Author Topic: Podizanje prednjeg dela  (Read 7562 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Podizanje prednjeg dela
« Reply #15 on: January 05, 2012, 18:12:19 PM »
U tom slucaju moras skinuti rame
Ako ti je i osovinica zapekla u ramenu onda ja ne vidim drugu mogucnost nego da skines prednji most napolje i da sve to rasturis i bacis unisteno pa da slozis sve iz pocetka
Alat je sve samo ne beskoristan,ali proizvodjac nije predvideo da auto bude u takvom stadijumu zapustenosti
I kod mene je bio isti slucaj,sve zapeklo,gumilastik sabijen,osovinice zaribale,auto legao napred,alu truba zapekla na gumilastiku
Jedva sam sve rasturio i kada sam iscupao most
Prilikom pokusaja odvajanja alu trube od gumilasticne "bombe" moras paziti da ne dodje do pucanja srafa koji sa alatom drzi "bombu" u napetom polozaju
Kao prvo moze da te povredi,a kao drugo spasa mu nema,onda rame mora napolje da bi ubacio novu "bombu".A ako nece rame onda i ceo most moras skinuti

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Podizanje prednjeg dela
« Reply #16 on: January 05, 2012, 20:17:01 PM »
nemam ja problem da to razdvojim kad je skinuto sa auta...sekac, ulje, kaljenje...i ide, ali je to nemoguce odraditi dok je jos na autu, tako da je taj alat beskorisan, i savetujem ljude da ga ne narucuju. kako da skinem trubu sa kuglom?

nebkv je dao savršen odgovor.

alat je odličan i veoma koristan!!! ali nažalost u tvojoj situaciji treba je napraviti kao što je nebkv napisao.