Author Topic: Zapekli srafovi.Kako skinuti???  (Read 12381 times)

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #15 on: August 26, 2009, 23:52:11 PM »
ince da se nadovezem, otac mi je limar i ceo zivot samo vari autogeno, jednostavno stara skola, i nikada u ruke nije uzeo co2 samo brener i zica udri pun var,inace sada je mnogo poskupelo punjenje boca, kao sto ste spomenuli, inace punjenje kosta  obe boce oko 8000, i puni ih u meseru ,put od banjice ka kanarevom sa leve strane u rupi
sve vezano oko sasije i grubih limova , neracunajuci estetiku(krila,hauba....) brener je mama mara,mada opet treba znati i estetiku variti i peglati jer na breneru se mnogo brzo krivi lim pa treba tacno znati kad gde koliko i kako ugrejati zavariti ili opeglati, kada pustis pun var nema da te boli glava,probao sam da varim jer gledajuci caleta izgleda lagano ,medjutim nisam bio uopste svetan koliko moras da prakse imas i osecaja za sve to, ipak njegovo iskustvo od 40 godina limarije i varenja  :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #16 on: August 27, 2009, 00:04:45 AM »
jeste to sto kazes ok ,ali autogeno pregoreva veliki deo lima,dok co2 odmah pravi i zastitu vara i lakse se vari,manji troskovi.....sada sve ima uticaja.....zato vecina majstora prelazi na co2,kada bi bilo punktualnog aparata,bilo bi idealno,ali mnogo je skup....

aca grunf

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #17 on: August 27, 2009, 00:14:18 AM »
upravo tako i nikakodrugacije,brener i mesing <bas celik>su nezamenjljivi u auto limariji,a i u drugim akcijama.
samo i za modernije varenje sa co2,treba neki tata....tu treba znati zavariti dva parceta tankog lima bez preklopa,i u duzini najmanje 20cm vara bez prekida,i da se lim ne pokrivi na varu i oko njega,e onda skidam kapu i nebesa koga vidim da to uradi bez cekica...
nikola ja imam punkt aparat,i mogu ti reci samo da je tek on tezak za lovu,jer bakar koji vari treba znati odrzavati,a ponekad i promeniti,a bakar je i na kilo na otkupu skup,a koliko kostaju bakarne elektrode,kada nijeisti sastav materijala za svaki vareni materijal<recimo pocinkovano ili nesto drugo>,tako da nakraju ovog pisanja,ipak su boce najeftinije,ali ima mnogo vrucine i smrada,a co2 samo<gas>stiti var od oksidacije i nije nista specijalno...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #18 on: August 27, 2009, 00:26:32 AM »
Jesam li ja položio na autogenom ako zavarim mesingom dinar na sred krova,pa ga obrusim i ostane krov kao da ništa nisam ni radio (osim boje). Može i žilet za žilet itd. Jel neko raspoložen da stavi neku kintu? :)

aca grunf

  • Guest
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #19 on: August 27, 2009, 00:29:34 AM »
pazi sa kime se kladis,ima nas exstra luduh... :hid_crazy:
uzmi 4-5 limova sastavi ih bocno i zavari samo 2 u sredini :hid_crazy:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #20 on: August 27, 2009, 00:40:33 AM »
Ako hoćeš i dva preko jednog koji garantovano vadim sa 2 prsta iz tog sendviča nakon punog vara

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #21 on: August 27, 2009, 20:32:27 PM »
a sada da malo hvalim caleta,cela sajtna na rekordu  pre desetak godina izvario sajtnu bez prekida a var kao na filmu,kao kada otvoris gepek pa kako fabricki vare koseve, samo je nastavljao zicu :blush:mislim da ni on nezna koliko je kilometara vara napravio u zivotu
sto volim kako svako sebe hvali,samo da ne zavrsimo sa somovima u topciderci od 150 kila :laughing:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #22 on: August 27, 2009, 22:39:37 PM »
Hteo sam ja Gajudine da upecam soma u Topčiderci,i vučem,vučem...i izvučem rusku podmornicu sa posadom! Sta ćete tu!? Mi zaljutalji... :punk:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Zapekli srafovi.Kako skinuti???
« Reply #23 on: August 27, 2009, 22:42:49 PM »
Evo i ja da pohvalim tvog caleta za rad na zadnjoj sasiji.