Author Topic: izgleda da presisava  (Read 4904 times)

Offline radisa791

  • Aktivan
  • Posts: 23
izgleda da presisava
« on: January 05, 2009, 13:41:38 PM »
vozim morris marinu 1.3, taj automobil ima iste motore koji se ugradjuju u minije, jel da?
 ako je onada vas mogu pitati za savet u vezi problema koji je poceo da se desava pre par meseci a sad po ovoj zimi je postao izrazeniji. u pocetku sam mislio da moram dugo verglati motor zato sto mi se gorivo vraca nazad al nije. motor je palio na prvi zub inace a sad nece da pali osecam miris benzina, u usisnoj grani se nagomila gorivo, svecice su vlazne, baca varnicu. skinem dovod goriva sa pumpe a predhodno sam izverglao gorivo napolje i kasnije ga upalim bez problema i to bez sauga i dodavanja gasa i radi kao i pre sa jako niskim brojem obrtaja. zasto presisava kada je paljenje u redu? istina je da je jedno vreme karburator bio bez ulja :fgh: !pojebala se igla ili klip koji je nosi?
 u tom slucaju dal je moguce podesavanjem zavrtanja 7( ili zavrtanj 2 na slici 2.8) tako da se podigne tj vise navuce preko igle i time smanji dotok goriva?

 




Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: izgleda da presisava
« Reply #1 on: January 05, 2009, 14:17:19 PM »
mislim da je vreme da skineš karburator i promeniš na njemu semeringe na glavnoj osovini. proveriš u kakvom je ona stanju? možda ti zbog starih i tvrdih semeringa vuče vazduh sa strane......pogledaj kako radi plovac dali ima oštečena sedišta, dali zapinje, dali je čašica za plovac čista ili puna taloga itd.
dali ti višak benzina izbacuje kroz "iberlauf" sa strane?

Offline radisa791

  • Aktivan
  • Posts: 23
Odg: izgleda da presisava
« Reply #2 on: January 05, 2009, 15:31:47 PM »
znas, ono kad verglam i osetim miris goriva mogu napipam da je glavna osovina ( pretpostavljam da je to ona koja je povezana na leptir direktno a mesingana je) spolja, jel, vlazna od goriva. bice da vuce falsh vazduh.

Offline radisa791

  • Aktivan
  • Posts: 23
Odg: izgleda da presisava
« Reply #3 on: January 05, 2009, 15:37:31 PM »
plovak i casica su uredu , bez taloga, lepo zatvara i otvara ventil, nista na zapinje. dakle oces da kazes da sa fals vazduhom vuce i gorivo. evo malo cas je upalila posle mucanja i radi odlicno , lepo vuce . iskljuci motor i posle pola sata pali kao mina.
 veceras cu da probam opet da je kresnem  pa da vidim. idem zameniti kablove i svecice. pozzz i hvala  :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: izgleda da presisava
« Reply #4 on: January 05, 2009, 15:53:50 PM »
to se obično dešava kot starih SU karburatora. to znači, kada počne usisavati vazduh, onda mu vuče falš vazduh na osovini i smesa više nije tako bogata. zbog toga kad je hladnije auto više ne pali kako treba. a kada je toplo, onda ne treba biti tako bogata smesa pa lakše pali.
pokušaj i videt češ da če auto u svakom pogledu lepše raditi. i lepše češ moči naštelovati i paljenje i sve ostalo.


Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: izgleda da presisava
« Reply #5 on: March 09, 2009, 13:28:25 PM »
To je verovatno ista ovakava MM 1.3.Do pre neku godinu je stajala ispred jedne zgrade u Kraljevu,ali je vise nema.Mislim da je to bio jedini Morris tog tipa u KV