Author Topic: Bocna prednja stakla  (Read 8978 times)

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Bocna prednja stakla
« on: May 30, 2009, 14:09:44 PM »
da li neko ima jedno staklo viska, da pozajmi na par dana? Danas sam se cuo sa ljudima iz panceva koji proizvode stakla i covek mi rece da treba da se odnese jedno da mogu da uzmu mere i da vide da li je ravno(ja sam tvrdio da jeste skroz a on kaze: to svi kazete)...ako jeste, onda bi mogli da proizvedu nesto...

za cenu ne znaju dok ne vide ali s' obzirom da su nam vecini stakla u katastrofa stanju - izgrebana i to, mozda i nije lose resenje ako nije skupo....
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #1 on: May 30, 2009, 14:16:38 PM »
meni su sva u selu... mogu da ponesem kad se budem vracao ali to nece biti pre srede

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #2 on: May 30, 2009, 14:35:52 PM »
nema veze...nije hitno...ionako ne planiram da idem do njih pre Minijade...tako da, opusteno...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #3 on: May 30, 2009, 14:40:18 PM »
imam ja ako ti treba .......koje god,samo mislim da ce to biti visa cena...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #4 on: May 30, 2009, 23:07:32 PM »
Sto? Jel imas vec neka iskustva sa njima?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #5 on: May 31, 2009, 13:11:24 PM »
ma jok,samo pokusavam da razmisljam,ako se nesto pravi u manjim serijama mora da bude skuplje.....mada ovo je Srbija....cuda se ovde desavaju.....u svakom slucaju imam sva stakla za minija....

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #6 on: October 16, 2009, 21:37:35 PM »
Tek sad vidim ovu temu... Sigurno znam da može to da se završi u Pančevu. Moj kolega je pre 10-tak godina sredjivao neku bubu i izbacio leptire,pa su mu trebala veća prednja stakla. Napravio ih je kod najobičnijeg stakloresca,obrusio ivice,isprobao ih i poneo u Pančevo samo na kaljenje. To i jeste jedina razlika izmedju običnog i auto stakla(jednoslojnog). Još su i izgravirali ono njihovo >sigurnost pančevo< i neke šifre,isto kao na staklima koja proizvode serijski. Uopšte nije bilo skupo,sećam se da smo se čudili koliko je jeftino sve ispalo... Rade i ona zelenkasta stakla,ja ih imam na miniju,uradiću prednja 2 jer su jako izgrebana,a mozda i zadnja dva jer su neverovatno talasasta,nerviraju me kad su u odsjaju... I da! Znam za slučaj kad su pravili šoferšajbnu za autobus pun putnika sa zapada,za svega par sati. Dada može da potvrdi (otac mstanarevic-a)bio je prisutan tamo. A to je već bilo dranje... Znači rade i obla stakla. Uh što davim...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #7 on: May 31, 2010, 11:11:25 AM »
Pančevo. Ljudi,izrada novih stakala je sigurno jeftina. Juče smo poslali slomnjenu šoferšajbnu od blindiranog Mercedesa G 55 AMG,debelu 72mm iz 6 slojeva,koštaće od 1500 do 2000€ sa atestom vojno tehničkog instituta. Auto su blindirali u Izraelu,ta šajbna je 9000 € franko Izrael. Upisujte se ovde ko je zainteresovan za 4 nova bočna stakla, pa da im pošaljemo 2 za uzorak i naručimo seriju.
1.Miroslav Ružić
« Last Edit: May 31, 2010, 11:15:06 AM by miroslav_ružić »

mister x

  • Guest
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #8 on: May 31, 2010, 12:13:52 PM »
sticajem okolnosti imao sam priliku da vozim takav amg g 500 i mogu reci da sam slucajno primetio da originalna sajba kada se bolje zagleda ima u sebi grejace ,tj splet sitnih zica grejaca vetrobrana,sto mu sigurno sem sto je blind daje na skupoci prilikom izrade,mogu li nasi pancevci napraviti tako nesto ,,pozz samo konstatujem

gemini

  • Guest
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #9 on: May 31, 2010, 22:53:02 PM »
Hm, pa zelim vam vam mnogo srece u Pancevu,
svedok sam  da na tri minija nisu napravili kako treba bocna (znaci ravna ) stakla a kamoli sofersajbnu !

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #10 on: May 31, 2010, 23:18:39 PM »
Ostaje da vidimo. Ova š.šajbna je ravna(auto je iz 2008,ali je školjka kao kod vojnog Puch-a,ista već 30+ godina). Jedino me je strah da ne daje jako lažnu sliku pri pogledu pod uglom,jer svako staklo što je deblje i ugao pogleda veći,više laže,tj pomera sliku,a ovo je debelo 7 cm... Meni su originalna stakla na miniju kriva... 

mister x

  • Guest
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #11 on: June 01, 2010, 00:53:13 AM »
kada su stakla u pitanju ,ni ja nisam u nekom ubedjenju da pancevci imaju nacina da zamene original svojim kvalitetom ,ali resio sam sledeci puta kada odem za italiju, posveticu neko vreme pronalazenju paste za poliranje stakala pa da vidimo jel ima sanse da se uradi neki vid reparacije postojecih stakala

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #12 on: June 01, 2010, 02:12:59 AM »
Imao sam malo te paste,dobio od kolege iz glass servisa,isprobao je na nekom starom staklu tako što sam matirao staklo sa p1000-1500-2000 na bazi cirkona,pa trajzektom 3000,sve sa puno vode jer se jako greje i ništa ne skida. Tek onda pasta i tvrdi disk. Uspelo je odlično,ali sam tu pastu negde izgubio. Mogu verovatno da je nabavim,sada su već sigurno i kvalitetnije i dostupnije,a možda se više i ne koriste paste već neki novi sistemi...

mister x

  • Guest
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #13 on: June 01, 2010, 23:15:46 PM »
uh dobra stvar ,ajde raspitaj se ima li te paste i gde se moze nabaviti ,imam neka stakla da se poliraju ,
past ce neko pivce u ime starih dana haha

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Bocna prednja stakla
« Reply #14 on: June 04, 2010, 23:46:46 PM »
nema poliranja, šoferka kod Gregora nova prozirna ili ton zelena 45,oo Eura......