Author Topic: Queen Motorsport 2011  (Read 6010 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Queen Motorsport 2011
« on: February 05, 2012, 00:38:34 AM »
u jesen pre kraj sezone 2011 je u sloveniji bio održan prvi skup engleskih autiju.
Tomaž, kojeg več poznajete jer je več bio na minijadi belim MGB je i novi vlastnik minija- woodija, prekrasnog Austin Helaeya kojeg ste videli na prošlom meehingu, te Jaguara XJ6.

sam ima toliko engleskih vozila da bi mogao napraviti svoj skup ali kako je sanjao o toj ideji več godinama, zapravo od kad ga poznajem uspeo je ove godine napraviti prvi susret.

unapred se opravdam za lošije fotografije, pošto imam samo nekoliko slika. ali za utisak če biti dovoljno.

kako je počelo?
ujutro smo se u Mariboru na parkingu okupili prvi auti. po putu smo kasnije pokupili i ostale:


Svit je jedva čekao početak vožnje!


i konačno dobio društvo na zadnjem sedištu!
jedan od razloga je da Austin Healey od Tomaža ima samo dva sedišta kad se mu otvori krov. tako je njegov sin dobio mesto u našem miniju.


i krenuli smo na put!


i još sa druge strane:


vozili smo sve do prve stanice. stali smo na da se odmorimo, popijemo kaficu i sačekamo preostatak ekipe:


krenuli smo u brda:


cilj je bio Logarska dolina:


nije nam se žurilo:


Svit uživa! vidi se mu da nije bio na susretu več dve nedelje ;-)


skoro smo stigli krajne tačke puta:


nakon parkiranja otišli smo u šetnju do manjeg vodopada:




pre nego što smo otišli do drugog pravog vodopada trebali smo nešta pojesti. Tomaž je sve fino organizirao i započeo sa javnim govorom. bilo je tu veoma zanimljivih debata pošto jedan od sudionika je bio autor knjige o IMV. o njemu ču kasnije.


i Tomaž nebi bio Tomaž ako nebi napravio kviz vezan na engleske automobile. na kraju su pobednici dobili i pehare:


največi smešak je ima ponovo Svit. njemu je glavno da dođe do pehara, jer se svi čuvaju u njegovoj sobi.


na parkingu su nas več nestrpljivo čekali naši auti:


gospođa Marta je ponosna supruga od vlastnika MK1 coopera i veoma mi je drago da je išla sa nama na put.


moj najdraži auto na susretu:


bio je tu i noviji morgan:


ipak se i na morganu našlo drvo kao sastavni material (gledaj iza gume)


bi je tu i triumph:


i MG Midget!


taj Migdet mi je veoma drag!!!!
zašto?
evo cele priče. vlastnik je g. Moškon iz Novog mesta. poznata legenda i novinar. svi smo ga znali po njegovom MGju i naravno kod kuče je uvek bio i Mini kojeg je vozila žena.
a njegova žena je bila moja profesorica!!! i sečam se kako se svaki dan dovezla plavim MK3 minijem direktno do škole. bila je učiteljica sa najviše stila i mini joj je savršeno pristajao.
i pre nekoliko godina kad sam ju ponovo video na jednom sajmu oldtajemera u ljubaljani, prišao sam joj i pozdravio. prvo što sam joj rekao je, da sam gregor, njen učenik i da je ona jedan od krivaca što se tiče minija i da sam taj dan sakupio celu salu minija na izložbi za 50. godišnjicu minija (biče reportaža i o tome).


provozali smo se još do sledeče i krajne stanice u dolini. išli smo do glavnog vodopada.


aute smo ostavili na parkingu i nastavili pešice. bilo je prekrasno:



na žalost tu mi fale fotografije. najlepši deo izleta zapričao sam se autorom knjige o IMV da smo zaboravili slikati. saznao sam dosta detalja, drago mi je bilo čuti šta se dešava u mom rodnom gradu, šta rade zajednički prijatelji itd....

polako smo se spustili nazad prema parkingu. i kako je u planinama normalno odjedamput je sunce pobeglo, stigli su obaci i poskakali smo u aute:


nakon nekoliko metara več je počela jaka kiša:


najhrabriji su bili bez krova. naravno pošto ga i nemaju!


kiša je bila toliko jaka, da sam trebao iči ispred Tomaža, uklopiti žmigavac kako bi me video i mogao pratiti. naravno po putu nigde nije bilo mogučnosti da stanemo i da se sakrijemo od silne kiše. svaka čast proživeo je auto a i Tomaž sa suprugom.

na putu prema kuči prvi je zaspao Svit:


odmah nakon njega i Gal:


to je bio veoma jednostavan ali iskren i drag susret!
želja je da Tomažu druge godine uspe skupiti još više autiju koji su ove godine iz brojnih razloga odpali.









