Author Topic: Alat  (Read 16760 times)

deki

  • Guest
Alat
« on: August 23, 2009, 19:22:43 PM »
Ima li kod nas da se kupi ovaj alat?


Marko90

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #1 on: August 23, 2009, 19:43:12 PM »
Kako si uspeo to da polomis? :) Ne znam da li to ima kod nas da se kupi, ja sam pozajmljivao to od Gorana pa cu njega pitati, al mislim da je on to kupio negde u inostranstvu...

aca grunf

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #2 on: August 23, 2009, 20:29:34 PM »
ako ti treba za tebe da koristis vidiovde<www,autoalati.rs>
ako treba da vrstis nekom majstoru onda je najbolje on sam da nabavi a ti vadi pare...
ne sekiraj se jer lomljenje tog alata nije nista neobicno i desava se,i moze ovde da se kupi,i obicno prodavci slicne robe obilaze majstorske radionice,i zbog kvaliteta materijala,sam majstor obicno sam bira...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Alat
« Reply #3 on: August 23, 2009, 20:40:16 PM »
upadam kao padobranac ali cemu sluzi taj alat :thinking:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

deki

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #4 on: August 23, 2009, 21:13:39 PM »
Ma nisam slomio,samo je slika koju sam skinuo sa neta slucajno takva!!!Ha,Ha!Izvinite zbog toga!Ja bi da kupim to ako nije skupo.Razlog je sto mi se cini da se sa njim mnogo lakse rastavljaju krajevi spona i slicni spojevi.Pozdrav svima!!!
Marko pozdravi Gorana,reci od Dekija koji je imao sivog Minija a sad belog od Dragana.Cao!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Alat
« Reply #5 on: August 23, 2009, 21:17:38 PM »
aco, zanimljiv sajt...

nego, mozda nije losa tema: koji su alati kvalitetni?

mislim pre svega na alat za malo iskusnije amatere, tj polu-profi - da se sastavi i odrzava jedan mini a ne da se rabe 12h dnevno u nekoj majstorskoj radionici. Naravno, da cena bude razumna.

kod nas ima raaaaaznih, od uniora, preko raznih womaxa, stanley-a, matrixa, pa onda elektrika: bosch, einhell, makita, dewill, b&d, itd itd... a evo sad i taj king tony (ni oni nemaju colovne gedore ni kljuceve  :bad: )

dakle, ako bi neko hteo da ima zbirku kvalitetnog osnovnog alata - gedore, kljucevi, kljesta, srafcigeri i sl, da li da uzima jeftino dok se ne polomi, ili da ide na Unior ili neku manje poznatu ali dobru marku?

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Alat
« Reply #6 on: August 23, 2009, 21:22:49 PM »
Firma 4M iz Novih Banovaca radi specijalne alate za automehaničare,gledao sam sve artikle,ne čini mi se loše. Na sajmu su svake godine.

aca grunf

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #7 on: August 23, 2009, 21:39:37 PM »
unior ranije nije imao colovni alat a sada mi se ne svidja,ceska tona za nase trziste sa malo nizom cenom nije los,cak iznad proseka,imas rikp koji je isto u nekom prosrku lova kvalitet,ali colovne kljuceve i dalje trazi na slucajnu varijantu,tj kad vidis gomile kljuceva onda trazi...
dobar,tj exstra dobar colovni alat je samo jedan jedini,,snape-on,sad da me ubijes ovo ne mogu da se setim kako se pise pa cu po vuku,belzer...
to seu svakom slucaju treba porucivati i cekati,ali u toj varijanti je manja cena nego ovde trziti u prodavnicama.
za cesku tonu treba da se vidim sa gazdom okonabavke alata,pa ako bude neko zainteresovan,moram da znam sta i koliko komada,pa cemo da vidimo sve mogucnosti...
za ovaj slomljeni kljuc za kugle i spone reko bi da je sa buvljaka,i da je ruski...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Alat
« Reply #8 on: August 23, 2009, 22:13:11 PM »
Aco,slažem se. Unior više nije ni prosečan,i za to djubre ne dam više ni dinar. Očajan je kvalitet,vilasti se raširi,okasti se savija,šrafcigeri nekako i mogu,torx se lomi,šuplji torx pogotovo,gedore E se oglodju... Od uniora osta samo dobra priča iz vremena kad ljudi nisu znali za bolje,ali tada je to bar bio solidan alat,vidim po nekim starim ključevima. Dobre marke su: facom,gedore,stahwille,hazet,beta,elofort,usag,hayco,itd. Mogu da se kupe dosta solidne garniture gedora male 1/4  od 4 do13 sa dubokhm,i velike 1/2 od 10 do 32 sa dubokim,sa nastavcima,zglobovima,račnama,setom malih nasadnih imbusa,torx-eva,šrafcigera... Obično su od 300 firmi ali sve istog kvaliteta,košta nekih 40€ plus minus 10 kako gde,torx im se lomi,a ostalo je solidno,baš sam zapinjao kao lud da slomim gedoru... Jedan savet: imbusi,torx-evi i slični sitni alati se lome i kod kvalitetnijih firmi. Kupite po dva komada,obeležite ih i jedan koristite za popuštanje,a drugi za zatezanje(ako vam nije komplikovano) jer tako se neće "rasklimati" čestice u materijalu i duže će trajati alat.

