Author Topic: Mini VTEC motor  (Read 8553 times)

gusar381

  • Guest
Mini VTEC motor
« on: July 06, 2012, 17:40:22 PM »
Postovanje svim slanovima foruma!

Vrsljajuci po internetu i youtub-u naisao sam na par zanimljivih minija na kojima je promenjen standardni motor i ubacen od HONDE Vtec motor.Da li neko ima bilo kakavih iskustava sa ovakvim prepravkama i koliko ista moze da bude komplikovana.Takodje sam video VTEC Kit koji se moze kupiti.

Zanima me sta vi mislite o svemu ovome?

Evo malo slika i snimaka

http://www.youtube.com/watch?v=VExZb6dmFe4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GYuN0N2aq5g&feature=related



Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #1 on: July 06, 2012, 20:12:02 PM »
druze to je sjajna stvar ali treba mnoooogo para, bar 10 000evra da bi imao realizaciju na kraju
sam kit ti je oko 2000e, pa motor b18 najmanje 700-800e, plus prednji trap misleci na kocnice i prdnje vesanje, i milion drugih zajebancija plus dobra skoljka  od nule , pa farbanje pa .....ma mnogo para
evo jedan projekat najblizi nama pa vidi koliko cega i sta treba da bude kako treba
http://www.miniclubzagreb.hr/forum/viewtopic.php?t=733 i vec traje jako dugo
debeo dzep i sve moze
a voleo bih jednom da ga neko sklopi i kod nas :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

gusar381

  • Guest
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #2 on: July 06, 2012, 20:36:27 PM »
druze to je sjajna stvar ali treba mnoooogo para, bar 10 000evra da bi imao realizaciju na kraju
sam kit ti je oko 2000e, pa motor b18 najmanje 700-800e, plus prednji trap misleci na kocnice i prdnje vesanje, i milion drugih zajebancija plus dobra skoljka  od nule , pa farbanje pa .....ma mnogo para
evo jedan projekat najblizi nama pa vidi koliko cega i sta treba da bude kako treba
http://www.miniclubzagreb.hr/forum/viewtopic.php?t=733 i vec traje jako dugo
debeo dzep i sve moze
a voleo bih jednom da ga neko sklopi i kod nas :punk:
Prijatelju hvala na odgovoru.Nisam ni sumnjao u to da treba mnogo para, samo sam mislio iskreno da je to nesto nize od te svote koju si ti ponudio ali dobro.Hvala na svim ovim informacijama, a najvise me je zanimalo da li je iko radio ovako nesto na nasim prostorima, i ako jeste sta je uspeo da uradi.Vidim da si postavio link, pa cu ga sada sa zadovoljstvom procitati.

Puno pozdrava, i sve najbolje!  :good: :mks:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #3 on: July 09, 2012, 10:34:39 AM »
ps. motor nije B18 vec B16 :)

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #4 on: July 09, 2012, 15:37:25 PM »
mozda kod lilihipa(neznam tacno)  ali u minija idu motori d i b grupe, zavisi koju sasiju kupis jer ase razlikuju u dodatnim nosacima
pa mozes sam da izaberes da li hoces b16 i b18 :wink:
http://vtec.minimania.com/vtec-mini-conversion-kits.htm

d serija ima mane konja  i to su takozvani mali vtec sa jednom bregastom ili 2 bregaste i varira od 90-130 hbp, dok svi  B su sve sa dve bregaste b16a1-150hbp, b16a2-160hbp,b16b-185hbp,b18 ide od 169-200+, b20 ima 140 i 150 hbp nije vtec ali sa njim se pravi konverzija gde se stavlja samo glava  od b16 i dobija se oko 180-190hbp :wink:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #5 on: July 09, 2012, 16:42:26 PM »
Prijatelju nemoj da trosis pare na Hondu, ako se ja pitam to bi bio samo SWIFTUNE, i mini bi ti bio puno zivii nego hondin motor, ali izbor je tvoj, u oba slucaja treba dorade kocnice, vesanje i tako to ali ipak je MINI.

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #6 on: July 09, 2012, 21:49:41 PM »

Marko90

  • Guest
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #7 on: July 09, 2012, 23:42:12 PM »
po meni sve zavisi za sta hoces auto da koristis...ako ces ga "normalno" voziti i povremeno "cepnuti" dovoljan je swiftune i dorade minijevog motora i bices zadovoljan, al za svakodnevno stiskanje po gasu ja sam itekako za hondu, ipak je to daleko pouzdanija masina od tunirane minijeve....jeste da je u startu skuplja varijanta i da se malo ko odluci za taj poduhvat bas iz tog razloga, al se isplati vremenom.....

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #8 on: July 10, 2012, 00:55:37 AM »
uopste ne mora honda da se stavlja, ima toliko zujalica koje su dosta jeftinije u startu nego vtec... evo, recimo 1.3 DOHC GTI iz suzuki swift-a moze da se nadje za 500e ceo auto u limarijski raspadnutom stanju i da se odradi konverzija i pritom da se izvuku pare od prodaje ostatka delova...

neki motori iz hondine D serije idu mnogo bolje nego B16, pritom sto za D seriju ima aftermarket delova koliko hoces dok za B seriju i nemas toliko veliki izbor... a i cene su vishe puta vece nego za D seriju. jbg...

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #9 on: July 10, 2012, 20:15:24 PM »
je, verzija sa swiftovim motorom je skroz ok...
mada mene to privlači prvenstveno zbog male potrošnje i buke u odnosu na a seriju turbo...

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #10 on: July 11, 2012, 00:40:52 AM »
A sta je potrebno,kakve prerade za ubacivanje motora od svifta gti ima li negde neki link za to.
MIlan /lepibajloni

gusar381

  • Guest
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #11 on: July 11, 2012, 20:47:44 PM »
Hvala na odgovorima i savetima, takodje i mene zanima gde moze da se nadje mini sa sviftovim motorom, tacnije suzuki kit :) ?

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #12 on: July 21, 2012, 11:07:46 AM »
kakav kit? sve to sam pravis :)

gusar381

  • Guest
Odg: Mini VTEC motor
« Reply #13 on: July 22, 2012, 22:15:25 PM »
kakav kit? sve to sam pravis :)
Aha, kapiram sada  :mks: