Author Topic: Skup: Balkanska minijada 2009  (Read 151130 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #75 on: February 25, 2009, 15:27:41 PM »
prvo pravilo,...... svako treba nešta imati od toga. to znači..... ako neide drukčije.... recite da čete okačiti veliki napis ili logo njihovih novina (kojeg trebaju oni obezbediti) na mestu- kampu susreta ili nekoj točki gde če se miniji zadržati.
ja sam medijima uvek prišao u stilu:
prvo se obračam vama, jer ste moja najomiljenija radio stanica ili magazin......
ili..... obračam se vama jer mislim da ste prvi koji zaslužujete objavu međunarodnog događaja
ili.... mislim, da nebi bilo fer da i vama ne ponudimo objavu....

to znači staviti ih poziciju da su oni zahvalni što su dobili tu temu.... a ne da imaju osečaj da vam spašavaju dupe i rade besplatnu reklamu.

treba se pripremiti za takve dogovore. npr..... ja bi uzeo članke iz prošle godine i poneo ih sa sobom i pokazao kako je več prošle godine za mali miting bilo veliko zanimanje... i kako je vest bila senziconalna u krugu oldtimera..... blablabla.....

imate još jedan adut..... i to 50 godišnjica minija! treba im dati na znanje da u svim državama se održavaju veliki događaji.... da če u engleskoj biti nekoliko hiljada minija.... da če doči iz rusije, japana itd...... i da u srbiji raditi slično tome..... pa makar kažite da čete pozvati i mađare, grke, slovence, hrvate, bugare,.... austrijance itd......

novinare treba zainteresirati i dati im utisak da se stvarno nešta vredno dešava. pošaljite na razgovor nekoga u odelu.... nemojte iči u farmericama itd. nesme da dobiju utisak da je tu iza nekoliko klinaca koji su tek izašli iz puberteta,..... nego pravi klub sa organizacijom itd.....

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #76 on: February 25, 2009, 15:43:18 PM »
Quote
ja bih bio vise nego zadovoljan da ti preuzmes ovu "funkciju" koju ja sada "nosim".

Ovo sa "funkcijama" je u celoj prici nebitna stvar. Te tzv. funkcije nose volonteri, koji za nas voljeni klub rade i zavrsavaju velike stvari kako bi on uopste i mogao da funkcionise i pravno i realno.
  Ako iko moze da nam zavrsi bilo kakav posao oko organizacije skupa, neka slobodno kaze. Svaka pomoc je vise nego dobro dosla jer ubrzava i olaksava org. skupa.
Ovo mogu svi clanovi foruma da shvate kao otvoren poziv. Znaci javljajte se bez stida.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #77 on: February 25, 2009, 16:06:48 PM »
hvala svima na dobronamernim savetima.

molimo vas da imate poverenja u nas. svake nedelje se sastajemo u širem sastavu i zajedno pričamo o svim ovim temama koje je pomenuo gregor, i mnogim drugim.
nas nekoliko je u svakodnevnom kontaktu i ovih dana i po 5-6 sati dnevno se aktivno bavimo klubom i skupom, na raznim sastancima, obilascima lokacija, konsultacijama, itd.
Ozbiljno se bavimo Minijadom i trudimo se da to zaista bude događaj za pamćenje, na kojem ćemo svi uživati. Iz dana u dan napredujemo velikm koracima i uskoro ćemo moći da vam predstavimo prve lepe vesti i detalje o organizaciji.

Naravno, ljudi nikad dosta i svi koji žele i mogu da nam pomognu su nam preko potrebni. Javite se privatnim porukama ili dođite na radne sastanke, ima posla za sve i nema veze ko je na kojoj funkciji, niko od "funkcionera" nema privilegije.
« Last Edit: February 25, 2009, 16:23:55 PM by ivan »

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #78 on: February 25, 2009, 16:15:10 PM »
prvo pravilo,...... svako treba nešta imati od toga. to znači..... ako neide drukčije.... recite da čete okačiti veliki napis ili logo njihovih novina (kojeg trebaju oni obezbediti) na mestu- kampu susreta ili nekoj točki gde če se miniji zadržati.
ja sam medijima uvek prišao u stilu:
prvo se obračam vama, jer ste moja najomiljenija radio stanica ili magazin......
ili..... obračam se vama jer mislim da ste prvi koji zaslužujete objavu međunarodnog događaja
ili.... mislim, da nebi bilo fer da i vama ne ponudimo objavu....

to znači staviti ih poziciju da su oni zahvalni što su dobili tu temu.... a ne da imaju osečaj da vam spašavaju dupe i rade besplatnu reklamu.

treba se pripremiti za takve dogovore. npr..... ja bi uzeo članke iz prošle godine i poneo ih sa sobom i pokazao kako je več prošle godine za mali miting bilo veliko zanimanje... i kako je vest bila senziconalna u krugu oldtimera..... blablabla.....

imate još jedan adut..... i to 50 godišnjica minija! treba im dati na znanje da u svim državama se održavaju veliki događaji.... da če u engleskoj biti nekoliko hiljada minija.... da če doči iz rusije, japana itd...... i da u srbiji raditi slično tome..... pa makar kažite da čete pozvati i mađare, grke, slovence, hrvate, bugare,.... austrijance itd......

novinare treba zainteresirati i dati im utisak da se stvarno nešta vredno dešava. pošaljite na razgovor nekoga u odelu.... nemojte iči u farmericama itd. nesme da dobiju utisak da je tu iza nekoliko klinaca koji su tek izašli iz puberteta,..... nego pravi klub sa organizacijom itd.....
sve sto ti kazes je na mestu, nema tu problema oko price o Balkanskoj Minijadi, to ce gomila medija objaviti pogotovo sad kad bude uradjena ozbiljnija prica, ono prosle godine je sve bilo na bum i na brzaka...
problem koji nastaje je u tome sto ja mislim da pricu kluba treba da prati i ceo ovaj event koji organizujemo i da se kroz to pridje medijima a ne samo : dobar dan, mi imamo mini klub srbije i planiramo organizovanje balkanske minijada
oni pitaju kad: pa znate, ne znamo jos ali javicemo vam.
to po meni zvuci neozbiljno. a onda opet te iste ljude treba da cimas da ti rade najavu za skup.

sto se "funkcija" tice-zato sam i stavio pod navodnike...razisli smo se malo u prici i napisao sam da ja jesam voljan da potegnem svoje veze u medijima i sire ali ne mogu biti 100% u necemu u sta ne verujem 100% da se radi na pravi nacin. to je cela poenta.
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #79 on: February 26, 2009, 10:15:26 AM »
uvek se cenila iskrenost.
poenta cele ove price jeste da se nesto pametno uradi
 ali uvek postoji jedno ali.
 moramo da se prvo dobro organizujemo jer po mojim slobodnim procenama ova manifestacija bi trbala da kosta par hiljada  eura
nemora se imati neki profit jer ako pogledate da je EXIT festival bio NE profitabilan festival prve dve godine ali sad vrede mnogo
isti taj festival pokrenula je grupa zaludjenika u muziku i druzenje kao sto smo im.
u svakom poslu koji pocinjete od pocetka postoji bojazan od gubitka ali evo stizu poruke podrske sa svih strana
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #80 on: February 26, 2009, 10:23:31 AM »
upravo je to ono sto ja pokusavam da objasnim el presidenteu ovih dana...da ozbiljan skup koji ce trajati par dana ne moze da se pravi uz pomoc sponzora koji ce dati 30 kila kobasica, cvaraka i svargle, 20 litara rakije i slicno...
ja sam imao prilike da ucestvujem na exitu 2001 godine i daleko je od toga da je bio neprofitabilna prica, cak naprotiv...
da bi se izgurala ozbiljna prica, potrebni su i ozbiljni sponzori a ozbiljni sponzori se mogu dovuci atraktivnom lokacijom, bogatim sadrzajem koji ce biti zanimljiv za sto vise ljudi gde ce se njima ulaganja isplatiti u vidu reklame.
s obzirom na celu krizu u svetu koja je zahvatila i nas, na stanje u kome se nalazi auto industrija, na to da su firme ozbiljno skresale budzete koje ulazu u marketing i promociju, ono sto mi treba da im ponudimo za uzvrat treba da bude jako kvalitetno...

Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #81 on: February 26, 2009, 10:43:40 AM »
STA JE USTVARI KOD NAS PROBLEM?
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #82 on: February 26, 2009, 10:48:02 AM »
mili moji, sve to jako lepo zvuči u teoriji. Lepo je biti ambiciozan, ali od teorije nema selameta.
Svi mi želimo da se uradi pametno, i žao mi je ako sumnjate u pamet nas koji se angažujemo. Kao što smo bezbroj puta rekli - izvolite, ko god može, neka pametno dobije nekog sponzora sa konkretnom velikom ponudom. Saveti su dobri i korisni, ali oni nisu dovoljni da se posao završi.

Nema potrebe da budemo megalomani i poredimo sebe sa exitom. Prema trenutnim planovima, skup neće trajati par dana nego jedan dan, s tim što ćemo goste dočekati dan ranije i ispratiti sutradan. Sumnjam da mnogo ljudi ima vremena i volje da pravi petodnevnu slavu.
Ostali će reći svoje mišljenje, ali mislim da skup pre svega čine miniji, minijevci i lepo mesto. Za to nam ne treba ni jedan jedini evro. Sve preko toga, što skup pretvara u vašar, je lepo imati i dajemo sve od sebe da obezbedimo što više različitog sadržaja koje bi finansirali sponzori.

Mi koji smo počeli da organizujemo Minijadu nismo bogom dani, nismo profesionalci u tome, nismo plaćeni za to, i nemamo isključivo pravo odlučivanja. Prosto, mi smo jedini koji su krenuli da rade nešto konkretno - iskreno se nadam da može neko bolji od nas da preuzme celu priču, na zadovoljstvo svih. Izvolite, dođite na sastanke, idite kod sponzora, "dobro nas ogranizujte" itd... većina će odlučiti u kom smeru treba ići i šta je ostvarivo. Imajte samo u vidu da vreme ističe, i da smo već u ozbiljnom zaostatku.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #83 on: February 26, 2009, 10:52:14 AM »
druga alternativa:

napravi se samo kampiranje. svako sebi plača troškove kampa, hranu, piče (može da donese svoju gajbu piva)..... glavna poanta je druženje.
za sve koje hoču mogu iči na karting stazu (dogovorite se za jeftiniju vožnju)
svako plača startninu, toliko da se pokrije npr. tri pokala, plakete ili medalje ...... i to je to.

meni je ionako glavno to da se upoznamo, vidimo imamo vremena za pričanje....

na taj način ču ja organizirati susret u slo ove godine. svako pokriva svoje troškove.... plac za kampiranje dajem svoj ..... itd.


Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #84 on: February 26, 2009, 10:55:08 AM »
e pa onda je to druga prica ako ce biti samo jedan dan...ja se juce ceo dan raspravljam sa ivanom oko celog skupa a glavnu poentu nismo rekli...koliko ce trajati...
ako se samo skupljamo, voznja i to...ono sto smo juce pricali je vise nego dovoljno... :lol:
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #85 on: February 26, 2009, 11:03:21 AM »
fefe, kao sto znas, postoji ta uobicajena varijanta da skup traje tokom jednog vikenda (prakticno dan i po). To je ono sto odgovara ljudima koji dolaze iz inostranstva (kao sto je gregor ranije objasnio) i verujem da se svi skupovi na svetu organizuju slicno. vec sam ti slao skicu programa za petak-subotu-nedelju, i na forumu i na sastancima uvek se operisalo sa vikend-varijantom.
ti imas elaboriranu ideju da to traje vise dana, o cemu cemo pricati danas kad se budemo videli. ne znam kako zamisljas da vise od 20% minijevaca ima volje da tulumari danima - tek treba da ubedimo razne cudake po beogradu i drugim selima da uopste dodju. na tim visednevnim akcijama bi bilo manje minija nego letos u Progaru.
opet, daj da razmotrimo i tu varijantu, pa cemo videti koliko je izvodljivo.

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #86 on: February 26, 2009, 11:08:33 AM »
u pravu si ti potpuno. ja sam suvise uzleteo. 1 dan !!!
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #87 on: February 26, 2009, 11:14:30 AM »
i jedan dan trayi pripremu.
kako stojimo sa pesackom zonom?imali nekih novosti?
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #88 on: February 26, 2009, 11:21:09 AM »
naravno da trazi pripremu. pripremom se bavimo nas trojca svaki dan po vise sati, i nastavicemo to da radimo do skupa.
niko nije rekao da cemo samo da vas sve pozovemo na prvu nepokosenu livadu i zakacimo zastavu Kluba na najblize drvo.

pesacka subota vise ne postoji.
bili smo na sastanku sa ljudima iz Sekretarijata za Saobracaj, razmatramo neke druge mogucnsti, ali bilo bi neozbiljno da na forumu prepricavamo dnevne varijante. na sastanku u nedelju cemo vas izvestiti o napretku, a na forumu ce biti objavljene definitivne informacije.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Skup: Balkanska minijada 2009
« Reply #89 on: February 26, 2009, 12:04:54 PM »
bez uvrede
nisam ni mislio o livadama i kopljanicima
imao sam dobru nameru da savetujem jer svaki savet moze da koristi
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk