Author Topic: youtube linkovi...  (Read 68916 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: youtube linkovi...
« Reply #120 on: December 14, 2012, 21:26:53 PM »


odličan video. Suzy i Alex su veoma drage osobe. poznate po svom crnom Gt miniju polepljenom sa zlatnim ciglama. možete ga videtu u jednoj od mojih reportaža iz prošle godine iz italian job u firencama.
Suzy je čak počela ove godine raditi za mini magazin. oboje su dobri Jeffovi prijatelji.

skeptičan sam vezano za taj brzi rad..... šteta da nigde nije prikazano merenje idler gear i primary gear "lufta" koji je veoma bitan kod slaganja motora.... zapravo sam skeptičan da su to uspeli napraviti. 
kad se motor sklapa može se proveriti dosta detalja koji su nužni za dobar buduči rad.
pogotovo sam skeptičan u naranđasti semering za kuplung  :0_0:

u svakom slučaju veoma brzo odrađen posao i ipak skidam kapu  :hi:

Marko90

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #121 on: December 14, 2012, 21:49:30 PM »
taj semering sam ubedjen 99% da ce procureti jer nije ni za ........bolje da ni ne pisem :)
Ja sam dosta skeptican zbog ugla bregaste koji se uvek ali uvek pomeri kod rasklapanja i sklapanja, tako da su po meni morali skinuti i glavu i nastelovati bregastu kako valja, jer ocigledno nije std bregasta, gde ide samo klasicno uzupcavanje.....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: youtube linkovi...
« Reply #122 on: December 14, 2012, 21:55:20 PM »
taj semering sam ubedjen 99% da ce procureti jer nije ni za ........bolje da ni ne pisem :)
Ja sam dosta skeptican zbog ugla bregaste koji se uvek ali uvek pomeri kod rasklapanja i sklapanja, tako da su po meni morali skinuti i glavu i nastelovati bregastu kako valja, jer ocigledno nije std bregasta, gde ide samo klasicno uzupcavanje.....

bravo Marko!
vidi se da iz tebe govori talenat!
semering je najlošiji koji su dali. kad je sophie išla prema mongoliji.... taj semering joj je proceruo več u austriji. zbog toga su svratili do mene da ga promene. nije mi jasno kako štede na nekoliko funti u razliki cene.... a sa tim minijem išli na nekoliko 10.000 dug put po pustinji.
bregasta sigurno nije original jer imaju kentov lanac na podešavanja i 123 razvodnik.

Marko90

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #123 on: December 14, 2012, 23:04:09 PM »
video, ali 123 razvodnik nije mala stavka, kosta poprilicno, kao jedan polovan motor, a nema mi logike da ga stave na 1.0 :D al ajd......a za taj semering nemam reci, par puta sam ga stavljao, bude dobar u prvih 500-1000km i uvek procuri po default, jednom sam probao da skratim dosta onu oprugu unutra i taj je trajao dosta duze, oko 9000km :) najbolje se pokazao onaj crni LUF10005, malo je skuplji al ako su vec imali para za 123 i turpijanje motora onda im ni ta funta, dve, nece nesto znaciti....al dobro...svako ima svoje misljenje....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: youtube linkovi...
« Reply #124 on: December 14, 2012, 23:46:14 PM »
video, ali 123 razvodnik nije mala stavka, kosta poprilicno, kao jedan polovan motor, a nema mi logike da ga stave na 1.0 :D al ajd......a za taj semering nemam reci, par puta sam ga stavljao, bude dobar u prvih 500-1000km i uvek procuri po default, jednom sam probao da skratim dosta onu oprugu unutra i taj je trajao dosta duze, oko 9000km :) najbolje se pokazao onaj crni LUF10005, malo je skuplji al ako su vec imali para za 123 i turpijanje motora onda im ni ta funta, dve, nece nesto znaciti....al dobro...svako ima svoje misljenje....

bravo na komentaru.
kad smo več kod semeringa.... meni se baš ni ne sviđa alat za montažu. postoji puno bolji koji 100% sačuva semering.
naravno najboji je semering kojeg si naveo. garant drži dokazano i na više od 280KS u miniju!!! kod mene je to jedini koji je izdržao turbo na A motoru.
123 distributor se može dobiti u novom čak i boljem izdanju za manje novce!!!! kod 123 na kojeg smo navikli gubio sam živce kad sam ga morao kompletnog odmontirati i izvaditi na pre A + bloku......kako bi bu mogao promeniti krivinu paljenja koji podeševač se nalazi iza distrubutora. na novom tipu može se regulirati sa prednje strane, čim staviš kapu dole. a košta i cca. 100funti manje.

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: youtube linkovi...
« Reply #125 on: December 23, 2012, 21:35:33 PM »
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Divac

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #126 on: December 23, 2012, 22:18:05 PM »
Užas. Liči da je urađena konverzija konverzije Wood&Pickett minija 5 OMAR:




Divac

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #127 on: January 13, 2013, 11:30:56 AM »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: youtube linkovi...
« Reply #128 on: January 13, 2013, 23:12:28 PM »
ajme Divče,.... uništi si me sa tim linkom.
a ja staromodan i skupljam mini magazine godinama. šta da radim sad sa gomilom papira ;-) ...... i dva komada prvog izdanja u arhivi.
a cena koliko vidim je u elektronskom obliku triput jeftinija...... i zauzme ništa mesta na polici ;-)

Divac

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #129 on: January 13, 2013, 23:38:08 PM »
Gregore, ovo sam postavio za naše omladince. :wink:

Znaš ti šta valja, papir je papir.

Kako bi mi Jeff napisao posvetu na digital  :laughing:







Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: youtube linkovi...
« Reply #130 on: January 13, 2013, 23:47:52 PM »
da zaista.... kako bi se podpisao???????  :blink:
dobar razlog da se nekupuje ipod  :lol:

šteta samo što nemamo mogučnosti pa da zajedno nekad sednemo pa ko deca da listamo one stare minimagazine..... iz devedesetih.... več po njima se vide stara vremena.

r_dalibor

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #131 on: January 14, 2013, 09:36:24 AM »
Ništa bez časopisa. Kad god padnem u depresiju, ja odmah časopis. Dok upališ komp....Ovako sedneš u baštu, kafica i minimagazin...eto meraka! :)


Divac

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #133 on: February 10, 2013, 10:53:29 AM »
Evo malo lepote u režiji naših drugara iz Slovenije
Svaka čast za zadnjih 30 sec  :hid_crazy: :vozimo:
http://www.youtube.com/watch?v=FreZl5VgSY0
http://www.youtube.com/watch?v=I1zth7_5wkw

r_dalibor

  • Guest
Odg: youtube linkovi...
« Reply #134 on: February 11, 2013, 23:03:03 PM »
ide proleće, lepo vreme i  :vozimo:

http://www.youtube.com/watch?v=hq743jZ6L0Y