Author Topic: Nenadov Mini  (Read 17685 times)

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Nenadov Mini
« on: December 30, 2008, 02:17:49 AM »
Pocelo je pre tri meseca... kada sam dobio info da baka iz 27. marta koja uzgred ima 71 godinu prodaje svog minisu. Dosao sam radoznao i otisao sam kratak sa lovom... ali u dzepu mi je bio ovaj sjajni mali automobilcic :) Za ovih tri meseca presao sam 3500 kilometara, palio ga iz prve na -7, i vozio ga maximalnom brzinom od 155kmh!!!!

Sve velike investicije su bile u nabavci novog akumulatora (Bosch 55Ah)... ali izazovi tek predstoje :))))

Dakle, fale mi minotor felne, posto dve ima, dve su maznute ili cetiri minilight! Treba mi prednji i zadnji hrom branik hrom, dva orginalna retrovizora.... ma videce te po slikama treba mi sve zivo! Racunam na vasu pomoc!!!!!!!!!!!   :niger:







« Last Edit: December 30, 2008, 03:17:30 AM by nenad jovanovic »

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Nenadov Mini
« Reply #1 on: December 30, 2008, 10:59:50 AM »
super je, ima potencijala za sredjivanje. pored toga sto si naveo trebaju ti i farovi od minija a ne od tamica  :P:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Nenadov Mini
« Reply #2 on: December 30, 2008, 11:33:08 AM »
kilometara, palio ga iz prve na -7, i vozio ga maximalnom brzinom od 155kmh!!!!

imaš dobar primerak, čuvaj ga (i glavu svoju)


Quote


gde si našao ovog drugog minija?
nije nam poznat...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Nenadov Mini
« Reply #3 on: December 30, 2008, 12:27:21 PM »
pa to je mini od onog decka sto je kaskader, zaboravih kako se zove, bio je u bloku sa nenadom i jos jednim deckom sto je stolar...

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Nenadov Mini
« Reply #4 on: December 30, 2008, 16:36:54 PM »
ne bih da bacam hejt ali hiljadarka i 155km/h....
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Nenadov Mini
« Reply #5 on: December 31, 2008, 13:45:06 PM »
ivane, sivi Mini je od Bate kaskadera, 1300cm3, uzasno je brz, Batici je do toga vrlo stalo, pa sam i bio svedok kada ga je bukvalno prepolovio jer je naleteo na udarnu rupu i ostavio karter u istoj.Elem, nakon mesec dana je ponovo bio na drumu.

bane, hvala na savetu za farove, no to mi je zadnje na listi prioriteta jer mi ovi rade fantasticno,tvog divnog oca cemo tek angazovati na radu oko mog mezimceta, saradjivao sam sa svima no Nesa je najpragmaticniji. Lista popravki je nepregledna, beskrajna, ali Nesa je metodican pa cemo lagano.Doci ce i ti farovi na red..........

i Fefe, kada sam pitao bakicu,@da li Mini trosi ulje, koja je max.brzina, kakve su mu kocnice,radi li grejanje, skrivene mane...............ona je skromno odgovorila:"Sve mu je  ispravno i ja ga nikada nisam vozila preko 100 km_h

Nikada ga ne bih ni testirao na max.brzinu da ga Batica nije uzeo u svoje ruke, naravno pre toga sam mu promenio ulje, svecice, centrirao.........nakon toga smo nekoliko puta ostvarivali tu brzinu, savrseno je,truckavo,extremno bucno i teenage zabavno....

inace moj stil voznje je svaler gas, ne prelazim 70 km/h, tako mi je umerena potrosnja, u suprotnom svaka benz, pumpa je moja........

ostajte mi zdravi i s postovanjem.........

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Nenadov Mini
« Reply #6 on: December 31, 2008, 13:55:48 PM »
eeee pa ajde onda da domamimo tog kaskadera Batu na forum, da nam prica dozivljaje :)

sto se tice 155 km/h .. ja u mom 850 nisam nikad isao preko 100, a sumnjam da moze vise od 110.
tako gledano, 155 je mozda teoretski moguce za hiljadarku sa dobro utegnutim motorom, ali ipak bih ja pre posumnjao u ispravnost cajgera...  :rolleyes:

eto zanimljive teme - kakvi su nam brzinski rekordi? Mislim da se pominjalo oko 140 za "normalnog" minija...

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Nenadov Mini
« Reply #7 on: December 31, 2008, 14:20:15 PM »
nema mesta sumnji, u pitanju je aksiom.....

cajger ispravan, brzina pouzdana,mozda za nevericu ali jedino sto na njemu i vredi je taj motor............

Djuro se kune u njega........

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Nenadov Mini
« Reply #8 on: December 31, 2008, 15:09:52 PM »
Daj boze da je tako mada mislim da cajgeri na Miniju opasno lazu...pogotovo oni stari...
po fabrickim specifikacijama motor od 1275cc i 63 konja ima maximalnu brzinu od 148km/h
Ja mog GT-a nisam vozio brze od nekih 130km/h doduse sa onim starim motorom koji je bio raskantan...sa ovim novim,onako trecina gasa i lagana voznja bez silovanja,nesto izm 110/120 km/h
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Nenadov Mini
« Reply #9 on: December 31, 2008, 15:36:46 PM »
sa ovim novim,onako trecina gasa i lagana voznja bez silovanja,nesto izm 110/120 km/h

pa dobro, fefe, kad ces da isprobas mogucnosti tvoje azdaje? nije valjda da ne zelis da probas 150 km/h?  :P:

inace, moj cajger je vrlo tacan, kad se poredi sa onim ulicnim brzinomerima... bar u opsegu 40-50 hm/h

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Nenadov Mini
« Reply #10 on: January 01, 2009, 15:36:16 PM »
pa treba da izvezem prvo 1000km pa da se pritegne glava...a posto mi Mini nije prvi auto, verovatno tek na prolece...nesto kontam da ga rastavim skroz i sredjujem iz pocetka...mislim na estetiku...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Nenadov Mini
« Reply #11 on: January 02, 2009, 19:41:45 PM »
auuu, znao sam da je solidan primerak, ali da je ovakva zasticena, endemska vrsta nikako.........

nista, od sada ga vise ne drzim na parkingu, ubacujem ga u stan i to bez da se izuje.....

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Nenadov Mini
« Reply #12 on: June 05, 2010, 00:05:26 AM »
mali heroj je raskantan, prolazi kroz težak period hibernacije, no će ga napravimo da valja........



žao mi je što je ovako obrnut, no takav je, na boku............ :lol:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Nenadov Mini
« Reply #13 on: June 05, 2010, 00:14:15 AM »
 :laughing:

samo napred Jovanovićuuuu....  a šta bi sa tvojom tezom ne diraj dok ide.....  :laughing:



Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Nenadov Mini
« Reply #14 on: June 05, 2010, 00:18:55 AM »
Nije baš prestao da ide ali se skoro raspao limarijski što mu dođe otprilike isto, pa mu je bilo krajnje vreme da se rastura.
Al ga je ogulio...Da ne veruješ da je to do juče voženo ulicama.