


Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #4 on: February 23, 2011, 15:54:19 PM »
Ako su točkovi otvoreni,ramena treba da IZvučeš(u osnovi). Ako ne može nikako da se podesi,nešto je krivo. Ramena ili šasija. Ako je problem jednak na obe strane to skoro da isključuje ramena kao problem. Proceni koliko šta i gde treba da pođe,i ako nisi u mogućnosti da to ispraviš,ne ustručavaj se da neku fiksnu rupu prošlicuješ,staviš širu podlošku,našteluješ pa zavariš podlošku okolo...jbg nešto je krivo. Brzo se to sredi. Imam ogromno iskustvo oko geometrije trapa (10 godina sam na teškim havarijama) i kad naštelujem trap pomoću štapa i kanapa,na optiku može da ode samo na kontrolu,korekcija nikad nije potrebna. Pitaj ako nešto ne ide,objasniću ceo postupak sa rezultatom od 100% 
pa ne znam, na oko ne deluje da je ista krivo, sasiju koju sam kupio deluje sasvim pristojno, a sad istoriju ne znam....za ramena mogu kazati da su reparirana, tj zamenjene osovine, lezajevi i caure i sve se lepo sklapa bez nekog natezanja...to je bio prob jos u samom startu kad sam nosio auto pre 2 godine samo sam ga ja tako vozio do sad, pa sam mislio to da resim pa da budem miran, deluje mi zanimljivo ovo sto je brutalac postavio...probacu to da napravim od ovih mojih limova...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zadnja ramena
« Reply #5 on: February 23, 2011, 18:04:41 PM »
Svako rešenje ima prednosti i mane. Ovo što je Brutalac postavio je praktično zbog mogućnosti podešavanja,nisam ni znao da to postoji. A ono što sam ti ja predložio je jače,brže,jeftinije(i bez cene),ali fiksno i budževina je. I ovo drugo je izgleda budževina ali je sa Mini Sparesa pa "mora" da se poštuje... 

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #6 on: February 23, 2011, 18:32:54 PM »
Svako rešenje ima prednosti i mane. Ovo što je Brutalac postavio je praktično zbog mogućnosti podešavanja,nisam ni znao da to postoji. A ono što sam ti ja predložio je jače,brže,jeftinije(i bez cene),ali fiksno i budževina je. I ovo drugo je izgleda budževina ali je sa Mini Sparesa pa "mora" da se poštuje... 

ma nisam ni mislio to kupovati, oni namerno sjebu sasiju u startu da bi ta sranja prodavali i nepada mi napamet to kupovati, vec cu slicno napraviti.....

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #7 on: February 23, 2011, 18:44:15 PM »
90% Minija kojima su zadnja ramena reparirana i vraceni standardni nosaci ima problem sa zadnjom geometrijom...ukljucujuci i moj...
Rijesenje problema nije tesko niti je skupo a po meni je bolje nego slicanje rupe i varenje sajbice...
Kupi i montiraj ovo...svi problemi ce ti biti rijeseni  :wink:

http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=36392&title=



e sad sam malo bolje prostudirao ove limove, ja nemam problema sa tim uglom, odnosno nagibom, meni je potrebno da oba tocka udju ka unutra....a plasim se da nema puno mesta za to jer ce udarati da matica od osovine za nosac polusasije....

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Zadnja ramena
« Reply #8 on: February 23, 2011, 18:50:28 PM »
e sad sam malo bolje prostudirao ove limove, ja nemam problema sa tim uglom, odnosno nagibom, meni je potrebno da oba tocka udju ka unutra....a plasim se da nema puno mesta za to jer ce udarati da matica od osovine za nosac polusasije....

Sad vise ne kuzim u cemu je problem... :thinking:
Sa ovim mozes stelati i nagib i kut kotaca...

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #9 on: February 23, 2011, 18:53:38 PM »
e sad sam malo bolje prostudirao ove limove, ja nemam problema sa tim uglom, odnosno nagibom, meni je potrebno da oba tocka udju ka unutra....a plasim se da nema puno mesta za to jer ce udarati da matica od osovine za nosac polusasije....

Sad vise ne kuzim u cemu je problem... :thinking:
Sa ovim mozes stelati i nagib i kut kotaca...

ako moze i jedno i drugo onda ok....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zadnja ramena
« Reply #10 on: February 23, 2011, 18:57:13 PM »
i meni nije bas najjasnije koji ugao ti ne valja...1.koje gume imas,2.jesi li siguran da nema lufta u biksnama i iglicastom u ramenu,jer ovo sto je brutalac reka je stvarno najbolje resenje i najjeftinije,kada sve pogledas,ja sam na plavom miniju imao takav proiblem da su se gume jele sa unutrasnje strane,ali kako sam sredio ramena i stavio obicne ove drzace ramena a ne stelujuce kao sto ti je brutalac rekao nemam problema vise....

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #11 on: February 23, 2011, 21:09:46 PM »
i meni nije bas najjasnije koji ugao ti ne valja...1.koje gume imas,2.jesi li siguran da nema lufta u biksnama i iglicastom u ramenu,jer ovo sto je brutalac reka je stvarno najbolje resenje i najjeftinije,kada sve pogledas,ja sam na plavom miniju imao takav proiblem da su se gume jele sa unutrasnje strane,ali kako sam sredio ramena i stavio obicne ove drzace ramena a ne stelujuce kao sto ti je brutalac rekao nemam problema vise....

pa kompjuter kaze da ugao ne valja, pa kako ne kontate, leva guma ide na levo desna na desno i samim tim su otvorene, i treba ih vratiti ka unutra i jednu i drugu, sve je u savrsenom stanju a gume je ne bitno koje su, u mom slucaju fulda

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zadnja ramena
« Reply #12 on: February 23, 2011, 22:48:25 PM »
Koliko odstupa?

Marko90

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #13 on: February 23, 2011, 23:03:59 PM »
Koliko odstupa?

odstupa u pm :) na kompjuteru su oba tocka u crvenoj zoni, a postoji zuta i zelena...i gume su se pojele od polovine pa do kraja (prema blatobranu)...al zanimljaivo je to sto oba tocka imaju slican, skoro isti ugao pod kojim stoje....moracu ovih dana spustiti sasiju da vidim na koji nacin cu to srediti, jedino da proslicujem rupu pa da stavim onu budzevinu sto je spares napravio, na taj fazon.....

mister x

  • Guest
Odg: Zadnja ramena
« Reply #14 on: February 25, 2011, 09:35:18 AM »
meni se ista stvar desavala na staroj sasiji,desni tocak se jeo sa unutrasnje strane,u mom slucaju problem je bio sto sam se okrenuo na putu i uleteo u rikverc u neku livadu i nabio tocak,a na drugoj sasiji desilo mi se da u oba ramena postoji veliki luft,
izbiksovao mi je majstor ramena ,i sve je posle bilo ok
ovo sto ti brutalac predlaze je super ideja ,ali dzaba ako u ramenima imas lufta ,luftove i pojedenost ces uociti kad skines rame i osovinicu,ako imas luftove ,kod majstora na biksovanje,kod mene je stavio neku tvrdu plastiku,izbacio lezajeve,obradio osovinicu,procistio rupe za mast