Author Topic: Mini Project  (Read 16851 times)

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Mini Project
« on: September 06, 2012, 20:46:48 PM »
Stigao je novi Mini u Nis. Imamo velike planove sa njim i svi radovi ce biti dokumentovani ovde tekstom i slikama.  :mks:
Nastavak sledi...
« Last Edit: October 09, 2012, 13:27:54 PM by X »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini Project
« Reply #1 on: September 06, 2012, 21:12:48 PM »
znaci tu je otisao mini od stevancine :punk:
samo napred :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #2 on: September 06, 2012, 21:30:21 PM »
Nije, u Nis je stigao ovaj zeleni Mini iz Prokuplja.  :vozimo:

http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,3651.msg28857
« Last Edit: September 06, 2012, 21:34:49 PM by X »

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #3 on: September 07, 2012, 00:44:20 AM »
07.07.2012. Otisli smo da pogledamo sta je ostalo od ovog Minija i da se dogovorimo sa prethodnim vlasnikom. Sve je bilo kako je rekao i vrlo lako smo se dogovorili. Falili su neki delovi da bi auto doslepali do Nisa, nismo imali tockove a ni matice za njih, takodje nismo imali ni matice za amortizere. Ovo je ono sto je ostalo od auta:





Limarijski deluje zadovoljavajuce, najlosiji deo je onaj ugao ispred vozacevih vrata. Mehanicki ne valja, motor duva, kocnice prakticno nema, homokineticki su pri kraju po recima vlasnika, amortizeri ne valjaju, alternator ne puni itd... Sve u svemu, zacin C.  :laughing:

Bice dosta posla ali to je i ocekivano. Nastavak price sutra.  :ded:
« Last Edit: September 07, 2012, 19:55:05 PM by X »

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #4 on: September 08, 2012, 00:13:45 AM »
02.08.2012. Mesec dana nam je trebalo da nadjemo odgovarajuce gume R12 i matice tockova koje bi montirali za slepanje Minija. Standardne gume za Ficu 145/80/R12 ne mogu da stanu i morali smo da nadjemo 145/70 ili 135/80. Pozadi su deblji brezoni i odgovaraju matice od Opela ili Forda, to smo nabavili lako a za napred sam pozajmio od druga original Minijeve matice, po dve za svaki tocak.
Vratili smo dobose, montirali tockove, skinuli srafove od glave da bi ih stavili na prednje amortizere i povadili deo stvari koje smo trebali da ostavimo prethodnom vlasniku. Probali smo da li barem malo drze kocnice i rucna i krenuli uz pomoc Ford Eskorta i sajle za vucu prema Nisu.
Ja sam upravljao Minijem i stigli smo bez ikakvih problema. U voznji sam otkrio jos neke nedostatke, cini mi se da je letva volana za zamenu i trebalo bi da se poradi na el. instalaciji. Evo nekih slika kada smo stigli do garaze:




Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini Project
« Reply #5 on: September 11, 2012, 13:31:37 PM »
Sjajno :good:
Mislio sam da je Mini zavrsio na kilo
Zanimljiva sema farbanja Fice i Minija,rekao bi covek da su radjeni na jednom mestu :)

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #6 on: September 11, 2012, 19:53:32 PM »
Hvala, nije zavrsio na kilo, spasen je, sad je tu u mom dvoristu.   :mks:
Imam jos neke slike ali nikako da stignem da ih objavim. Bice uskoro jos jedne price.  :ded:

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #7 on: September 16, 2012, 00:50:24 AM »
03.08.2012. Odlican dan za rasturanje. Trebao sam skinuti plin i sedista koja su kasnije vracena prethodnom vlasniku. Poceo sam sa osmatranjem novog auta uz kafu i razmisljanje sta bi bilo kad bi bilo, onda je sledilo cerupanje suvisnih delova...  :)




Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #8 on: September 17, 2012, 10:45:09 AM »
U medjuvremenu sam nabavio jos brdo delova da kompletiram ovaj auto. Ali mi fotoaparat nije pri ruci pa ce izvestaj biti ovih dana.
Slobodno komentarisite, dobro, lose, nebitno, ne ujedam...   :hid_crazy: :laughing:
« Last Edit: September 17, 2012, 10:48:06 AM by X »

r_dalibor

  • Guest
Odg: Mini Project
« Reply #9 on: September 17, 2012, 10:53:53 AM »
Ne brini pratimo te mi!  :mks:
 Svi smo u nekim obavezama i umorni od aktivnosti ove godine. Dobar ti je mini po slikama. Moraš da kupuješ originalne delove. Vidim da su ti farovi od fiće, a i oko motora filter vazduha ...što je bliži originalu to je vredniji. Kakva je situacija sa rđom?

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #10 on: September 17, 2012, 11:41:20 AM »
Nema bas mnogo posla oko rdje, malo trulezi ima na ovom trouglu ispred vozacevih vrata i to treba da se zameni, ostatak auta je solidan. Treba da ga uteram u garazu i da pogledam odozdo ali koliko sam video patosi su ok, lim ispod gepeka nije truo itd...
Hocu da vratim originalne delove ali ce finansije da me koce, polako cu kupovati sve sto mi fali, nigde ne zurim.  Ne svidjaju mi se ovi farovi i moracu da ih trpim neko vreme dok ne nadjem originalne jer mu oni najlepse stoje. Pored filtera za vazduh i karburator nije originalan, od renoa 4 je stavljen zbog plina koji je bio ugradjen. Polako radim na tome da ga spremim za paljenje, usrafio sam bobinu i vratio matice na glavu motora, imam jos posla oko toga. Nadam se da cemo moci da ga provozamo do isteka registracije 6. oktobra.

Offline Zikica65

  • Aktivan
  • Posts: 23
Odg: Mini Project
« Reply #11 on: September 17, 2012, 19:37:13 PM »
ako te zanima dobar karburator sa fiterom sa usisnom i izduvnom granom javi se 0643610940 zikici

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #12 on: September 17, 2012, 22:36:27 PM »
Ne zanima me trenutno, istrosio sam novcana sredstva. Od delova koje planiram da nabavim uskoro su jedan prednji amortizer ili par, polovni naravno, onda keder zadnje soferke nov iz Gumatika, anlaser i srafove za ventilator hladnjaka. Ostalo sam nabavio i nije mi hitno.

Zikice, imam vas broj i ako se odlucim za nesto od delova koje ste mi ponudili javicu se.
« Last Edit: September 17, 2012, 22:40:40 PM by X »

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #13 on: September 24, 2012, 20:08:34 PM »
21.09.2012. Malo smo slikali auto i isprobavali kako leze druge haube.




Iskoristio bih priliku da se zahvalim Nebojsi iz Kraljeva za sve delove koje mi je poslao po simbolicnim cenama i za ove matice i nosace haube koje sam dobio na poklon.  :good:

 

Sasvim slucajno sam nabavio i masku za prve modele Minija, meni je lepsa nego ove nabudzene koje su se ugradjivale na novije tipove od Mk2 pa na dalje, fali mi i onaj veliki brk mk1, verujem da cu to malo teze naci ali za sada mogu i bez njega.

Offline X

  • Aktivan
  • Posts: 66
Odg: Mini Project
« Reply #14 on: October 10, 2012, 01:12:27 AM »
Bilo bi vreme da napisem nesto zanimljivo, svasta se radilo ovih dana oko Minija.

27.09.2012. Montirana hauba i nosaci. Napravio sam i privremeni otvarac haube posto nemam bravicu.
 


30.09.2012. Mk1 transformacija je pocela. Skinuo sam lajsnu sa haube i odsekao njen nosac. Ispravljao sam haubu jer je bila dosta iskrivljena, sad je mnogo bolja. Maska prislonjena za probu, svidja mi je novi izgled.  :punk:




01.10.2012. Nije mi se svidjao ostatak nosaca lajsne koji je ostao jer mi se cinilo da ima rdje ispod tog duplog zapunktovanog lima pa sam resio da ga skinem potpuno. Rasekao sam mesta oko punktova i skinuo ostatak brusilicom. Bilo je jos malo ravnanja haube tog dana i sad je jos bolja u svakom pogledu mada ima jos dosta rada oko nje da bi zadovoljio svoje standarde.




02.10.2012. Kupio sam lepe prohromske srafove za masku, izbusio rupe i montirao je privremeno (treba jos da se sredjuje). Bilo je bas vrucina tog dana, dzukac se sakrio ispod Minija u hladovinu. :)



« Last Edit: October 10, 2012, 01:15:44 AM by X »