Author Topic: obrtomer  (Read 7298 times)

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
obrtomer
« on: January 10, 2009, 18:01:05 PM »
dakle presao sam tridesetu davno, Mini ove godine puni trideset leta......

Ko ima resenje za popravku ovog obrtomera, kao sto vidite u prilozenom jurim sezdeset km/h i to u sestoj brzini a obrtomer je mrtav, inace je ispravan samo mu impuls sa bobine nije adekvatan....Ima li neki elektricar nerava za ovaj poslic....

uzgred zar niko nema retrovizore i minilajt felne na poklon............uuuuups, za prodaju naravno


Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: obrtomer
« Reply #1 on: January 10, 2009, 20:41:27 PM »
ja sam moj retrovizor nasao na bubnju  :dirol:

kad su mi maznuli prethodni, prosetao sam se bubnjem i nasao nesto sto izgleda skoro identicno kao hromirani minijev, i pazario ga za par stotina dinara

doduse, tad je bilo +30 a ne -10 napolju..  :blush:

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: obrtomer
« Reply #2 on: January 11, 2009, 00:48:09 AM »
lako cemo za retrovizore ima li leka za obrtaljku,da li je neko imao iskustva sa stavljanjem u rad iste.........

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: obrtomer
« Reply #3 on: January 15, 2009, 13:56:18 PM »
iskreno , retko ko ima obrtaljku od nas, tj retko ko ima inno tablu
mozda moze bane nesto  vise da zna tj nesha
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: obrtomer
« Reply #4 on: January 15, 2009, 15:25:40 PM »
kod inno obrtomera voli da ode (mi tome kažemo na slovenskom) "upor"..... mali jeftini deo, kojeg odlotuješ i kupiš u svakoj radnji koja prodaje sitne el. stvari.
kod mene je isto tako riknuo i prijatelj elektroničar odmah našao grešku.

inače pogledaj je uopšte spojen i kako. dali su sve žice na mestu ili nisu.

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: obrtomer
« Reply #5 on: January 15, 2009, 18:36:15 PM »
"upor" cu da odletujem............nego sta da zaletujem........Sve zice su spojene, ortomer radi, ali nerealno prikazuje broj obrtaja,

tek kad sam na realnih 3000 obrtaja on pokazuje nekih 1500...............i takodje ponekad kad  recimo ostvarujem brzinu od

70 km/h u 4oj brzini on prikazuje 2000 obrtaja, a onda periodicno mi pri istoj brzini prikazuje 1500 obrtaja ili recimo 1200.....

Dakle, osciluje, pravi varijablu, kazu taj impuls sa bobine ili s alternatora, vise ne znam ni odakle, ma ko ce ga znati, gledali ga

neki elekronicari pa su komentari, joj to je ANTIKA, joj to je RUSTIKA............dodji sutra i nista...........kad bi nasao nekog

ciku koji bi se stim malkice zajebavao, bilo bi to divno. Na meni je da ucinim sve za Minija, jer puno pruza.................mamicu mu....


Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: obrtomer
« Reply #6 on: January 15, 2009, 20:14:56 PM »
Probaj neku drugu obrtaljku i vidi dal ce da ti radi isto.Mozda je ona neispravna.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: obrtomer
« Reply #7 on: January 15, 2009, 20:19:25 PM »
kod mene je bilo slično. pokazivao je po nekoj svojoj logici. onda ponekada za koji minut potpuno prestao raditi, pa ponovo po starome, dok nije jedonog dana skroz otkazao. prijatelj koji radi na telekomu, inače kod kuče je nekada popravljao monitor je pronašao grešku za 15 min.

inače vežeš ga uvek na bobinu od koje dobiva impulz. onda druga žica treba imati non stop plus i treča je masa. inače na netu negde postoje inno nacrti.


Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: obrtomer
« Reply #8 on: January 16, 2009, 00:31:33 AM »
hvala momci, zbog ovakvih stvari mi je zao sto ne postoji ovlascen servis za nase mezimce............

auuu, al bi ga poterao tamo iz ovih stopa da ga prikace na "dijagnozu" i izlistaju nedostatke, elem............

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: obrtomer
« Reply #9 on: January 16, 2009, 09:26:21 AM »
hvala momci, zbog ovakvih stvari mi je zao sto ne postoji ovlascen servis za nase mezimce............

auuu, al bi ga poterao tamo iz ovih stopa da ga prikace na "dijagnozu" i izlistaju nedostatke, elem............

Radim na tome... :blush:

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: obrtomer
« Reply #10 on: January 26, 2009, 23:50:46 PM »
hej dečaci, jel moguće da obrtomer radi ukoliko se promeni platina u razvodniku paljenja ili je se opet misteriozno samopopravio :mdaa:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: obrtomer
« Reply #11 on: February 03, 2009, 08:14:52 AM »
mene je majstor Prle posavetovao da odem kod tahografa jer imam isti problem.Kod mene brzina ne prelazi 60 km-h
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: obrtomer
« Reply #12 on: February 24, 2009, 14:21:19 PM »
majstor za obrtometar se nalazi u zemunu iz tosinog bunara levo kad dodjes skoro pred kraj t.b. ulica pre pa levo, pa gore gde ulica zavija pa u centru malom sa desne strane... rade ljudi servis svih obrtaljki i tome sl.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."