Author Topic: mini mk1 i mk2  (Read 54010 times)

deki

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #60 on: February 25, 2009, 19:19:59 PM »
Sad sam se setio  jednog Minija koji bi mogao da lici na to sto trazite!
Pre 1,5 godinu sam isao putem za Avalu preko Jajinaca,pa tu negde na glavnom
putu sa leve strane kad se ide od grada bio je auto otpad na kojem je bio Mini
u dosta losem stanju sa sarkama spolja i sa prozorima koji se ne spustaju vec
povlace jedan preko drugog.Tada nisam bio upucen pa sam mislio da je to
jako staro i bezvredno.Imali su i jedan motor sa papirima.Eto mozda znate vec za njega,
a ako ne mozete da proverite!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #61 on: February 25, 2009, 19:26:08 PM »
Jel mini plave boje na otpadu s leve strane kod jedne lakat desne krivine?

deki

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #62 on: February 25, 2009, 19:32:19 PM »
Ne secam se boje ,samo da je bio zatrpan u nekom blatu!Kao da je stajao tu 100.godina.Verovatno je to taj otpad

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #63 on: February 25, 2009, 21:29:11 PM »
Ima jedan zuti GT ispod mostarske petlje!

gde tacno? ispod petlje je Parking Servis i par privatnih perionica i radnji...

deki

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #64 on: February 25, 2009, 21:46:17 PM »
        Izvini,ispod auto komande ,ako znas gde zivi Goran majstor koji radi MinijeNjegova ulica izlazi na tu dole poslednju do auto puta,pa tacno ispod nadvoznjaka :zuti GT je u dvoristu ogradjenom zicom ,tu je vec 2-3 godine,a sa spolljasnje strane,na ulici odmah do ograde je jos jedan obican Mini.Danas sam prolazio tom ulicom zuti je okrenut zadnjim delom ka ulici a prednji deo je zatrpan snegom pa sad ne vidis da je GT.Nije u nekom stanju.

Divac

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #65 on: March 02, 2009, 22:30:37 PM »
plastika na gepeku

jesi mislio na ovu plastiku


Divac

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #66 on: March 02, 2009, 22:33:08 PM »
ispod šoferšajbne obloga gde je ventilacija za staklo



Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #67 on: March 05, 2009, 10:17:16 AM »
Sutra idem na lice mesta,utiske i to sta sam uradio zajedno sa eventualnim fotografijama u nedelju-ponedeljak kada se vratim sa puta.Najbitniji podatak je taj da Mini nije zavrsio u presi :)

Divac

  • Guest
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #68 on: March 05, 2009, 11:07:08 AM »
Srećno

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #69 on: March 07, 2009, 03:05:14 AM »
Plavi mini na otpadu kod Avale je unisten pre godinu dana!!!Bio ,gledao.....Bio je potpuno truo i kada sam ga ja gledao a to je bilo u periodu kada sam sklapao moj auto prvi put(pre 3 god.).Imao je sarke i klizne prozore ali to je to u sustini posto je bio komplet ocerupan a kada sam hteo da sa njega kupim par sitnica lik mi je za te gluposti trazio oko 100e tako da sam ga oterao gde sunce ne sija i ponudio mu toliko za ceo auto...
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #70 on: March 09, 2009, 00:08:47 AM »
Steta za njega :(
Barem za ovog belog donosim lepe vesti :)
Odmah posto sam dosao do broja telefona(ovaj put fiksnog!)vlasnika Minija stupio sam u kontakt sa njim i dogovorio da se nadjemo na parkingu gde je bio Mini u petak u 16h.Preko telefona sam dobio potvrdu da je zbog vandala Minija sklonio na plac u selo,i da je spreman da ga proda za 150e,ali se pitao sta ce mi :thinking:
U S.Palanku stizem u dogovoreno vreme,ali coveka nema.Zovem u stan,zenski glas mi kaze kako je izasao dole i kako nema pojma gde je,i kada ce se vratiti :umm: Ostavljam broj telefona u slucaju da se vlasnik pojavi u stanu,da mi se javi.U tih sat vremena koliko sam ga cekao svasta mi je prolazilo kroz glavu.Pokusavao sam napraviti na osnovu ranijih iskustava i momentalnog desavanja "psiholoski profil prodavca",tj.razmisljao sam sta me ceka ako se uopste pojavi.Nakon sat vremena zvoni telefon,on je.Pita me da li da sidje dole :thinking:
Stekao sam utisak kao da me nije ozbiljno shvatio tokom dogovora i cinjenicu da sam zaista spreman da uzmem Minija,i da je mislio da necu doci.Verovatno je na njegov stav uticalo to sto sam udaljen preko 100 km,i da maltene trebam za slep dati koliko i za auto.Srecom od momenta kada smo se sreli stvari su krenule pravim tokom,jedino sto je vec pao mrak,i od slikanja nista :(
Saznao sam da je prvi vlasnik auta.Kupljen je ako sam ga dobro shvatio u Ljubljani u predstavnistvu IMV-a 1969 godine.Zaista je u pitanju Austin Cooper 998.Izgleda je na njega prilikom kupovine dosta uticao uspeh Minija na reliju Monte Karlo.Pricao mi je da je jedan krak relija vodio preko ovih krajeva,i da je isao da ga gleda i fotka.Kaze da je uhvatio i jedan Mini.Obecao je da ce naci sve te slike,kao i slike Minija dok ga je vozio,kao i sve sto nadje od propratne papirologije i uputstava :lol:
Kaze da je sa Minijem presao oko 300000km,i da je jednom radio generalnu motora nakon koje je presao samo 30tak hiljada.Koliko sam video u motorskom prostoru je sve na svom mestu,dupli karburatori i sl.U odnosu na prethodne fotografije na Miniju nedostaju one tri alu felne za koje kaze da nisu bile njegove i da ih je vratio.Umesto njih su obicne celicne.Samo je leva stop lampa mk4.Mini je dosta nekompletan po pitanju sitnica,ali u sustini mislim da nije nista losiji limarijski od ovog Minija 1000 kog radim.Tako los utisak je ostavio zato sto je legao(ispustio hidrolastik),i to sto je sav izlupan(ali je zdrav na tim mestima!).Inace kaze da je u orginalu bio beo sa crnim krovom,pa je on iz fazona ofarbao i haubu u crno,da bi zatim sve ofarbao u belu boju.Ispaltio sam mu deo novca,i dogovorio da pretresemo malo detaljnije zivotni put ovog Minija kada dodjem po njega :)
U sustini je ispalo super na kraju.Kada sam prvi put cuo da ima neki stari mini u S.Palanci nisam ni sanjao da ce na kraju ispasti da je u pitanju Austin Cooper i to mk2(mk1 ne bih preziveo :srce:).Detaljne fotografije Minija kacim cim ga dovezem kuci :)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #71 on: March 09, 2009, 00:15:35 AM »
kakav divan happy-end  :cry:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #72 on: March 09, 2009, 09:13:53 AM »
nema lepšeg od hepi enda!!!!
prekrasno je čuti, da mali nije išao u staro gvožđe!!!!!! najbitnije da je došao u ruke mini intuzijastu!!!!
obraduj nas sa slikama i držim palčeve za uskoro slaganje minija!!!!!


Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #73 on: March 09, 2009, 10:37:29 AM »
Cestitam  :party:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: mini mk1 i mk2
« Reply #74 on: March 09, 2009, 12:03:12 PM »
Hvala :)
tako je, taj mini se restaurira polako a vlasnik je covek koji je ljubitelj old timera
Nesto sam kopao po arhivi,pa naleteh na ovu Banetovu fotku

Ovo je mk1?mk2?Ne mogu zakljuciti sa slike :umm: