Author Topic: Pozdrav  (Read 3930 times)

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Pozdrav
« on: October 07, 2012, 20:10:53 PM »
Pozdrav svim ljubiteljima minija i sve pohvale za ovaj sajt.Ja sam Milos.Trenutno student zavrsne godine ekonomije.Resio sam cvrsto da kupim minija.Molim sve clanove za pomoc jer mi je jako potrebna.Sta gledati pri kupovini?Koji model i koji motor je najbolji?Listam oglase ali je jako slaba ponuda.Koliko je realno platiti dobrog minija? Moj mail je miloshan10@gmail.com.   Unapred hvala svima na pomoci.

Divac

  • Guest
Odg: Pozdrav
« Reply #1 on: October 07, 2012, 21:12:16 PM »
Dobro došao Miloše :mks:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Pozdrav
« Reply #2 on: October 07, 2012, 21:22:19 PM »
dobro dosao milose
obratio si se na pravo mesto, sto se tice minija sta gledati :thinking: otprilike sve, naravno  sve zavisi od novaca tj koliko si spreman odvojiti za minija,ali jedno moras da znas da nije sve tako slatko kako izgleda jer su to sve automobili koji su stari 30 i kusur godina i vremeno stvari dotraju i spremne su za menjanje , kod danasnjih auta 10 godina i to je to , najbitinija je limarija jer ako je auto limarski ok sce ostalo se da srediti ali ako moras da radis limariju  tu je trosak najmanje 1000e (limarski delovi, ruke za limara i farbanje), tako da limarski je najbitnije da je osnova dobra tu i tamo moze da popusti ali baza je najbitnija kao i zadnja sasija ( to mu je mana), mehanicki uvek ima ulaganja kakav god da kupis mini ali najvaznije da je mini originalnog stanja tj sa originalnim delovima a ne da je neko sklapao tablu budzio farove od tamica ubaciva sedista od opel kadeta i stavljo felne 13 od jugica....jos da ti ne nabrojim sta su sve radili i samim tim jako je tesko vratiti ga u originalno stanje, mislim sa engleskim delovima
svaki mini moze da bude kakvim ti zelis da ga napravis , da bude custom verzija, ali zbog nemogucnosti nabavke delova proteklih 15 godina kao i nedostatku majstora i znanja sta je ok a sta nije, danas imamo custom by serbia :)
o ovoj temi jako puno se moze pricati ali precesljaj forum i mislim da mozes naci sve ono sto zanima kao i da se uputus na onu pravu stranu kako treba da bude mini look
tu smo za sva pitanja i pomoc koja ti je potrebna :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Little bastard

  • Aktivan
  • Posts: 139
Odg: Pozdrav
« Reply #3 on: October 07, 2012, 22:10:05 PM »
Dobro dosao i od mene,
Danas vidim da i Marko i ti trzite minija ali je ponuda veoma slaba i kod vas i ovde u MKD.
Koliko sam razumeo kod vas nemoze da se uveze auto koji nije euro III tako da svaka kupovina minija iz inostranstva je nemoguca. Mi kod nas imamo srece da moze da se uveze auto euro II u koje spada i mini novije godiste 96,97 itd. i auto starije od 30 godina.
Koji model koji motor?
Ako se ja pitam odgovor je samo MK VII, mini koji ima dvadeset puta bolju voznju od stariih modela i mini u kojem nema ulaganja, mozda ako je malo jeftin neke male korekcije i puno uzivanja u voznji, za razliku od stariih minija gde imate limarski radovi, mehanicki radovi, tapaciranja, glavobolju i tako dalje.
Ali izbor je uvek vas.
Igor je lepo objasnio da najbitnija je skoljka i tu se svi slazemo ali mora ponovo da potsetim da pred kupovini minija moras biti siguran dali to auto zelis ili ne, da nebude kad se radovi izdugovlace da krenes ruke ili pri prvi kvar recimo na kocnice ili nesto sto bi ti odnelo puno novca da prodas minija posto zasto. Jedanput mini zauvek mini.
Veruj da ako si pravi ljubitelj minija gledaces njega kao malo dete, i bezbroj puta kupices nesta njemu nego sebi, to smo iskusili ja i moj brat sa nasim minijem.
Pozdrav
 

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: Pozdrav
« Reply #4 on: October 08, 2012, 04:42:12 AM »
                        citiram

Veruj da ako si pravi ljubitelj minija gledaces njega kao malo dete, i bezbroj puta kupices nesta njemu nego sebi,
 :stekaj: :stekaj: :stekaj:i kupi sebi dobrog minija :pivo:
MIlan /lepibajloni

Offline Milos88

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 63
Odg: Pozdrav
« Reply #5 on: October 08, 2012, 17:51:13 PM »
Hvala svima na pomoci jer puno znaci.Valjda cu uskoro naci dobrog minija.Meni se ipak najvise svidjaju modeli mini 1000 ili 1300 od 1990 do 97 godista...mladji su i jaci koliko vidim jer koliko ja imao volje da ga sredjujem ja nisam majstor ne znam kako bi to islo  ali koliko vidim to je nemoguce naci.Ako neko cuje za dobrog minija neka javlja  :laughing:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Pozdrav
« Reply #6 on: October 08, 2012, 20:36:12 PM »
Dobro došao Miloše  :mks:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk