Author Topic: Problem sa rashladnim sistemom  (Read 4315 times)

kater

  • Guest
Problem sa rashladnim sistemom
« on: June 27, 2013, 17:39:29 PM »
Pitanje za sve koji su mozda nekad imali slican problem, u pitanju je model mini one d 2004.god,55kw,toyotin motor 1.4 d4d ukratko automobil poslednjih 6 meseci gubi rashladnu tecnost, inace motor normalno radi,ne trosi ulje,ne dimi..usput bio na kontroli u svim ovlascenim servisima kod nas i niko ne zna o cemu se radi :hid_crazy: kazu, nigde ne curi,pritisak normalan,nivo i cistoca ulja ok ali na svakih 2000km auto osim goriva popije  :pivo: i 1l antifriza..
« Last Edit: June 27, 2013, 17:46:08 PM by kater »

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: Problem sa rashladnim sistemom
« Reply #1 on: June 27, 2013, 23:37:52 PM »
Moj prijatelj je radio kao sef odrzavanja u Delti, a kako zna sta vozim, pricao mi je i odgovarao od kupovine minija jer je odrzavanje skupo, ali da to nije presudno vec to da nema pravog majstora. Moja preporuka je da ides u neki od toyotinih servisa, mada se i oni u BG nisu proslavili(licno iskustvo). Probaj u Novom Sadu na ulazu iz pravca autoputa. Za njih sam cuo reci hvale od kolege. Ako ne uradis nista kontaktiraj me pa cu da pokusam da porazgovaram sa drugarom po pitanju neke druge preporuke za majstora.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem sa rashladnim sistemom
« Reply #2 on: July 02, 2013, 00:34:05 AM »
kontaktiraj ovog decka putem facebook-a, radi u toyotinom servisu, kapiram da ce moci da ti pomogne oko ovog motora ili da te uputi kod nekog ko se razume

https://www.facebook.com/GagiLexIS?fref=ts

pozdrav

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem sa rashladnim sistemom
« Reply #3 on: October 24, 2013, 22:14:14 PM »
kod minija je to često bila bolest koja se je rešavala za promenom čepa na hladnjaku.
na žalost nepoznajem tojote.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa rashladnim sistemom
« Reply #4 on: October 28, 2013, 16:50:01 PM »
Mozel da ti bude najgora moguca glupost, a to je da negde imas hladnjaku malu prskotinu, gde curi tecnost, a da toliko malo curi da odmah ispari, meni je tako bilo na fijatu, pa sam jedva primetio da se crveni nesto,kupi neko sredstvo za zaptivanje rashladnih sistema,sipaj pa proveri onda kao i šta se dešava.