Author Topic: Oslanjanje  (Read 7587 times)

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Oslanjanje
« on: August 11, 2011, 11:05:24 AM »
Drugari imam jedno pitanje za vas...

Mini mi se na zadnjoj osovini nagnuo na suvozacevu stranu, i cini mi se da ima bar 3-4cm razlike u visini izmedju gume tocka i karoserije na vozacevoj u odnosu na suvozacevu stranu....

Sta vam pada na pamet kao resenje ovog problema?  :vozimo:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Oslanjanje
« Reply #1 on: August 11, 2011, 11:35:49 AM »
nemoj da ga parkiras na isto mesto gde je stajao do sada. moj mini je bio parkiran nekih mesec dana na nekoj cudnoj nizbrdici i sobzirom da su gumeni jastuci bili jako stari, bas tesko su se vracali u prvobitni polozaj. trebalo im je nedelju dve da se visina ponovo izjednaci.
naravno ovo vazi samo ukoliko nisu propali, ukoliko jesu, ili moras da stavljas podloske na jednu stranu ili da kupis nove.
« Last Edit: August 11, 2011, 11:37:21 AM by Aman »
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Oslanjanje
« Reply #2 on: August 11, 2011, 13:41:35 PM »
Mislim da su mi verovatno propali...posto je vec duze vreme takav...
Aj posalji mi neki link sa minispares/minisport sajta da vidim sta bi trebao da bude repair kit...

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Marko90

  • Guest
Odg: Oslanjanje
« Reply #4 on: August 11, 2011, 22:49:14 PM »
Mislim da su mi verovatno propali...posto je vec duze vreme takav...
Aj posalji mi neki link sa minispares/minisport sajta da vidim sta bi trebao da bude repair kit...


moj savet je da to ne uzimas novo jer nije nikakav kvalitet...bolje naci stare originalne u dobrom stanju....

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Oslanjanje
« Reply #5 on: August 12, 2011, 10:45:47 AM »
Ok, mada se meni cini da nije do toga i sumnjam na ovo http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=37509&title=
Mada, sta znam  :fgh:, ako je neko imao slicnih problema svaka pomoc je dobrodosla....

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Oslanjanje
« Reply #6 on: August 12, 2011, 11:34:57 AM »
Marko al si mu pomogo svaka ti cast. Ako su dobri za celu englesku dobri su I za nas
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Marko90

  • Guest
Odg: Oslanjanje
« Reply #7 on: August 12, 2011, 11:44:37 AM »
Marko al si mu pomogo svaka ti cast. Ako su dobri za celu englesku dobri su I za nas

ja sam rekao svoje misljenje, tebi ako su dobri ti ih kupi!!!

Marko90

  • Guest
Odg: Oslanjanje
« Reply #8 on: August 12, 2011, 12:38:42 PM »
Ok, mada se meni cini da nije do toga i sumnjam na ovo http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=37509&title=
Mada, sta znam  :fgh:, ako je neko imao slicnih problema svaka pomoc je dobrodosla....

cisto sumnjam da zbog tog imas problem, jedino ako se nije slomilo pa da se rame pomerilo, mada je to jako mala verovatnoca :) ta osovinica se obicno pojede i ruka ima lufta ali to ne utice na visinu auta, samo gumeni jastuk....mozda bolje da kupis hi low za sva 4 tocka i da namestis zeljenu visinu, pod uslovom da ti se gumeni jastuci nisu jako sabili.....

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Oslanjanje
« Reply #9 on: August 12, 2011, 14:25:19 PM »
Marko al si mu pomogo svaka ti cast. Ako su dobri za celu englesku dobri su I za nas

ja sam rekao svoje misljenje, tebi ako su dobri ti ih kupi!!!

ja kupio 4 i prezadovoljan
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Marko90

  • Guest
Odg: Oslanjanje
« Reply #10 on: August 12, 2011, 14:59:45 PM »
Marko al si mu pomogo svaka ti cast. Ako su dobri za celu englesku dobri su I za nas

ja sam rekao svoje misljenje, tebi ako su dobri ti ih kupi!!!

ja kupio 4 i prezadovoljan


pa ok, bitno da si zadovoljan, ostali mogu pricati sta hoce, ja tako gledam, ja ih nikad ne bi kupio nove kao i dosta stvari jer znam kakav je kvalitet....

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Oslanjanje
« Reply #11 on: August 12, 2011, 15:37:10 PM »
Marko al si mu pomogo svaka ti cast. Ako su dobri za celu englesku dobri su I za nas

ja sam rekao svoje misljenje, tebi ako su dobri ti ih kupi!!!

ja kupio 4 i prezadovoljan


pa ok, bitno da si zadovoljan, ostali mogu pricati sta hoce, ja tako gledam, ja ih nikad ne bi kupio nove kao i dosta stvari jer znam kakav je kvalitet....

Da, ali opet, posto se rad o gumama koje gube svoja mehanicka svojstva sa vremenom, pitanje je koliko su dobre i te polovne ili stare kad se kupe....

Ono sto mene najvise ovde interesuje je da mi se vas dvojica slozite da je to resenje mog problema naginjanja...

@Aman: Jel bih trebao da uzmem stvari sa oba linka?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Oslanjanje
« Reply #12 on: August 12, 2011, 16:59:58 PM »
a da tebi nije prsla truba.....ona aluminijumska.....tako je meni jednom bilo i truba prsla dole kod kraja gde ulazi kugla sa plasticnom soljom...mozda je to i onda ova dvojica sto se raspravljaju nisu u pravu.... :laughing:....i dzaba se raspravljaju oko gumenih jastuka... :p2:...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Oslanjanje
« Reply #13 on: August 12, 2011, 19:14:05 PM »
 :tv_happy: Prvo proveri ovo sto Nikola kaze,imao sam taj slucaj na oba zadnja...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Oslanjanje
« Reply #14 on: September 16, 2011, 01:03:47 AM »
Mislim da su mi verovatno propali...posto je vec duze vreme takav...
Aj posalji mi neki link sa minispares/minisport sajta da vidim sta bi trebao da bude repair kit...


moj savet je da to ne uzimas novo jer nije nikakav kvalitet...bolje naci stare originalne u dobrom stanju....

ako se mogu umešati u vašu započetu temu.

nove gume su izvrstnog kvaliteta. molim da pre komentara pogledate ko ih proizvodi. jedne su još uvek originalne druge kopije inno koje su bile po tvrdoči daleko profinjenije od engleskih.

stare gume na žalost nepomažu više kod amortiziranja.... i tako trpe amortizeri i kvalitet- udobnost vožnje. osim ako vozite mini miglia ;-)

ako mini visi to je često zbog guma a najeftinije je da se prvo proveri i promeni plastična šolja od knuckle joint. ako je taj zarđao onda neka se montira i čelični deo!

idelno za podešavanje su hilosi ,..... zapravo je Aman več sve objasnio i rekao i stavio linkove.