Author Topic: Moj mini 1000  (Read 161889 times)

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #285 on: July 15, 2010, 22:53:16 PM »
Evo danas sam ubacio motor, al nemam vremena da ga povezem jer radim nesto drugo trenutno, bice opet na putevima za koji dan  :good:

za one koji ne znaju, vadio sam motor jer mi je lanac lupao jos od ranije pa sam sad kao nasao vremena to da resim.....

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #286 on: July 30, 2010, 22:52:53 PM »






Evo ovako da kazem sta sam uradio. Ugradio sam ovaj hladnjak (za grejanje za kabinu), i na njega stavio kuler od kompa, cisto malo da mu pravi promaju, to sam prevezao sa sistemom za hladjenje kabine, odnosno taj hladnjak stoji u motoru a povezan je kao da je ovaj u kabini stalno ukljucen a po potrebi se moze ukljuciti i ovaj u kabini.... Jako sam zadovoljan rezultatima, ovo je slika temperture po gradu kad je bio najgusci saobracaj i kad sam po gradu presao nekih 50km...... Danas negde oko 13h po najvecem suncu samo isli nas 4 u autu nekih 140-150 izvan grada, temperatura je bila nesto ispod sredine, za razliku od ranije gde bi uveliko presla sredinu ( sto je preko 95 stepeni)

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Moj mini 1000
« Reply #287 on: July 31, 2010, 08:04:26 AM »
Moram reci da je super imati auto sa kojim si siguran da nece zakuhati ali isto tako nije dobro imati auto koji ne radi na dovoljnoj temperaturt tj. podhladjen je...tako se isto "unistava" motor...
Idealno je da je temp na sredini...ako malo prodje iznad nije zabrinjavajuce...pogotovo po gradskim guzvama...
Probaj sve ostaviti ali ugasi taj ventilator od kompa i ostavi ga za extremne slucajeve  :wink:

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #288 on: July 31, 2010, 10:40:59 AM »
to je zato sto nema termostat!!! Ranije se jako grejao i bez termostata a sad kad sam ovo stavio izgleda da cu morati da ga vratim  :good:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Moj mini 1000
« Reply #289 on: July 31, 2010, 12:16:19 PM »
Vrati ga sto prije i nadaj se da nece dihtung glave izgoriti...
Kada nema termostata u mototru voda se ne zadrzava dovoljno dugo oko 3 i 4 cilindra i dolazi di rapidnog hladjenja i pregorjevanja dihtunga glave zbog velikih promjena temperature...

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #290 on: July 31, 2010, 12:48:12 PM »
Ne naprotiv, dihtung mi je izgoreo kad je bio termostat u njemu, a ima vode dovoljno jer je na tom mestu izmedju 3 i 4 cilindra postavljen hladnjak odnosno na kraju glave na samom ulazu za vodu tako da je ima dovoljno....

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mini 1000
« Reply #291 on: July 31, 2010, 16:11:52 PM »
Markane,šta kaže link o tvom mališi,koji sam ti poslao?

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #293 on: July 31, 2010, 18:29:17 PM »
Ma nisam rekao da ne verujem, al ono u sta sigurno verujem je da dihtung puca kada mi kazaljka prelazi sredinu, tu sam zivi svedok. Najverovatnije cu samo staviti termostat ako nadjem vremena inace necu nista da diram ako crkne nek crkne, taj motor kod mene vise nema nikakve privilegije. Svaki put do sad kad sam na njemu nesto cackao dok je prethodno radio ubrzo se pokvari tako da ga ne diram dok ne pocne da se buni  :laughing: Hvala na savetu, naravno da je to tacno sto kazes, zato i ga i fabrika ubacuje u auto jer sigurno ima ulogu (mislim na termostat). Ali ovaj motor opet kazem ne zasluzuje tu vrstu paznje....Sad sam primetio otkad ga ne pazim, ne kvari se uopste, ne trosi ulje, ne dimi  :laughing:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #294 on: July 31, 2010, 21:28:42 PM »
treba slušati starijeg Bruta!!!  :ded:
iskustva govore istinu! a pričali smo več o njoj.

hladnjak je samo privremeno rešenje.... za koji dan, inače treba nači uzrok a ne posledicu. moj savet je da se malo prouči ayur veda koja govori o savršenom zdravlju i u principu bolje sprečiti nego lečiti  :ded: :ded:

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #295 on: September 23, 2010, 00:05:55 AM »





Evo malo sam i ja poceo glavu da radim, bila je u katastrofalnom stanju, sto se da primetiti koliko su ventili upusteni unutra, al sta sad, bolje nemam...Bice jos slika samo da jos malo napredujem...ovo je tek pocetak....ventili su savrseno uslajfovani jedino je prob sto su sicevi jako potroseni bili pa su slajfovanjem ventili jos upali kao sto se vidi....

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Moj mini 1000
« Reply #296 on: September 23, 2010, 01:41:28 AM »
pa ti se Marko najvise zlopatiš oko tog automobila.........

idi kod neke gatare da mu staviš crven konac oko manžetne zgloba.......auto je maler a ti si mazohista al mi te volimo....

Marko90

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #297 on: September 23, 2010, 09:48:00 AM »
Ma nije Nenade, sad uzivam, ovo nije motor iz mog minija, ovo je drugi. Moj me odlicno sluzi i bas sam zadovoljan  :good:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Moj mini 1000
« Reply #298 on: September 23, 2010, 19:24:01 PM »
pa ti se Marko najvise zlopatiš oko tog automobila.........

idi kod neke gatare da mu staviš crven konac oko manžetne zgloba.......auto je maler a ti si mazohista al mi te volimo....

hahahahahahahahahahahaha :lol:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Divac

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #299 on: September 23, 2010, 22:11:56 PM »




Bravo Marko, lepo si se ti opremio i sve to dosta pedantno izgleda.

Ne bi se iznenadio da u dovikivanju osvanu poruke:

Marko imaš PM!