Author Topic: cep hladnjaka  (Read 6312 times)

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
cep hladnjaka
« on: August 26, 2014, 13:39:32 PM »
Samo da pitam od cega pasuje cep hladnjaka, tj jacina... npr pitao sam za poklopac od mercedesa koji je isti i rekli su mi da mu je jacina 140, dok je valjda od juga to mnogo slabije. Do sada mi je bio poklopac od juga.

Zahvaljujem unaprijed :)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: cep hladnjaka
« Reply #1 on: August 26, 2014, 13:57:23 PM »
mani budzenje, kupi original.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
Odg: cep hladnjaka
« Reply #2 on: September 02, 2014, 09:40:53 AM »
izgleda ce ipak glava morati napolje, dize temperaturu konstantno kada se vozi kroz grad

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: cep hladnjaka
« Reply #3 on: September 18, 2014, 13:02:12 PM »
kako bi izbegao nepotreban trošak onda obavezno pre vađenja glave proveri dali je motor ispravno podešen- paljenje, smesa goriva itd...
nakon toga čiščenje hladnjaka i sistema za hlađenje.....
i ako nebude dobro tek onda skidati glavu..... mada obično zna biti začepljen i blok.

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
Odg: cep hladnjaka
« Reply #4 on: October 12, 2014, 19:12:32 PM »
Dragi drugari, hladnjak je komplet rastavljen ociscen i vracen i desavalo se isto, glava skinuta sredjena, nove vodjice ventila, poravnata, sredjena, gumice, dihtung i td... i dalje po kazaljci temperatura ide izmedju maximuma i sredine, i cak opet izbaca vodu na cep hladnjaka koji je takodje nov, tako  da me mini prilicno umara... danasnja voznja od stotinak kilometara uz dva tri peha(blokirao ventil, curenje vode na cepu i td) ali evo sada se vozimo, nisam zadovoljan ali... nisam vise pametan sta probati

Offline Floyd

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 12
Odg: cep hladnjaka
« Reply #5 on: October 12, 2014, 22:06:29 PM »
Kažeš čep je novi, jeli originalni minijev? Ja sam imao iste probleme dok nisam stavio originalni čep.

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
Odg: cep hladnjaka
« Reply #6 on: October 14, 2014, 10:16:16 AM »
od mercedesa je cep

Minion

  • Guest
Odg: cep hladnjaka
« Reply #7 on: October 14, 2014, 17:06:15 PM »
Kakva je smesa/paljenje?
Koliko ja znam, siromasna smesa u kombinaciji sa preranim paljenjem = boom-boom hot hot hot..

Offline Floyd

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 12
Odg: cep hladnjaka
« Reply #8 on: October 14, 2014, 23:19:08 PM »
Kupi ORIGINAL čep, ja sam imao iste probleme dok nisam stavio originalni čep, grijao se i izbacivao vodu.

Offline nikolson

  • Aktivan
  • Posts: 49
Odg: cep hladnjaka
« Reply #9 on: October 18, 2014, 17:18:23 PM »
Cu da narucim cep :), moguce da je do smjese, cekam da stigne originalni cep pa onda stelujemo sve nanovo, jer moram pristelovati i ventile