Author Topic: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.  (Read 47772 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #45 on: January 29, 2011, 11:53:25 AM »
ne,ne ljudi ne razumete,meni kako su crkavale platine ja sam menjao ceo nastelovan razvodnik sa sve platinama i kondenzatorom i rukom,samo dostelujem paljenje....sto znaci svaki od ta dva kondenzatora je presao 1 -2 puta po 1500-2000 km,na kraju sam stavio stari koji sam nekada imao....i proradilo sve odmah...ima nas jos baksucica..ne brini marko,ali ja mislim da si ti na prvom mestu.... :laughing:.....sa vadjenjima motora....za prvo mesto.. :uraa:

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #46 on: January 29, 2011, 12:13:18 PM »
da, nazalost  :blush:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #47 on: January 29, 2011, 12:55:15 PM »
ja ne znam sta bih da sam na tvom mestu..da toliko puta otvaram motor...meni je ovaj drugar sto smo kod njega sredjivali poslednju zackoljicu merio kompresiju i na sva 4 cilindra je 13..ali ravno ni manje ni vise na svima isto...moram da pohvalim Rasu za sada je mini dobar....dobro ga je uradio....posle 6000 km predjenih.....sada jos malo pa zmena ulja i filtera...

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #48 on: January 29, 2011, 13:26:05 PM »
hehe, imam jos zivaca za to  :good:
mada sam to sad preuzeo u svoju ruku, ne prepustam takve stvari vise drugima, uz neke manje konsultacije pojedinih clanova i nece biti nikakvog problema za ovaj 1.3 sto cu uskoro predstaviti sta sam i koliko uradio!!!

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #49 on: January 29, 2011, 21:23:32 PM »
...meni je ovaj drugar sto smo kod njega sredjivali poslednju zackoljicu merio kompresiju i na sva 4 cilindra je 13..ali ravno ni manje ni vise na svima isto...

 :blink: :blink: :blink:

Kakav je to motor???
Tolike kompresije imaju injection motori...cai i nesto nize...

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #50 on: January 29, 2011, 21:50:04 PM »
jel se ovde radi o kompresiji ili o pritisku u cilindru?

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #51 on: January 29, 2011, 21:52:12 PM »
ako se misli na pritisak u cilindru, to ne mora nista da znaci, jer jako lako se da zavarati kada ulje dihtuje a narocito kad se zalepi oko klipa....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #52 on: January 29, 2011, 22:23:32 PM »
tolikoje je drugar izmerio....nisam bio prisutan,samo mi je rekao....da je toliko pisalo na meracu i da cu bili svi jednaki...i meni je amlo cudno,ali cifre ne lazu sinko...i misli se na kompresiju...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #53 on: January 29, 2011, 22:26:53 PM »
Goran je merio kod mene i na svim je kopresija bila 12.1 ali savrseno tacno a motor je imao oscilacije u radu i razlicito reagovao na skidanje kabla sa svecice na svakom....mini works in mysterious ways....
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #54 on: January 29, 2011, 22:33:13 PM »
Goran je merio kod mene i na svim je kopresija bila 12.1 ali savrseno tacno a motor je imao oscilacije u radu i razlicito reagovao na skidanje kabla sa svecice na svakom....mini works in mysterious ways....

ne moz bit kompresija to  :)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #55 on: January 29, 2011, 22:34:38 PM »
ne znam...samo znam da mi je to receno...mada je i meni bilo cudno....ali....ne znam stvarno samo kazem sta je meni receno..

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #56 on: January 29, 2011, 22:40:16 PM »
pritisak se meri u cilindrima i on moze biti reda od 8-12 bara a kompresija je druga prica skroz, to je odnos a ne pritisak, za 1.3 on je oko 8:8 ili 10:1

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #57 on: January 29, 2011, 22:55:54 PM »
ne znam mare veruj mi nisam bio prisutan,
meni je bilo samo bitno da nema propustanja na glavi i ventilima i da je na svim cilindrima isto...

Marko90

  • Guest
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #58 on: January 29, 2011, 22:59:47 PM »
ne znam mare veruj mi nisam bio prisutan,
meni je bilo samo bitno da nema propustanja na glavi i ventilima i da je na svim cilindrima isto...

opusteno, samo kazem da znas u cemu je razlika  :good:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: pitanje za velemajstore i sve ostale koji se razumeju.
« Reply #59 on: January 29, 2011, 23:36:24 PM »
iskreno ds ti kazem prvi put cujem za to tvoje merenje,znam samo za kompresiju i to je to...ali covek se uci dok je ziv... :ded:...bitno  mi je da cu ja z akoji dan moci da se  :vozimo:...samo da odradim m oje smene i da pokupim auto....