Author Topic: curi  (Read 10769 times)

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
curi
« on: November 21, 2009, 16:16:52 PM »
dve barice od ulja imam ispod, i to ne bezazlenih dimenzija. gde cur? sta menjam? koliko?  :)

Marko90

  • Guest
Odg: curi
« Reply #1 on: November 21, 2009, 16:44:05 PM »
ispod cega? Svasta moze biti... Moze da ti pusta kod kvacila, to je najverovatnije semering, moze da ti pusta ulje sa strane hladnjaka, tu moze da pusta pored semeringa, i gumeni polumesec koji se nalazi izmedju menjaca i motora... A moze i da ti se ulje sliva sa ventil dekle a moze i da ti curi kod filtera za ulje, tj izmedju njegovog kucista(tamo gde se zavrce) i bloka motora... Moze i na mali milion mesta da pusta... Pogledaj malo bolje pa javi... :good:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: curi
« Reply #2 on: November 21, 2009, 21:57:04 PM »
najverovatnije i najcesce ulje curi na mestu gde ti izlazi rucica iz menjaca... tu imas semering... pogledaj prvo to...

Marko90

  • Guest
Odg: curi
« Reply #3 on: November 21, 2009, 23:48:35 PM »
A da zaboravi i na to sto Bane kaze, verovatno ti i tu izmedju ostalog pusta. Kazem ti da dobro pogledas svuda pa javi...

mister x

  • Guest
Odg: curi
« Reply #4 on: November 22, 2009, 07:00:55 AM »
decko stvar je jasna ,odvezi nekome ko se razumije u minija da ti utvrdi gde curi ,moglo bi se nabrajati i objasnjavati do sutra gde moze cureti i kako to spreciti ,mislim da tako ces ustedeti i para i truda ,mini zna da ti dosta potrosi ako se ne razumes ,ako ne kontrolisi ulje i vozi

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
Odg: curi
« Reply #5 on: November 23, 2009, 17:11:00 PM »
jeste semring gde izlazi rucica menjaca

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: curi
« Reply #6 on: November 23, 2009, 17:54:49 PM »
to je boljka minija...ja sam stavljao 2 kom,pa ne vredi nista,ima neki semering sa manzetnom koji moze da se nadje na minispersu,pogledaj negde na forumu u temi kvarovi problemi i popravke,koju sam ja zapoceo..pa mi je gregor rekao za to...ali nisam ga probao..

Marko90

  • Guest
Odg: curi
« Reply #7 on: November 23, 2009, 18:16:17 PM »
moj ima to i nema za sad nikakvih prob

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: curi
« Reply #8 on: November 23, 2009, 18:31:45 PM »
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=35775&title=GEARBOX%20ROD%20CHANGE%20ANTI%20O
evo ovo ti je to....a Marko je to probao i u praksi....tako da deluje mi kao resen problem..

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
Odg: curi
« Reply #9 on: November 23, 2009, 19:01:58 PM »
o jea! fala!

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: curi
« Reply #10 on: November 23, 2009, 20:00:19 PM »
Skupi pare,kupi delove i plati nekome da ti uradi sve kako treba...Mini je skup samo kad pokusas da ustedis i tu se kasnije naprave toliki troskovi da ljudi masovno odustanu od minija....nije zahvalno ali jbg plati pa klati.Moj ti je savet trudi se da ne krpis nego da resavas.
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Marko90

  • Guest
Odg: curi
« Reply #11 on: November 23, 2009, 20:12:49 PM »
Najbitniji je taj metalni deo (ne znam kako se zove) sa gumicom okolo, on zadrzava najvecu kolicinu ulja tako da se semering ne preopterecuje velikim pritiskom da ne bi procureo...

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
Odg: curi
« Reply #12 on: November 23, 2009, 20:41:42 PM »
Hvala vama svima ljudi na savetima, i jasno je meni sta treba da uradim i koliko treba da ulozim, ali niti imam kinte niti imam vremena sada. Vec cetvrta godina kako mini i ja ovako saradjujemo, malo nesto zamenim, cacnem, upalim i odem, nisam do sada imao vecih problema. prelazim 30ak km u proseku dnevno i sasvim me dobro sluzi. upalim ga i zapalim iz NS u CA bez brige, jedino ulje. Kad dodjem do kesa, naravno da cu sve sto treba, odraditi profesionalno, nasao sam i kod koga, sad mi je prioritet fax, jbg.  :)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: curi
« Reply #13 on: November 24, 2009, 09:18:47 AM »
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=35775&title=GEARBOX%20ROD%20CHANGE%20ANTI%20O
evo ovo ti je to....a Marko je to probao i u praksi....tako da deluje mi kao resen problem..
definitivno proverena stvar!!! više nesklapam menjača bez tog kita!
lagano ti je promeniti semeringe diferenciala ako ti tamo pušta. a semering na lancu ili kvačilu neide bez vađenja motora.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: curi
« Reply #14 on: November 24, 2009, 09:33:04 AM »
grego...sto bi vadio motor za semering lanca i lancanika....cak ja mislim da i za semering kod kvacila ne treba vaditi motor....jeste lakse...ali....