Author Topic: Na sta obracati paznju pri kupovini?  (Read 5433 times)

gusar381

  • Guest
Na sta obracati paznju pri kupovini?
« on: January 20, 2012, 12:00:06 PM »
Postovani clanovi foruma, nije me bilo par meseci ali sam sada opet medju vama :) .Interesujem se da kupim jedan mini 1978 godiste, pa sam VAS hteo pitati na sta dobro obratiti paznju pri kupovini ove male zveri :D ?

Nadam se odgovoru, i hvala u napred!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #1 on: January 20, 2012, 23:56:54 PM »
-limarija
-motor
-kao i kod svakog drugog auta
ako imas slike minija kojeg planiras da kupis ,
okaci na forum pa cemo videti i komentarisati
sa srecom  :mks:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

gusar381

  • Guest
Kupovina?
« Reply #2 on: January 21, 2012, 12:50:34 PM »
Za pocetak Hvala na odgovoru, evo slike minija koji je na oglasima...

Sta na njemu nije originalno sto se moze zakljuciti na osnovu slika, hvala puno u napred!!!  :good: :) :mks:








gemini

  • Guest
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #3 on: January 21, 2012, 22:41:30 PM »
Pa, izgleda prilicno originalan, pod haubom skoro kompletno fabricko stanje, sem par sitnih detalja - nevaznih,
enterijer potpuno originalan sem obrtomera ( koji je dodat ), i onog ruznog volana koji se nikako ne uklapa u
takav -  originalan enterijer,   a slike su slike, auto se mora videti uzivo !

Srecna kupovina ! ! !

gusar381

  • Guest
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #4 on: January 22, 2012, 14:55:37 PM »
Pa, izgleda prilicno originalan, pod haubom skoro kompletno fabricko stanje, sem par sitnih detalja - nevaznih,
enterijer potpuno originalan sem obrtomera ( koji je dodat ), i onog ruznog volana koji se nikako ne uklapa u
takav -  originalan enterijer,   a slike su slike, auto se mora videti uzivo !

Srecna kupovina ! ! !

Legendo, hvala puno na izdvojenom vremenu...Ako ima jos neko neki komentar neka ga ostavi.

Ne znam samo jos koje su minijeve slabe tacke oko limarije, i na koji deo auta treba dobro obratiti paznju?

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #5 on: January 22, 2012, 15:43:43 PM »
zadnja polusasija, pod, parvgovi i sajtne, ugao sofersajbne kao i trouglovi, kao i spojevi prednjeg veznog lima i krila, posebno obrati paznju na vrata kada ih otvoris pa odozdo korito, ako ima puno gita i izgleda grguravo sa nekom zastitom onda to nije dobro jer ko zna sta je ispod, mora da bude cist lim sa bojom,isto tako stubovi vrata kao i spoj stuba vrata i praga,da li lepo vrata zatvaraju da li se poklapaju linija od zadnjeg krila koje idu preko vrata, i naravno koliko ima gita na celom autu, najprostiji metod magnetom(to ti pricam za ravne povrsine tipa vrata i krila),isto tako kada otvoris gepek levo i desno cose  , kao i limovi gde imaju dva srafa na koje se kaci sasija..... :pivo:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #6 on: January 22, 2012, 19:06:45 PM »
ako je jos uvek cena 1500 eura
slobodno ga kupi jer za te pare neces naci minija u voznom stanju
godista minija koja su trenutno u prodaji dosezu i preko 30 godina tako da ,
moje licno misljenje,
ovaj mini je skroz OK!
« Last Edit: January 22, 2012, 19:08:17 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #7 on: January 22, 2012, 20:38:15 PM »
koliko sam informisan, vlasnik je StevaNcina sa foruma, kaze da auto nije na prodaju....

gusar381

  • Guest
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #8 on: January 22, 2012, 21:21:55 PM »
zadnja polusasija, pod, parvgovi i sajtne, ugao sofersajbne kao i trouglovi, kao i spojevi prednjeg veznog lima i krila, posebno obrati paznju na vrata kada ih otvoris pa odozdo korito, ako ima puno gita i izgleda grguravo sa nekom zastitom onda to nije dobro jer ko zna sta je ispod, mora da bude cist lim sa bojom,isto tako stubovi vrata kao i spoj stuba vrata i praga,da li lepo vrata zatvaraju da li se poklapaju linija od zadnjeg krila koje idu preko vrata, i naravno koliko ima gita na celom autu, najprostiji metod magnetom(to ti pricam za ravne povrsine tipa vrata i krila),isto tako kada otvoris gepek levo i desno cose  , kao i limovi gde imaju dva srafa na koje se kaci sasija..... :pivo:

Drugar, beskrajno hvala na savetima.Upraznjavacu ovo pri kupovini bilo kog automobila.Svako dobro!

gusar381

  • Guest
Odg: Na sta obracati paznju pri kupovini?
« Reply #9 on: January 22, 2012, 21:22:57 PM »
ako je jos uvek cena 1500 eura
slobodno ga kupi jer za te pare neces naci minija u voznom stanju
godista minija koja su trenutno u prodaji dosezu i preko 30 godina tako da ,
moje licno misljenje,
ovaj mini je skroz OK!
Sve je to lepo kao sto ti kazes, ali da imam pare rado bih ga kupio...Ovako se samo interesujem jer sam slucajno video oglas na internetu, a ovog minija sam stavio kao primer.Hvala na odgovorima i svako dobro svima!