Author Topic: Austin 1300  (Read 16750 times)

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Austin 1300
« on: October 10, 2012, 14:14:21 PM »
U pitanju je Austin 1300 de luxe iz 1970 god., 1300cc 53kw
 Kupljen od komsije koji ga vozi od 18. god. a sada ima oko 50, kupio je drugi auto pa mu bilo zao da trune i uzet je za veoma male pare. Stanje fabricko, prva boje, original koza, hromirani delovi, svaka sijalica radi ma cudo. Uz njega mi je dao dve kutije pune rezernih delova (alnaser, alternator, 3 PARA stopaljki, 3 PARA farova) i jos dosta toga. Dobio sam i 4 upustva za upotrebu original naravno (2 na srpskom, 2 na engleskom). Inace auto je bio registrovan i svakodnevno koriscen do 2010 god. Motor pali kao mina....Da ne davim vise sa pisanjem evo par slika


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin 1300
« Reply #1 on: October 10, 2012, 17:24:10 PM »
Stvarno je dobar,nema sta.Ne treba mu izgleda puno da bude perfektan
Jedino odskace onaj suvozacev retrovizor
Slikaj knjizice da vidimo o cemu je rec.Ja imam samo jednu na srpskom

Offline gajudin

  • Moderator
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Austin 1300
« Reply #2 on: October 10, 2012, 18:34:15 PM »
sjajno, svaka cast na prinovi, da tebe sluzi kao i dekicu :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: Austin 1300
« Reply #3 on: October 10, 2012, 18:44:27 PM »
Hvala svima...ovaj retrovizor je usrafljen u vrata direktno i ne znam sta cu s'njim jer ako ga skinem ostace rupe a trenutno ne planiram da farbam auto nego samo poliranje  :fgh:
Stavicu slike od upustva i moram da slikam patos da vidite bolje izgleda nego na astri 2001 koju vozim  :laughing:
U upustvima sam nasao i isecke iz novina kako se neki delovi menjaju, sve u svemu veliki zaljubljenik je bio u pitanju :)
Juce sam pregledao sve delove koje sam dobio...imam 3 para stopaljki i jedan par samo maskice, migavaca sigurno 4-5 pari, 3 para farova, jos 4 ratkapne original, 6 krajeva sponi novih, karb., filter vazduha, 3 razvodne kape od toga dve sa sve kablovima, 2 sauha komplet, delovi enterijera (piksle, rucke...), plocica 5-6 pari, alnaser...ne mogu vise da se setim ima jos dosta toga...ovih dana cu to sve da temeljno ocistim i slikam pa u kutiju za nedaj boze ;)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin 1300
« Reply #4 on: October 10, 2012, 18:52:56 PM »
Nema veze,bar nije neki plasticni pa ne odudara previse.Takodje imam utisak da je i rucica-kugla rucke menjaca od Golfa.Kako je i orginalana bila crna i ona ne odudara mnogo ali eto to su neke sitnice koje mu ne pripadaju
Naravno svako oprema auto prema mogucnostima ili ukusu
Neverovatno lepo ocuvana skaj tabla ispred vozaca i suvozaca.Koliko mi se cini nije presvlacena gledajuci rupice za zvucnik na sredini :good:

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: Austin 1300
« Reply #5 on: October 10, 2012, 19:26:08 PM »
Dobio sam i original rucicu menjaca...na ovoj pise da je rikverc gore levo a ustvari je dole desno, ali polako to ce sve biti odradjeno ovakve stvari se ne rade na brzinu ;) Tabla je original samo cu radio da skinem jer je usrafljen odozdo i ima jedno manje ostecenje ispred suvozaca ispod kasetice :)
Imam jedan problem, izgleda da je otisla vodena pumpa pa mu curi voda po malo ali na srecu dobio sam novu uz sve one delove :D

Offline acasd

  • Aktivan
  • Posts: 20
Odg: Austin 1300
« Reply #6 on: October 10, 2012, 22:09:17 PM »
prelep svaka cast jos jedno 40-tak godina voznje pa posle da ga sredjujes

r_dalibor

  • Guest
Odg: Austin 1300
« Reply #7 on: October 10, 2012, 23:50:52 PM »
Čestitam na tako dobrom primerku!
 Sve je teže naći austin-e u originalnom stanju. Potrudi se da ga održiš u originalnom stanju. Veoma su osetljivi na vlagu, a sunce je još gore. Od sunca strada instrument tabla i skaj. Kod tebe je tabla odlicna i treba je sačuvati. Malo njih imaju sačuvanu tablu, one rupice su svugde ispucale.
 Poliranje je potrebno što češće, da bi se nahranila boja. Pregledaj ga odozdo i isprkaj sa waxoil-om. Najbolje je da se nevozi po kiši.
 Srečna vožnja! Dobro došao u klub!

Divac

  • Guest
Odg: Austin 1300
« Reply #8 on: October 11, 2012, 09:18:53 AM »
Čestitam, i dobrodošao u klub.
"Austin" ti je odličan, sačuvaj ga tako originalnog, zaslužuje puno pažnje, nege i divljenja. Ne treba ni preterivati, vozi ga, uživaj u njemu ali samo kad je  :sun: :vozimo:

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: Austin 1300
« Reply #9 on: October 11, 2012, 13:13:14 PM »
Ovih dana sam pogledao dosta slika po internetu, citao po forumima...tek sad shvatam kolko je ustvari u dobrom stanju :)
Hvala svima na komentarima, bice jos detaljnijih slika ovih dana posto ne stoji kod mene jer nemam mesta na parkingu :(

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: Austin 1300
« Reply #10 on: October 13, 2012, 14:41:37 PM »
Evo kao sto sam obecao...Slike upustava koje sam dobio uz auto :)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Austin 1300
« Reply #11 on: October 13, 2012, 19:07:06 PM »
svaka cast za predhodnog vlasnika i ocuvanju orginalnosti
nadam se da ces pratiti njegove stope
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Austin 1300
« Reply #12 on: October 13, 2012, 21:28:38 PM »
 :good:
Sjajna dokumentacija i prirucnici.Ovaj katalog delova deluje izuzetno zanimljiv.Nisam znao da postoji knjizica sa poslednje fotke i za Austin.Imam ih par za Minije
Slicnu onoj sa pretposlednje fotke imam i ja,ali nije bas ista

Offline NESTOR994

  • Aktivan
  • Posts: 18
Odg: Austin 1300
« Reply #13 on: October 13, 2012, 21:56:27 PM »
Hvala jos jednom svima...naravno da cu pratiti njegove stope ovakva kola zasluzuju dosta paznje.
Voleo bi da podelim sa svima ove knjzice tj. da ih skeniram ali ima tu dosta posla a ja sam trenutno slab sa vremenom :(
Naravno ako nekog bude nesto zanimalo slikacu :)

r_dalibor

  • Guest
Odg: Austin 1300
« Reply #14 on: October 16, 2012, 15:14:46 PM »
Sjajna dokumentacija!
 Zainteresovan sam za kopije svih!
 U Energoprojektu kod mene imam izvanrednu kopirnicu! Ako si voljan možemo da iskopiramo o mom trošku naravno! Momci to odrade vrlo brzo. Posle možemo lako da pravimo kopije za NBKV i Geminija. Verovatno ste zainteresovani?!!
 Svaka čast bivšem vlasniku, vidi se da je bio njegov ljubimac.   
  Moraš da nastaviš, eto i ja sam preuzeo tu štafetu!   :mks: