Author Topic: Problem sa kocnicama  (Read 14032 times)

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Problem sa kocnicama
« on: October 15, 2011, 20:02:12 PM »
Nedavno sam porucio 4 nova kociona cilindra, montirao ih danas konacno. Medjutim, isao sam kod "Bobana sajle" da mi napravi dve one bakarne cevi koje povezuju dva cilindra ali onaj sraf sto se zavrce je previse kratak, za otprilike 2mm koja sam napomenuo, u drugoj temi i mislio da nece biti problem medjutim jeste, sad mi pisa na sve strane ulje  :0_0: a ja se nisam provozao ni metar. Pa sam mislio da odnesem sva cetiri cilindra kod strugara da malo povrsinu sastruze, za 2mm tacnije pa da onda pokusam da zavrnem cevke. Raspitivao sam se kod nekih strugara da li moze da se napravi neki novi duzi sraf, medjutim nesto su se neckali i negirali, posto kao to nije standardni navoj itd...

E sad, da li je ovo uopste pametna ideja, ili da ja batalim ovo i bacim 5-10e po komadu na original cevi sa sparesa i cekam da mi stignu? Ili mozda neko ima neku pametniju ideju?  :thinking:

Sta raditi???

gemini

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #1 on: October 15, 2011, 21:32:27 PM »
Vec godinama pravim creva i cevi kod Boban sajle, i nikada nije bilo problema sa duzinom navoja na kolenderima,
a da li su cilindri koje si ugradio - engleski ,  hajde izmeri duzinu kolendera , od kraja gde je pecurka bakarne cevi
pa sve do prosirenja - seskanta za hidro kluc !

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #2 on: October 15, 2011, 21:44:19 PM »
Vec godinama pravim creva i cevi kod Boban sajle, i nikada nije bilo problema sa duzinom navoja na kolenderima,
a da li su cilindri koje si ugradio - engleski ,  hajde izmeri duzinu kolendera , od kraja gde je pecurka bakarne cevi
pa sve do prosirenja - seskanta za hidro kluc !

Znam zato sam i otisao tamo da napravim te cevke, i nasao se u cudu   :thinking: . Cilindre sam porucio iz Engleske, preko Gregora tacnije, Delphi cilindri. Aj sad cu da skinem cilindar i cevku, pa cu da postavim sliku sa merom.

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #3 on: October 15, 2011, 22:25:50 PM »
evo ga, smrzo' sam se  :)

gemini

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #4 on: October 15, 2011, 22:39:53 PM »
Da, kolender je potpuno iste duzine kao i ovaj kod mene , od Boban sajle,
a kada ga zavrnem u cilindar  jos uvek ostaje 2,4 mm , od kraja rupe u cilindru do
pocetka seskanta za kljuc,

a, dubina rupe sa navojem u cilindru - na spoljasnjoj strani rupe - odmah ispod navoja ,
pre nego sto se konus spusti ka samoj rupi  -  je 13 mm,

izmeri dubinu te rupe u cilindru - to mozes naravno samo sublerom da izmeris !

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #5 on: October 15, 2011, 23:04:55 PM »
Da, kolender je potpuno iste duzine kao i ovaj kod mene , od Boban sajle,
a kada ga zavrnem u cilindar  jos uvek ostaje 2,4 mm , od kraja rupe u cilindru do
pocetka seskanta za kljuc,

a, dubina rupe sa navojem u cilindru - na spoljasnjoj strani rupe - odmah ispod navoja ,
pre nego sto se konus spusti ka samoj rupi  -  je 13 mm,

izmeri dubinu te rupe u cilindru - to mozes naravno samo sublerom da izmeris !

