Author Topic: Problem sa kocnicama  (Read 14031 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #30 on: October 28, 2011, 00:20:01 AM »
kad su paknove naštelovane.... onda završtiš bubanj. naravno paknove trebaju strugati, zapravo čuješ ih i takođe nesmeš da zavrtiš bubanj prelako.
nakon toga (ako imaš pouzdanje u kočnice) ide se na malo žešču vožnju sa puno kočenja da se sve ulegne.
inače cilndar nikada neide unutra do kraja. u tome nebi smeo biti problem.

mislim da neče biti problema. ako je pedala visoko, znači kočnioni sistem drži a i nema vazduha u njemu. u tom slučaju pedalo je i malo tvrđe.... suprotno od osečaja propadanja ili mekoče pedala.

verovatno se treba malo naviči na mini kočnicu koja daje 600% drukčiji osečaj od novih autiju.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #31 on: October 28, 2011, 08:26:10 AM »
sada imam je jedno pitanje....posto si rekao da je ceo sistem nov,koji ti je glavni cilindar,sa jednom ili dve cevke,jer ako je sa jednom proveru u glavnom kocionom,treba da ima na vrhu ubutasnjosti cilindra jedan beli plastican deo,tj ide taj deo pa feder,pa ona tanka metalna podloska pa gumica glavnog kocionog,pa onda onaj klip sa sekundarnom gumicom itd,jer zna da se desi da ljudi stave i cilindar od kvacila,on je po svemu isti kao i kocioni jedino se razlikuje sto ima taj plastican deo unutra...a jos jedna ideja za tebe,malo popusti stelovanje paktnova,neka ti pedala bude i malo niza...i proveri kakve su ti opruge na paktnovima,mozda su one izgubile svoju elasticnost...pa slabo vracaju...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #32 on: October 28, 2011, 13:51:10 PM »
Nisam te razumeo Nikola,hteo si reci da ljudi pomesaju klip u cilindru,ili stave kompletnu posudu od kvacila na mesto posude za kocnice?Ta druga opcija je malo teze izvodljiva jer se posude kvacila i kocnica razlikuju,imaju svaka svoj ugao montiranja
Ja sam takodje stavio skoro sve novo od glavnog kocionog do svakog cilindra na tocku ponaosob ali imam slucaj da mi slabo ide na zadnje tockove ulje kada ispustam vazduh.Mozda zeza peti cilindar(polovan)?
Da slucajno on ne pravi problem Igoru?

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #33 on: October 28, 2011, 14:18:35 PM »
ma vidis da nema pojma pa lupeta gluposti....  :laughing:
salim se naravno!!!!  :good:  svaki savet je dobrodosao....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #34 on: October 28, 2011, 15:17:14 PM »
jednom davno sam uspeo da stavim cilindar od kvacila na kocioni...kada je bila frka za delove....moze on da se stavi, pa ti klipovi su uglavnom isti i idu iste gumice jedino je razlika u tom plasticnom delu i po pravili malo je drugacije sa otvorom za sipanje ulja i onim donjim delom gde se steze za skoljku,ali generalno isti su cilindri.....e sada ako si sve napakovao kako je bilo,onda tu nema sta...ali veoma bitan detalj da ti je peti kocioni polovan i sada jedino on moze da pravi probleme,mozes da ga skines i stavis razdelnik..i probaj onda sta ce biti...

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #35 on: October 28, 2011, 17:28:47 PM »
sada imam je jedno pitanje....posto si rekao da je ceo sistem nov,koji ti je glavni cilindar,sa jednom ili dve cevke,jer ako je sa jednom proveru u glavnom kocionom,treba da ima na vrhu ubutasnjosti cilindra jedan beli plastican deo,tj ide taj deo pa feder,pa ona tanka metalna podloska pa gumica glavnog kocionog,pa onda onaj klip sa sekundarnom gumicom itd,jer zna da se desi da ljudi stave i cilindar od kvacila,on je po svemu isti kao i kocioni jedino se razlikuje sto ima taj plastican deo unutra...a jos jedna ideja za tebe,malo popusti stelovanje paktnova,neka ti pedala bude i malo niza...i proveri kakve su ti opruge na paktnovima,mozda su one izgubile svoju elasticnost...pa slabo vracaju...

Evo kako mi izgleda cilindar i kojim redom sam ubacivao gumice unutra, starija je malo slika tako da nemoj da obracas paznju na brojeve  :wink:
i da 5-ca je nabacena na 1-cu tacnije na taj klip


Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #36 on: October 28, 2011, 17:32:23 PM »
kad su paknove naštelovane.... onda završtiš bubanj. naravno paknove trebaju strugati, zapravo čuješ ih i takođe nesmeš da zavrtiš bubanj prelako.
nakon toga (ako imaš pouzdanje u kočnice) ide se na malo žešču vožnju sa puno kočenja da se sve ulegne.
inače cilndar nikada neide unutra do kraja. u tome nebi smeo biti problem.

mislim da neče biti problema. ako je pedala visoko, znači kočnioni sistem drži a i nema vazduha u njemu. u tom slučaju pedalo je i malo tvrđe.... suprotno od osečaja propadanja ili mekoče pedala.

verovatno se treba malo naviči na mini kočnicu koja daje 600% drukčiji osečaj od novih autiju.


I ja mislim da je stvar osecaja, ipak se ja vozam u ovom malo novijem autu od kad sam polozio, i nikada nisam provozao neki stariji auto (posto sam burzuj  :laughing:) salim se. Odoh onda na malo zescu  :vozimo: pa cu vam se javiti.

Takodje imam i malih problema sa karburatorom, tako da ocekujte novu temu od mene  :wink:

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #37 on: October 28, 2011, 22:38:29 PM »
pa jel se mogu blokirati tockovi kad pritisnes jace pedalu?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #38 on: October 29, 2011, 08:48:04 AM »
ja sam mislio na onu plastiku sto je pod 7.....to imas u cilindru za kocnice a nemas u cilindru za kvacilo...a moguce je to sto kazes da nisi navikao na minijeve kocnice....vecina vozaca minija do skoro su kocili ocima...jer mini ako pocne da zeza sa kocnicama to postaje nocna mora...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #39 on: October 29, 2011, 16:41:54 PM »
rodjeni... a da ti lepo doteras minija nedeljom na kafenisanje pa da neko drugi to proba i da ti kaze je l' to valja ili ne?  :laughing:

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #40 on: October 29, 2011, 20:19:01 PM »
Danas sam se provozao, ipak je sve u redu. Nisam se ja navikao na minija  :laughing:
Tockovi blokiraju kad jace stisnem, malo cesu pakne kad je kocnica pustena, sto ste rekli da je normalno tako da ono... Superrrr

E dolazim ja da se pohvalim cim registrujem, casticu ja ihhh... pa ne radite vi ovo dzabe  :wink:

 :srce: