Author Topic: Zapekli srafovi.Kako skinuti???  (Read 12382 times)

deki

  • Guest
Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« on: April 19, 2009, 23:08:10 PM »
Opet ja sa skidanjem delova!Skidam sa Minija sve,spremam ga za limara.Pokusao sam da skinem nosac pedala koji je ujedno i nosac za volan ali tu su neki cudni srafovi pa nemam ideju kako da to uradim.Ako moze neko da mi objasni!Hvala unapred.Slike:

   









  Ovi srafovi koji drze ove plastike su mi takodje muka:

  Da mozda srafcigeri koje imam nisu adekvatni-losi?
  I ovi:





   Dva sam skinuo lako,a dva nece nikako!
   Da li da kidam ili postoji resenje!!!Grejanje ili slicno? Pozdrav!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #1 on: April 19, 2009, 23:13:00 PM »
sasvim slučajno, pre par dana mi je drugar prosledio ovo što je našao na netu:


The ATF-Acetone mix was a "home brew" mix of 50 - 50 automatic transmission fluid and acetone

They arranged a subjective test of all the popular penetrants with the control being the torque required to remove the nut from a "scientifically rusted" environment.
>> *Penetrating oil ..... Average load*
>> None ..................... 516 pounds
>> WD-40 .................. 238 pounds
>> PB Blaster ............. 214 pounds
>> Liquid Wrench ..... 127 pounds
>> Kano Kroil ............ 106 pounds

ATF-Acetone mix....53 pounds

nisam probao, ali eto da znate...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #2 on: April 20, 2009, 11:27:36 AM »
Deckiii!
Ti su sarafi napravljeni tako da kad se dovoljno zategne, glava pukne...u suprotnom slucaju bi bilo ko mogao odsarafiti i okretati volan...ovako brava ima protuprovalnu funkciju  :wink:
Rijesenje...uzmes stare matice M8...aparat za varenje...zavaris maticu na konus koji je ostao i odtegnes saraf...a ako tako ne ide...brusilica ili busilica u ruke i udri  :cool:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #3 on: April 20, 2009, 21:21:43 PM »
kao dule sto je rekao bonsek u ruke i zaseci kanal pa okreni srafciger i bocnom ivicom odvrni... mada.. ako imas onu let lampu na plin pa sa njom da probas te delove koji nemaju veze sa plastikom da zagrejes.

deki

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #4 on: April 20, 2009, 22:00:08 PM »
Hvala svima na savetima!
Samo jedna napomena,ja sam dobro pogledao one srafove sto drze sipku volana i ne lici mi da su zalomljeni vec da su
  takvog oblika tj bez glave(Mini je noviji tip pa je mozda to neka caka koja se razlikuje od starijih!)
Probacu kako kazete,ako u medjuvremenu neko ima jos neku ideju neka mi javne.Pozdrav svima

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #5 on: April 21, 2009, 13:07:25 PM »
Brutalac je u pravu, ti srafovi i jesu napravljeni tako da im glava pukne kada se dovoljno stegnu.
Probaj da uzmes probojac i cekic i da udaras sraf u smeru odvrtanja, to ti je najbrze resenje

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #6 on: April 23, 2009, 13:35:23 PM »
pokusaj da ih yagrejes sa brenerom
ja nisam mogao da odvrnem srafove sa rucne kocnice ,kod tocka,i onda sam greja sa brenerom i skinuo sam bey secenja
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

deki

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #7 on: May 09, 2009, 20:36:45 PM »
Cao Dule! Nemam pojma kako se vari,samo jos to nisam nikada radio a i nemam aparat za varenjae!
Mislim da cu da isecem sve !!!
POZDRAV!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #8 on: August 26, 2009, 14:40:13 PM »
super je to sa brenerom,samo sto ga ima sve manje ljudi...tj ja sam jedva navatao coveka koji ima pune boce....ovo sa peckanjem matice je isto ok,ali i to zavisi gde i sta...mada je najjeftinije aparat za elektolucno zavarivanje je 5000 din..samo sto je najbolji metod odseci i staviti nove srafove.....ako moze naravno.....jer su svi ti stari po vise desetina godina...

aca grunf

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #9 on: August 26, 2009, 21:38:16 PM »
pozovi me telefonom i dogovoricemose za detalje,imam i boce i co2 aparat da biras sta ti se svidi,a ako si radoznao za varenje pokazacu ti kako se radi...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #10 on: August 26, 2009, 21:49:31 PM »
bravo aco,ti si jedan od retkih,ja znam jedno 5 limara,niko zivi nema gasa za autogeno zavarivanje,kao kosta 50 e punjenje kiseonikom i acetilenom i kao ne isplati se ljudima...

aca grunf

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #11 on: August 26, 2009, 22:13:33 PM »
to je alat kakav god da je,i mora uvek da funkcionise,iskreno milion puta sam hteo da ih bacim,ali opet dodje neki auspuh ili komsija nema struju na placu,a treba ograda da se vari,pa gledaj onda sta ces...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #12 on: August 26, 2009, 22:17:48 PM »
ma znam,ja sam kupio neki mali einhelov elektrolucni za kucnu upotrebu,gledacu das kupim i co2 neki manji,ali stvarno malo koji majstor ima pune boce,svi imaju boce ali ih niko ne puni....

aca grunf

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #13 on: August 26, 2009, 22:33:06 PM »
u taj enhel mozes samo da gledas,a co2 aparat nevredi kupovati 160a,a boca je najmanji problem imam ih ko blata...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #14 on: August 26, 2009, 22:39:58 PM »
taj ejnhel je za sitnice po kuci......za co2 sada nesto ne razmisljam jer kosta dosta da bude dobar,a boca znam da ima koliko hoces,ali ih niko ne puni,moj ortak iz osnovne skole ima boce,ali prazne...