Author Topic: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download  (Read 6574 times)

aca grunf

  • Guest
novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« on: December 08, 2009, 02:38:23 AM »
ako se kojim slucajem ponavljam - moje izvinjenje...

http://www.automobilizam.net/zakon-o-bezbednosti-saobracaja/

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #1 on: September 19, 2010, 21:28:05 PM »
Citam u SAT-u neke odredbe novog zakona.Dobro je da se odustalo od rigoroznih kontrola emisije izduvnih gasova,posebno za auta proizvedena pre prvog januara 1980.U sustini takvih auta je sve manje tako da ce ta odredba najvise znaciti nama koji imamo oldtajmere pa ne vidim mesta zabrinutosti po pitanju ocuvanja zivotne sredine
Jedna druga stavka mi je privukla paznju.U delu gde se govori o staklima pominje se zabrana kaljenih stakala,Tempered i Touched(ako sam dobro zapamtio).Koliko sam ja primetio bas te dve vrste su sva stakla za Mini koja ja imam  :thinking:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #2 on: September 19, 2010, 21:31:25 PM »
Ma nemoj da te to brine. Ko će to da proverava.
Ja bi se zabrinuo više o ovom smaranju sa gumama. Gde mi da izmislimo zimske gume za minija?
Od 1.nov. do 1.apr. Pa to je 6 meseci. Znači pola godine ih vozimo, a pola ne možemo. Mislim...

aca grunf

  • Guest
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #3 on: September 19, 2010, 21:40:21 PM »
ako sam dobro obavesten,jedino staklo koje nije kaljeno -to je staklo na prozorima moje kuce sa drvenim okvirima,sto znacida nijedno staklo na vozilu nije dozviljeno...
   hocu reci da su sva stakla koja se stavljaju na vozila,i koja se u slucaju namernog ili slucajog lomlkjenja raspadaju u male delice su kaljena,jer ako nisu onda bi se lomila u velikim komadima i bila velika opasnost za okolinu i putnike u vozilu...
 tekst zakona i dopuna su izasli u sluzbenom glasniku,pa ima sta da se cita

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #4 on: September 19, 2010, 22:36:00 PM »
Ma nemoj da te to brine. Ko će to da proverava.
Ja bi se zabrinuo više o ovom smaranju sa gumama. Gde mi da izmislimo zimske gume za minija?
Od 1.nov. do 1.apr. Pa to je 6 meseci. Znači pola godine ih vozimo, a pola ne možemo. Mislim...
Zamisli ja za zuti Mini koji jos nije u funkciji imam cetiri M+S gume a na druga dva auta koja vozim od osam potrebnih imam samo dve :)
Doduse Bubu gotovo da ne vozim zimi,samo kad je lepo vreme,ali dzabe kad se gleda termin 1 nov.-1 april,skoro pola registracije :blink:
Da su bar uveli mogucnost registracije u periodu 1 april-31 oktobar za aute koji se slabo voze tokom zime

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #5 on: September 20, 2010, 10:05:46 AM »
nece se gledati termin od 6 meseci vec u tom periodu kada je temperatura ispod +7 stepeni (zimske gume nemaju nikakvu svrhu sem da ih brze ocelavis na temperaturama iznad 7c )



Divac

  • Guest
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #6 on: September 20, 2010, 17:42:51 PM »
Dajte muštuluk!!!
Odlaže se primena pravilnika o zimskim gumama za sledeću godinu.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #7 on: September 20, 2010, 19:09:08 PM »
da da od sledece gosine, to vazi za aute starije od 2000 god :uraa:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #8 on: September 21, 2010, 08:57:48 AM »
sada zimske moraju da budu samo na pogonskim tockovima  :wink:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #9 on: September 21, 2010, 13:45:47 PM »
Mislim da mogu i letnje,ali sa obaveznom sarom od 4mm i lanci.Kako su to neki mediji debilski preneli:"odlaze se za pocetak maja primena..."
Ha,po njima stavljamo u maju sve cetiri zimske gume :laughing:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #10 on: August 02, 2012, 19:44:17 PM »
Opet neke najave u SAT-u o nemogucnosti registracije auta bez naslona za glavu.Koliko vidim kod Minija je to uobicajena pojava
Sta sad,kalemiti nesto!?
Nigde ne pise kao za abs da propis vazi za vozila prvi put registrovana od tad i tad vec je uopsteno
Znaci ako nemas pojaseve ne mora naslon za glavu,a ako imas pojaseve mora.Sa "pravne" tacke gledista cista glupost jer su u auto industriji prvo uvedeni pojasevi pa onda sporadicno nasloni za glavu
Sa bezbedonosne tacke ima smisla,ali kada bih toliko razmisljao o bezbednosti i poredio sa novim sistemima na autima onda bih sve ove stare aute trebao pobacati :fgh:

aca grunf

  • Guest
Odg: novi zakon o bezbednosti u saobracaju-download
« Reply #11 on: August 03, 2012, 01:28:10 AM »
mislim da ce naslon za glavu takodje biti vezan za godinu proizvodnje kao i euro kuka