« Last Edit: February 05, 2012, 01:20:07 AM by gregor.tm »

Divac

  • Guest
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #1 on: February 05, 2012, 11:39:19 AM »
Hvala Gregore što nam svojim reportažama ulepšavaš ove ledene zimske dane.
Austin Healey u dve boje je stvarno prelep.
Odlična ideja organizovanja susreta engleskih auta. Svi su jedna velika porodica :pivo:

Beautiful Sunday:
http://www.youtube.com/watch?v=Lll7ohsSODM
« Last Edit: February 05, 2012, 13:41:22 PM by Divac »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #2 on: February 05, 2012, 11:51:54 AM »
sjajno
sve na jednom mestu :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #3 on: February 05, 2012, 13:40:14 PM »

 :good:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #4 on: February 05, 2012, 14:49:34 PM »
Svaka cast . :bravo: Uvek je lepo videti klasike na okupu!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

r_dalibor

  • Guest
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #5 on: February 05, 2012, 22:29:42 PM »
Ahhhhh, koliko malo treba da život bude lep! Divan izlet, čak i ovo sa kišom! Mislim da će Tomaž hitno kupiti TONEAU pokrivać (mi ga zovemo kajak)!

 Divno, hvala Grego na lepoj reportaži!  :mks:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #6 on: February 06, 2012, 01:11:24 AM »
stvarno lep skup ali mi jedna stvar nikako ne ide u glavu.

covek je poveo sina ali posto ne moze da ga stavi kod sebe u kola, smestio ga je u tudja. za kog djavola ga je i vodio ako ne moze sa njim da komentarise, smeje se, zabavlja i uziva u voznji?!?  :bullshit:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

r_dalibor

  • Guest
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #7 on: February 06, 2012, 09:17:17 AM »
Nemoj biti tako strog, vide li ti onu kišu!
 Nekad je to bilo lakše zbog propisa, moji su uvek sedeli pozadi između dva sedišta. Sad bi to bilo malo teže  :laughing:

Divac

  • Guest
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #8 on: February 06, 2012, 10:36:09 AM »
stvarno lep skup ali mi jedna stvar nikako ne ide u glavu.
covek je poveo sina ali posto ne moze da ga stavi kod sebe u kola, smestio ga je u tudja. za kog djavola ga je i vodio ako ne moze sa njim da komentarise, smeje se, zabavlja i uziva u voznji?!?  :bullshit:

Nisi u pravu. Najbitnije je da je dete bilo na skupu. Njemu je bilo i zanimljivije da se vozi u miniju sa Svitom.


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #9 on: February 06, 2012, 22:16:15 PM »
hvala vam ponovo na pozitivnim komentarima. nadam se da sam barem malo uspeo da vam prenesem utiske u slici i rečima.


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Queen Motorsport 2011
« Reply #10 on: February 06, 2012, 22:20:05 PM »
stvarno lep skup ali mi jedna stvar nikako ne ide u glavu.

covek je poveo sina ali posto ne moze da ga stavi kod sebe u kola, smestio ga je u tudja. za kog djavola ga je i vodio ako ne moze sa njim da komentarise, smeje se, zabavlja i uziva u voznji?!?  :bullshit:

postoji nekoliko razloga zašto je sin išao sa nama:
1. susret je bio u jesensko doba a celodnevna vožnja bez krova pozadi nije baš preporučljiva za klince
2. ipak su napred samo dva sedišta i nije baš legalno ga strpati pozadi
3. sin mu ima več puno kilometara u kabrioletu i roadstaru. bio je i kopilot na austrijskim relijima
4. pravio je društvo mom sinu
5. vozio se je u miniju jer obožava i minija
6. u miniju je mogao da odspava kao što se vidi na slici
7. itd