Author Topic: Mini C20let RWD  (Read 24031 times)

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Mini C20let RWD
« on: March 11, 2009, 18:23:12 PM »
Pa da pocnem  :thinking:

Kupio sam Mini 1300 1976 stanje srednje zalosno,nije bas toliko lose stanje koliko je majstor lose uradio limariju(bolje da nije radio).Doterao sam ga u garazu i prvo pocupali sve iz njega (ne brinite nista dobro sem inst. table nije bilo),onda smo izvadili motor










i poceli da ga "kasapimo" (isekli zadni lim za sediste, pregrade, i sve sto je moglo da se isece a da ne menja prvobitni izgled minija) :rolleyes:




uzeli sam materijal i poceli da pravimo zadnju sasiju za motor koji ce stati tu..




Odlucio sam se za opelov C20let motor,jer se dosta dobro pokazao na ovim trkama gde se ja takmicim.To je 2.0 motor sa 16ventila i 215 fabrickih konja.E sta njemu daje pravu car?To sto vec ima napravljenje EDS chipove koji se kod njih zovu "Phase"..Ja cu za pocetak uzeti tu Fazu(na srpskom) 3 koja daje 315 ks bez ikakvih prerada motora  :cool:

Kad smo posle duzeg vremena uspeli tacno da izmerimo i postavimo sanke prednjeg trapa onda smo poceli da sredjujemo te limarijske delove koje je neki gospodin majstor unakazio na primer sajtne,patose,trouglove,zadnji vezni lim (skoro ceo auto...) Godinama nijedan limar koji je radio ovog minija nije skidao trule delove pa vario nove krpe (kao sto bi trebalo da se radi) nego se to varilo na trulo sloj po sloj pa se nakupilo negde cak i po pet slojeva nepotrenog lima :umm: tako da znate od prilike s cim imam posla

Delove sam skoro sve uzeo u Golasu cak i sajtne za koje sam cuo i uverio se da su njesra ali meni ce posluziti mnogo bolje nego one sto su bile na njemu







evo i slike kad smo isekli minijeve koseve


Sad sam se malo zadrzao na resavanju amortizera i glavcina i pravljenja koseva,ali nadam se da cu to zavrsiti ove nedelje

toliko za sada ima jos puno toga da se napise ali bice vremena a i jos malo slika da prikupim  :wink:

« Last Edit: March 11, 2009, 18:59:52 PM by ivan »

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #1 on: March 11, 2009, 18:25:16 PM »
uf ako moze administrator da smanji slike bilo bi super  :blush:

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #2 on: March 11, 2009, 18:41:05 PM »
a koji tockovi? koje kocnice? menjac?
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #3 on: March 11, 2009, 18:44:32 PM »
pa tockove jos ne znam koje cu staviti verovatno 15-ice, kocnice fabricke od calibre a menjac 6stepeni fabricki od tog motora

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #4 on: March 11, 2009, 19:02:27 PM »
uf ako moze administrator da smanji slike bilo bi super  :blush:

sve može administrator...  :jak:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #5 on: March 11, 2009, 20:40:19 PM »
ovo je mini iz ruskog krstura... srecno milose, samo napred   :cool:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #6 on: March 11, 2009, 22:18:12 PM »
a kazi mi koliko kosta motor + menjac + komp + instalacija? naravno ako nije tajna  :blush:


inace ovo ce biti najbrzi mini u srbiji

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #7 on: March 11, 2009, 23:16:48 PM »
pa ja sam uzeo celu opel calibru stranca pa smo je rasturili ja i drug podelili sta kome treba.Ceo auto je bio oko 700e,a da sam posebno uzimao delove mnogo vise bi izaslo,jer mi treba fakticki ceo prednji deo..

Da ne bude zabune calibra je 2.0 16v 150ks obicna,za sada dok ne probamo minija kako ce ici ako se dobro pokaze lako se preradjuje na turbo..Ja imam u planu i kovane klipove da stavim mozda cak i klipnjace,veci turbo nego fabricki,dizne oko 400l,jos razmisljam i o struji VEMS jer je moj drugar radi,preko koje cu moci da radim sta mi volja..Sve u svemu duboko sam razmisljao o ovome ako se sve bude pokazalo kako treba mini bi stvarno trebao da ide jako ozbiljno..Skromno ocekujem 12sec na 402m

jedino me plasi sto mini ima jako kratko medjuosovinsko rastojanje i ne znam kako ce se ponasati sa tolikom snagom i nekom izlaznom brzinom na 402m oko 220km/h ..Za tako nesto ce mi trebati bas bas bas velika (da prostite) muda   :blink:

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #8 on: March 11, 2009, 23:17:37 PM »
ovo je mini iz ruskog krstura... srecno milose, samo napred   :cool:
dadadada to je taj legendarni

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #9 on: March 11, 2009, 23:35:37 PM »
svaka čast na entuzijazmu i ozbiljnosti. siguran sam da će mnogo ljudi rado pratiti radove i dočekati gotovu aždaju.

lično, mislim da to nije mini baš kao što silikonske grudi nisu grudi...

sa druge strane, u Srbiji nam je u širokoj paleti minijevaca nedostajalo takvih ekstremnih zahvata... eno u Sloveniji imaju i hayabusu i turbo minije, grci budže, itd itd... sad i mi alu za trku imamo!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #10 on: March 12, 2009, 00:12:45 AM »
Svaka ti cast Milose.Interesantan projekat.Ova tema ce sigurno imati puno pisanih stranica.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #11 on: March 12, 2009, 09:51:48 AM »
ljudi vreme je da nadjemo jednog konkretnog limara jer u 90% slucajeva sa limarima i farbarima smo svi prosli kao da zele da nam uniste rasu.
ovog mog kad budem video :angry:
pa onda :butcher:
i onda  :bye:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #12 on: March 12, 2009, 09:55:44 AM »
baš kao što silikonske grudi nisu grudi...

Ali kada stisnes uopste nije lose :dirol:
Bravo za projekat :good:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #13 on: March 12, 2009, 10:22:21 AM »
Def cu ovo pratiti!
Osobno nemam nista protiv hibrida ali samo kada se na Miniju ostavi sto vise MINIJA...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini C20let RWD
« Reply #14 on: March 12, 2009, 10:25:36 AM »
zanimljiva tema i prerada. mada opel i mini baš nemaju zajedničke duše... ali svakako zbog tvoje hrabrosti podupirem taj projekat!
biče zanimljivo pratiti napredak.
kao što kaže Brut...... ostavi ostalo da što više liči na minija.