Author Topic: Slabija kompresija?  (Read 4655 times)

gusar381

  • Guest
Slabija kompresija?
« on: January 21, 2012, 14:49:39 PM »
Za pocetak veliki pozdrav iz Sumadije :). Sta znaci za minija ako ima slabiju kompresiju u 2. cilindru?Koliko je to ozbiljan kvari i sta mora da se menja, i na sta bi se oko mehanike trebalo povesti racuna pri kupovini male zveri mini morisa  :hi: :) ?

Hvala i svako dobro!

Marko90

  • Guest
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #1 on: January 21, 2012, 17:38:36 PM »
Za pocetak veliki pozdrav iz Sumadije :). Sta znaci za minija ako ima slabiju kompresiju u 2. cilindru?Koliko je to ozbiljan kvari i sta mora da se menja, i na sta bi se oko mehanike trebalo povesti racuna pri kupovini male zveri mini morisa  :hi: :) ?

Hvala i svako dobro!

a koliki je to pritisak na tom 2 cilindru a koliki je na svim ostalim? prvo se mora glava skinuti pa tek onda se moze videti u cemu je problem, mogu ventili biti problem a moze i polumotor (karike, stubline)....

gusar381

  • Guest
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #2 on: January 21, 2012, 19:39:33 PM »
Za pocetak veliki pozdrav iz Sumadije :). Sta znaci za minija ako ima slabiju kompresiju u 2. cilindru?Koliko je to ozbiljan kvari i sta mora da se menja, i na sta bi se oko mehanike trebalo povesti racuna pri kupovini male zveri mini morisa  :hi: :) ?

Hvala i svako dobro!

a koliki je to pritisak na tom 2 cilindru a koliki je na svim ostalim? prvo se mora glava skinuti pa tek onda se moze videti u cemu je problem, mogu ventili biti problem a moze i polumotor (karike, stubline)....
zaista i ja nisam siguran, samo sam dobio okvirnu informaciju da je to jedini problem sa motorom.E sada koliko je komplikovano naci karike i uopste delove za minija u Srbiji?

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #3 on: January 21, 2012, 20:16:46 PM »
nekada bio problem danas nije ,zahvaljujucu klubu :mks: i ekipi sa foruma :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Marko90

  • Guest
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #4 on: January 21, 2012, 22:17:31 PM »
nije tesko naci delove, mozes ih sam poruciti preko interneta a mozes i preko Gregora i Igora, samo pre toga moras skinuti glavu da vidis do cega je problem, ne mozes napamet kupovati delove, a i ne znas da li je motor na std ili na nekoj specijali.....

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #5 on: January 22, 2012, 15:09:47 PM »
to sto kaze marko je najbitnije,na tom motoru su verovatno izgoreli neki ventili....ali to je samo prvo,ako je na ostala dva klipa dobra kompresija ,verovatno su ventili,e sada koliko sam cuo ako je motor 1100 ili 1000 ili 1300,onda i nije neki problem naci karike i klipove,i onda uradis komplet generalku zamenis i letece i lezece lezajeve i novu uljnu pumpu,tu se ne slazem sa markom da uradis polugeneralnu.za 850 je malo teze naci delove,jer je nekon na forumu kukao za klipovima i karikama za 850 i mislim da ih nije nasao..

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #6 on: January 22, 2012, 15:37:25 PM »
niko se bar meni nikada nije obratio za klipove i karike za 850, a na minisparesu ima apsolutno sve to znaci da moze ih imati bilo ko ako se obrati na pravo mesto :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Marko90

  • Guest
Odg: Slabija kompresija?
« Reply #7 on: January 22, 2012, 17:00:35 PM »
to sto kaze marko je najbitnije,na tom motoru su verovatno izgoreli neki ventili....ali to je samo prvo,ako je na ostala dva klipa dobra kompresija ,verovatno su ventili,e sada koliko sam cuo ako je motor 1100 ili 1000 ili 1300,onda i nije neki problem naci karike i klipove,i onda uradis komplet generalku zamenis i letece i lezece lezajeve i novu uljnu pumpu,tu se ne slazem sa markom da uradis polugeneralnu.za 850 je malo teze naci delove,jer je nekon na forumu kukao za klipovima i karikama za 850 i mislim da ih nije nasao..

ja nisam ni spomenuo polugeneralnu a ni generalnu :D