Author Topic: Pozdrav ljudi  (Read 8629 times)

Mini Hondaholic

  • Guest
Pozdrav ljudi
« on: December 12, 2008, 10:00:24 AM »
Pozdrav svima. Ja sam Sasha. Iz Obrenovca sam i jos od malih nogu sam zaljubljenik u instituciju zvanu Mini Morris. NAPOKON SAM KUPIO JEDNOG. Naime prica ide ovako. Pricam ja sa mojom zenom koja je pre par dana odpocela obuku u centru za obuku vozaca i komentarisemo kako bi bilo krajnje zahebano da se uci na mojoj Hondi (moje chedo), vec bi trebali da joj kupimo neki autic za drnde,drnde....
Krenem ja da listam oglase i po obicaju gledam samo sekcije sa Hondama. Medjutim, nesto me natera da pogledam deo oglasnika koji nikad nisam gledao (jer su cene za solidne primerke uvek bile sulude) a je deo sa ponudom Mini Morris-a. Vidim malo, lepo, sivo metalik sa lepim, sirokim alu felnama od 10'' stvorenje  :srce: kako mi kaze kupiiiii meeeee :cry:!!!!! I ja odem za Mladenovac i kupipm ga za 900 evra i dovezem ga kuci sa osmehom na licu od uha do uha! :punk:

Vozi se jako lepo. Ima snage na pretek (iako je motor na izdisaju). Glava je komplet uradjena ali donji polumotor je jaaaako umoran. Na malom gasu je ok ali cim se pobode malo jace pocinje da baca beli dim na izduvu. Elem, kupljen je sinoc i Austin 1300 sa odlicnim motorom za 150 ajvara i jos koliko za vikend moj novi clan porodice ce doziveti transplantaciju srca i zaocece novi zivot za malo vise snage. Naravno sa Austina kao donora cemo skinuti i diskove da bi lepse kocili kad vidimo neke cice kako se okrecu za nama i krste se kako nisu videle veceg coveka u manjem autu i sa vecim osmehom na licu  :)

Slike trenutno nemam kod sebe ali cu ih postovati u ponedeljak kad se sve bude zavrsilo. Naravno fotografije iz operacione sale ce biti prisutne i nadam se da cemo svi zajedno propratiti posoperativni period mog novog clana porodice. Za sad samo slike moje prve ljubavi a to je Honda......


Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #1 on: December 12, 2008, 10:02:03 AM »





« Last Edit: December 12, 2008, 10:03:55 AM by Mini Hondaholic »

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #2 on: December 12, 2008, 10:28:26 AM »
dobro dosao!

ti si drugi honda-mini melez, jos malo pa osnivate sekciju u Klubu...


uzivaj u druzenju sa minijem i racunaj na maksimalnu podrsku sa foruma  :good:


p.s.
pravicu se da nisam procitao "neki autic za drnde,drnde"  :bullshit:

Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #3 on: December 12, 2008, 10:33:17 AM »
ma nisam ja mislo na Minija za drnde,drnde, nego na nekog crx-a ili civic-a posto imam par takvih rasturenih pa neka zena lupa do mile volje/ :rolleyes:

Puklo mi je ono glupavo malo crevce za gorivo sto izlazi iz rezervoara pa ga ne vozim. Da moze da se vozi, ne bi seo ja u Hondu.
Mindza rules  :punk:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #4 on: December 12, 2008, 12:48:24 PM »
pozdrav i dobro dosao na forum. odmah da ti kazem da ne mogu da se stave diskovi od austina na minija jer ti trebaju rukavci za diskove a ne za dobose, takodje sam disk je prevelik i ne moze da udje u felnu 10ku... sto se tice motora on je verovatno 39kw ili mozda 44kw, najbolje da kazes ovde broj motora pa da proverim. sto se tice samog minija, ima ga ovde na forumu, devojka se zove jelena koja ga je vozila, otisle su karike, realno ako budes nekad radio generalnu bolje da odradis 1300 nego 1000  :blush:


@offtopic: jel imas recaro sedista iz honde crx mozda na prodaju????

Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #5 on: December 12, 2008, 12:56:56 PM »
Pa da, od Jelene sam ga i kupio. Sto se tice diskova, razmisljao sam na tu temu samo zato sto me zanima kako ce se zaustavljati sa 1300 motorom. Inace je 44 Kw. Prvi put vozim Mini tako da mi je sve nesto labavo kocenje. Jbg navikao sam na keramicke kocnice  :) . Posto je auto poznat, kakva su vasa misljenja o njemu? jel nisam pogresio sto sam ga kupio?