Jeste i kod mene je duzina navoja u rupi cilindra 13mm i isto viri oko 2mm kad zavrnem rukom. Nema lufta u cevi kad zavrnem i to samo rukom, sto znaci kad ga jos dotegnem kljucem ne bi smeo da curi. Ne znam, nema logike. Mozda ga jednostavno nisam dovoljno dotegao?
Jedino mi preostaje da probam opet sutra, pa se nadam da sam danas nesto pogresio  :)
Hvala ti za pomoc u svakom slucaju, nadam se da je neka glupost u pitanju  :good:

gemini

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #6 on: October 15, 2011, 23:08:03 PM »
Pa i ja samo mogu da predpostavim da ga nisi dovoljno zategao, cak sam vrlo siguran u to , gledajuci  pecurku
bakarne cevi na kolenderu, samo nemoj ni preterati sa stezanjem,  srecno !

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #7 on: October 16, 2011, 09:13:59 AM »
to je ono sto sam ja pricao....tebi su izgleda malo dublje rupe u cilindru....verovatno ti hvali manje od 1 mm da sve bude super...i imas jos soluciju da ti strugar malo stese onaj sestougaoni deo kljuc,barem za 2 mm i bice ti ok...

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #8 on: October 19, 2011, 22:55:26 PM »
Evo danas sam resio kocnice, samo sam ih zategao dok nije prestalo da pisa ulje. Nisam nista skracivao, brusio... Samo sam cekao da mi navoj ode, ali hvala bogu sve je ok. Sutra cu da ga upalim pa da vidim kako koci u voznji.  :vozimo:

 :srce:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #9 on: October 24, 2011, 23:40:54 PM »
kako kočnice?
radi kako treba?
tek sada sam pročitao problem pa me malo stisnulo jer poručeni cilndri su bili originalni- lockhead-delphi.... i do sada nikada nije bilo sa njima poteškoče. drago mi je da je sada sve OK.

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #10 on: October 26, 2011, 15:55:33 PM »
kako kočnice?
radi kako treba?
tek sada sam pročitao problem pa me malo stisnulo jer poručeni cilndri su bili originalni- lockhead-delphi.... i do sada nikada nije bilo sa njima poteškoče. drago mi je da je sada sve OK.

Ej Gregore, resio sam problem sa cilindrima. Nije bio problem u njima nego u crevima koje sam ovde napravio a nisam original porucio. Sada ulje vise ne curi.

A danas, da se i ja malo pohvalim  :lol: sam provozao svoj autic po prvi put i mogu da kazem da sam odusevljen  :bravo:
Naravno ima tu problema kolko hoces, postavicu teme malo kasnije, ima jos nekih problema oko kocnica. Ali ide fino i jako sam odusevljen  :srce:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #11 on: October 26, 2011, 18:16:50 PM »
 :good:

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #12 on: October 27, 2011, 16:27:04 PM »
E sad, ajmo dalje  :laughing:
Creva suva, nige ne curi kao sto sam vec rekao, ali jakooooo slabo koci. E sad, mozda sam ja navikao da se vozim u malo novijim kolima gde je kocnica mnogo meksa, ali sam prilicno siguran da je u miniju ovo trenutno problem. Znaci da bih zakocio trebam da nabildujem noge malo.
Ja mislim da je problem u delu koji deli cevi, odnosno iz glavnog kocionog cilindra, cevka ide ovde

i onda odatle ide na prednje kocione cilindra. E sad Marko90 mi je jos odavno rekao da ce to biti problem i da ce da zanosi. Ne zanosi, ali slabo koci. Jel to treba da bude tu ili treba da se zameni sa nekim drugim delom?  :thinking:

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #13 on: October 27, 2011, 18:39:43 PM »
ne koci tebi slabo zbog toga....da li je tvrda pedala ili je meka, odnosno jel mozes puno da je pritisnes ili samo malo?

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #14 on: October 27, 2011, 19:02:53 PM »
ne koci tebi slabo zbog toga....da li je tvrda pedala ili je meka, odnosno jel mozes puno da je pritisnes ili samo malo?


tvrda je, malo mogu samo da je pritisnem. Sto tako? Ispustio sam vazuh iz kocnica.  :thinking: