Author Topic: Reparacija volana  (Read 6511 times)

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Reparacija volana
« on: November 12, 2013, 17:59:05 PM »
Pozdrav svima,

Interesuje me da li neko u Srbiji radi restauraciju mk2 volana.
Od sunca i vremena je ispucao na polugama.

Volan je ovaj tip.

http://i.ebayimg.com/t/Classic-Mini-Mk2-Steering-Wheel-/00/s/MTE5NVgxNjAw/z/ItAAAMXQWzNSd4er/$(KGrHqFHJF!FJic!U,l(BSd4eqjGfw~~60_12.JPG

Svi saveti i sugestije su vise nego dobrodosli.

Hvala
:)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Reparacija volana
« Reply #1 on: November 12, 2013, 22:00:32 PM »
Ja sam radio nekoliko volana za stare vw,Bube iz 50tih i T1 iz 60tih.Radio sam ih klasicnim gitovima,poliesterom i zavrsnim finim.Koristio sam i plastik prajmer a farbani su dvokomponentnim klasicnim auto bojama.Nema pravila kada je postojanost u pitanju.Dve trecine su se ok pokazale tokom eksploatacije a kod jedne trecine su se pojavile linije ponovnog pucanja
Mada s obzirom da su ti volani uglavnom vracani iz mrtvih ne smeta ali ako covek radi volan da bi eliminisao te pukotine a one se ubrzo pojave onda nije bas prijatno
Primetio sam da nisu svi bili od istog materijala,neki su da tako kazem malo vise plasticnjii od drugih pa samim tim i tvrdji
« Last Edit: November 12, 2013, 22:04:07 PM by nebkv »

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Reparacija volana
« Reply #2 on: November 14, 2013, 10:23:17 AM »
Hvala na odgovoru.
Vidim da se u UK reparacija tih volana radi masovno.

Ne znam samo da li oni koriste neki drugi tip boje i kita.
Ili je sve to manje vise standardna stvar...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Reparacija volana
« Reply #3 on: November 28, 2013, 01:18:18 AM »
pozzz!
za repariranje volana se koriste posebni limovi, smole itd...
klasični kit nije ok, jer če pucati kod promena temperatura itd...
pokašaj pronači pravi lim ili masu za gitovanje ili popunjavanje pukotina i nakon toga idi postupkom kojeg ti je opisao nebkv!
i javi se kad odradiš volan, barem sa slikom!

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Reparacija volana
« Reply #4 on: November 28, 2013, 09:58:13 AM »
Pa sta koristiti?
Koje sredstvo je najbolje? Dajte neki link iz UK pa da pojurim ljude da to nabavimo i onda...
 :vozimo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Reparacija volana
« Reply #5 on: November 28, 2013, 17:41:14 PM »
Pa sta koristiti?
Koje sredstvo je najbolje? Dajte neki link iz UK pa da pojurim ljude da to nabavimo i onda...
 :vozimo:

na žalost neznam gde se može takav lepak dobiti u Srbiji. pokušaj pogledati nešta na osnovi epoxi smole itd...
drugo najbolje rešenje je pregledati strane forume i videti šta se preporučuje i kupiti putem interneta.
 :hi:

Offline Marty

  • Aktivan
  • Posts: 67
Odg: Reparacija volana
« Reply #6 on: November 29, 2013, 09:56:44 AM »
Sta je vas savet, kupiti "novi ocivani primerak" sa ebay-a ili probati sa reparacijom starog?
Stari bas ima vidne pukotine na obe poluge pa me plasi kako ce sve to ici.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Reparacija volana
« Reply #7 on: November 29, 2013, 11:26:31 AM »
Sta je vas savet, kupiti "novi ocivani primerak" sa ebay-a ili probati sa reparacijom starog?
Stari bas ima vidne pukotine na obe poluge pa me plasi kako ce sve to ici.

ja uvek više volim reparirati svoje, zapravo ono što je bilo originalno na miniju ili je sa njim živelo dugi niz godina.
kupovina repariranih volana nije pouzdano rešenje. neznaš kako ni sa čim je bio repariran. verujte da sat restariranja u stranim zemljama je veoma, veoma skup..... i za novce koji se inače prodaju nemože biti nikako dovoljno kvalitetan. probajte sami restaurirati volan i videt čete koliko sati ide za to... umnožite sa satnicama i na kraju može to ispasti skupo. naravno svoje sate sebi ne računate i tada je isplatljivo.