Re offtopic - Sedista od CRX-a nemam, ali imam od Civic-a 91 lepe kadice. Preklapaju se i u solidnom su stanju. Vozacevo bi trebalo da se tapacira.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #6 on: December 12, 2008, 16:17:48 PM »
lepo koci mini kada su nastelovane kocnice... to mozes i sam da odradis... na zadnjim tockovima imas po jednu kockicu za gornje/zadnje strane dobosa kljuc 6 ili 8 jbm li ga a napred imas po 2 "kockice" pomocu kojih shirish i skupljas paknove. naravno treba videti u kakvom su stanju dobosi i paknovi  :wink:

jefta ima 44kw i dobose na sva 4 tocka a odlicno mu koci auto koliko se secam


imas PM u vezi sedista

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #7 on: December 12, 2008, 17:20:15 PM »
dobro dosao
kao gore vec pomenuto sta god bude zapelo tu smo, svaki ces savet dobiti najiskrenije :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #8 on: December 12, 2008, 20:53:57 PM »
Dobro dosao.Na pravom si mestu.




Vidi PM.

P.S U obrenovcu ti je i nas prijatelj,veliki ljubitelj minija,Dule zvani misterX.Tako da ti je pomoc blizu.
« Last Edit: December 12, 2008, 21:01:24 PM by Sinisa »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #9 on: December 15, 2008, 08:49:13 AM »
dobrodošlicu ti želim i sa moje strane....
diskovi od austina imaju i drugi razmak za šarafe od točka. ne paše. a donatora austina 1300 spasi po svakoj ceni. izvadi motor.... ali nebacaj školjku. čuvaj ga jer postaje jako redak i proizvodio se u tvornici bivše YU. što znači da je ima nacionalnu vrednost koje ljudi još nisu svestni.
kod prebacivanja motora obavezno promeni sve semeringe, dihutnge itd. jer verujem da skoro 40 godina stari nema šanse da ne pišaju ulje. čak ako ne pišaju, propišat če čim se počneš voziti redovito.

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #10 on: December 15, 2008, 10:29:30 AM »
Pozdrav :hid_crazy:

Jeca

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #11 on: December 16, 2008, 00:54:45 AM »
Pozdrav Sasa!

Svaka cast! Cujem da si zadovoljan  Minikom, i to mi je drago! Nadam se da cete je voziti vise nego ja  :fgh:.
I mislim da je red, kao 'EX vlasnica' da dobijem fotke kada bude gotovo sredjivanje. Zelim vam sve najbolje, a meni ostaje samo da  :cry: :cry: :cry:  shmrk!

Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #12 on: December 16, 2008, 10:13:43 AM »
Pa naravno Jeco. Obavestavacu o svemu sto se bude radilo. Elem, radovi su vec u toku. Transplantacija srca se danas radi. Donor je Austin 1300 '70god. Ima savrsen motor koji je posle generalne presao cirka 1500km. Kupio sam ga od vlasnika i auto je u savrsenom stanju (malo mi je zao da ga rasturam, ali MINI JE MINI) i auto je totalno kompletan. Rezervni tocak NIKAD nije montiran. Kad sam video gumu sa sve "iglicama" sa strane i felnu koja je NOVA, nisam mogao da verujem. Enterijer je savrsen. Ono sto je u planu da se radi po zavrsetku ubacivanja motora je sitno sredjivanje limarije jer su u pitanju samo sitnice i onda krecemo sa ulepsavanjem enterijera i exterijera. Sve cu propratiti slikama pa cemo zajedno da komentarisemo.

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #13 on: December 16, 2008, 17:47:21 PM »
Pozdrav Sasa!

Svaka cast! Cujem da si zadovoljan  Minikom, i to mi je drago! Nadam se da cete je voziti vise nego ja  :fgh:.
I mislim da je red, kao 'EX vlasnica' da dobijem fotke kada bude gotovo sredjivanje. Zelim vam sve najbolje, a meni ostaje samo da  :cry: :cry: :cry:  shmrk!

Nemoj da places.Nabavicemo drugog kad budes bila spremna. :rolleyes:

Shtrumf_bg

  • Guest
Odg: Pozdrav ljudi
« Reply #14 on: January 18, 2009, 20:11:12 PM »
 i meni ce biti potreban jedan..  :fgh: nadam se da ce to biti u neko skorije vreme..