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Alat
« Reply #9 on: August 23, 2009, 22:20:50 PM »
Deki,ne kupuj radapciger,napraviću ti ja jedan prost i efikasan,to mi je 20 minuta. Dobaciću ti ga kad budem dolazio,ako ga ne spremim sad za vikend onda za mesec dana dolazim opet.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Alat
« Reply #10 on: August 23, 2009, 22:36:10 PM »
odlični i konkretni majstorski saveti !

aco, da to nije bio Belzer-Dowidat ? Ako jeste, sad se zovu Bahco:

1988
- Acquisition of the German tool manufacturer Belzer-Dowidat in Wuppertal. Robert Belzer founded his tools factory in 1884 and was the first to start to produce tools made of Chrome-Vanadium in 1925. The products today carry the Bahco brand.
http://www.bahco.com/asp/pubs/index.asp?lngMenuID=1255&lngID=1987

znaci, (ako se slaze Miroslav i ostali majstori ovde), treba da sanjamo ovo , mada mi ovo deluje fenomenalno a ima normalniju cenu

miroslave, tebe nisam bas najbolje razumeo... nabrojao si dobre firme i kazes da je za nas amatere dovoljno da uzmemo bilo koji set gedora sa cenom od oko 40-50eur, bez obzira na marku?
« Last Edit: August 23, 2009, 22:47:50 PM by ivan »

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Alat
« Reply #11 on: August 23, 2009, 22:39:21 PM »
za 8k din ceo set gedora milimetarskih i set kljuceva ne okastih i par klesta i par srafcigera i celu kutiju ja uzeo, za sada prezadovoljan sem sa ravnim srafcigerima koji su ispucali, na kraju bulevara na uglu velika prodavnica alata sa leve strane
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

aca grunf

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #12 on: August 23, 2009, 22:45:21 PM »
miroslave prporucio bih ti cesku tonu koja je radjena za pneumatski pistolj-iznenadices se ali prijatno...
ovde je bilo pitanje colovnih kljuceva i gedora od ivana,da bi nasi drugari nabavili nesto solidnog kvaliteta a verujem bez upotrebe pneumatskih pistolja.iskreno i ja nevolim da radim sa pneumatikom,suvise mi je bucan alat,a u firmi sam ga 16g koristio...
ja pokusavam da sakupim neki colovni komplet alata za sebe,pa ipak trazim nesto iznad proseka,naravno sto bolje...
za 4m firmu znam da nemaju colovne garniture,a specijalni alat sami prave i nisu losi,ima i konkurentnog alata u poredjenju sa firmiranim alatom,naravno nije nista vecno i zadovoljan sam sa 4m alatom...
ivane,miroslav ti je dobro kazao sto se tice cene i kvaliteta,jer necete sigurno raditi sa pneumatskim ,,zavrtacima i odvrtacima,,tako da je to dovoljno..
,,snape-on,,i,,belzler,,ima jos i dalje se pravi,ali i kosta... :stekaj:

aca grunf

  • Guest
Odg: Alat
« Reply #13 on: August 23, 2009, 22:54:20 PM »
      ,, bahco,,korporacija je napravljena od vise firmi koje su se udruzili,a mislim da je i ceska tona tu negde,samo odkad je njih preuzeo privatnik,kvalitet je opao,mada su za evropu jos konkurentni sa ceno i kvalitetom,usput za mm kljuceve preporuka,opet ceski ,,topex,,sredni kvalitet i veoma fina cena...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Alat
« Reply #14 on: August 23, 2009, 23:31:13 PM »
Ivane,nabrojaću nekoliko marki,ali je to sve isto,rade tipski i tek se malo razlikuje ambalaža... Bruder manesman,allround,profesional,itd,itd... Ima ih svuda od buvljaka do robnih kuća i benz pumpi...siguran sam da i mnogi minijevci imaju te garniture. Ja ću kupiti col gedore,ključeve,ureznice i nareznice,ne treba mi ništa extra kvalitetno jer mi to treba samo za mini. Čini mi se da sam "napipao"nešto povoljno,javljam ovih dana.