Author Topic: potrošnja i benzin  (Read 7018 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
potrošnja i benzin
« on: April 11, 2008, 10:00:20 AM »
koliko troše vaši miniji i gde sipate benzin?

ja - oko 9 grad / 7 na otvorenom putu, sipao do nedavno na OMV-u, po preporukama presao na Lukoil... ebemliga, u pocetku mi se cinilo da manje trosi i bolje radi, ali sad nemam pojma.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #1 on: April 11, 2008, 10:20:30 AM »
mnogo je 9l za 850... preko 7 ne bi trebalo da trosi....

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #2 on: April 11, 2008, 16:24:06 PM »
850 je normalno da trosi oko 8-9L po gradu ali negdje ispod 7...6.5 na otvorenom...to su potrosnje za NOVI motor tako da ovi vec potroseni motori moraju trositi vise... :mdaa:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #3 on: April 11, 2008, 20:33:02 PM »
opet sve zavisi koliko je zavrnuto gorivo...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #4 on: April 11, 2008, 23:10:45 PM »
Pa ne mozes vrtiti dovod goriva kako hoces...mozes ali to nije tocno stelanje motora i smjese...
Svaki motor zahjeva svoju smjesu...ovisno o potrebama a potrebe su drugacije od motora do motora...
U svakom slucaju...ako je motor POTROSEN tesko ga je fino ustelat i naravno da ce vise trositi...
Valjda svi znate sistem rada cetrverotaktnog OTTO motora i valjda vam je jasno kako su stvari usko povezane jedna sa drugom...sto se funkcioniranja tice...
Kada povezes sve te stvari i ako na svakoj stavis luft od 0,1mm na kraju imas odmak od skoro pa cak i vise od 1cm...nadam se da me shvacate... :wink:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #5 on: April 12, 2008, 13:01:36 PM »
pa ne kazem da mozes da vrtis kako hoces ali tri 850ice koje sam imao nikad nisu trosile 9l po gradu... pa moj daihatsu applause trosi toliko a ima 1600ccm i 100ks

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #6 on: April 12, 2008, 13:35:57 PM »
http://admin.adriamedia.si/ADMIN/upload/datoteke/testi/M3HcM4vpZsf3B1DZpJlv17HD47dnsIuB.pdf

Ako meni ne vjerujes...pogledaj si trecu stranicu pri dnu na ljevoj strani...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #7 on: April 12, 2008, 14:03:22 PM »
ma verujem ja tebi samo ti pricam iz mog iskustva... a i gajudin ima trenutno 850 i bash me zanima koliko njegov troshi...




offtopic: nadam se da se ne ljutis sto sam dao tvoj broj gospodji snezani (supruga od armin-a kod nas na forumu), zvala me za neke delove, ali ne mogu sve da joj nabavim pa sam joj dao tvoj broj

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #8 on: April 12, 2008, 15:32:54 PM »
850 je normalno da trosi oko 8-9L po gradu ali negdje ispod 7...6.5 na otvorenom...to su potrosnje za NOVI motor tako da ovi vec potroseni motori moraju trositi vise... :mdaa:

hmmm... sad mi nije jasno. koliko znam, mom motoru nikad nije radjena generalna, a star je 32 godine. Potrosnju merim precizno - od klika do klika pistolja na pumpi, a kilometrazu sa sata korigujem (uporedjivao sa novim golfom 5 i digitalnom kartom, i dosao do koeficijenta 0.87 :) )
potrosnja je oko 9-10, mada zimi ide i do 12. E sad, ta "gradska voznja" ukljucuje svakodnevni potez autoputem 80km/h, ali i 20min kreni-stani dok se ne ukljucim na taj autoput...

super je onaj slovenacki clanak! iz koje je to godine?
moguce je da se benzin tada bitno razlikovao od danasnjeg....

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: potrošnja i benzin
« Reply #9 on: April 13, 2008, 16:58:19 PM »
offtopic: nadam se da se ne ljutis sto sam dao tvoj broj gospodji snezani (supruga od armin-a kod nas na forumu), zvala me za neke delove, ali ne mogu sve da joj nabavim pa sam joj dao tvoj broj

Ne ljutim se ali sam zujao kad sam vidio da imam propusten poziv iz Bosne... :thinking:
Taman sam bio u radioni i prvi put palio Minija nakon slaganja motora pa se nisam mogao javiti...a i nisam bas ni cuo jer nije bilo auspuha na autu  :sprzen: