Author Topic: Moj mini 1000  (Read 13182 times)

StevaNcina

  • Guest
Moj mini 1000
« on: July 10, 2011, 18:31:09 PM »
Posto sam se vec predstavio kao clan sada cu nesto da kazem i o mom miniju..
Odavno je u meni postojala zelja da imam mini morisa, tacnije u mom kraju je postojao jedan mini moris dok sam bio klinac ali iskreno tada mi i nije nesto privlacio paznju jer su tada bila aktuelna druga vozila a mini jos nije dostigao te godine da bi se smatrao kao oldtajmer ili nesto tako, tacnije meni se cinilo da je to obican auto kao i svaki drugi a svi smo se okretali za tadasnjim "besnim" automobilima  mini je ostao relativno neprimecen, postovan je bio samo u uskim krugovima ljudi, ali se i tada u toj klasi vozila i te kako isticao i bio isred svih.. Ja to govorim sa mog stanovista i mojih tadasnjih godina.. Inace sam veliki ljubitelj automobila i pratim automobilski svet i poslednje 2 godine aktivno pratim desavanja oko minija, pratim cene, ponudu, skupove itd. Zbog udaljenosti od mesta gde se odrzavaju skupovi nikad nisam bio u mogucnosti da posetim neki od njih..
Da skratim, jer je polovina od vas vec sigurno prestala da cita moj post, posle dugog razmisljanja i premisljanja resih i ja da kupim minija..Pratio sam oglase, cuo se sa par njih i polako krenuo za Beograd, bio sam odmah odlucen da ne kupim bas neki les vec da to bude u iole pristojnom stanju jer nisam bas u tom fazonu da se vucaram po majstorima svaki dan, a da i cena bude relativno razumna.. Dan pred polazak zovem lika ciji mi se mini najvise svide ali cvrc, kaze juce ga prodao, no to me nije pokolebalo, jos 3 su u opticaju i valjda ce neki da me ocara..
Stizem u srpsku prestonicu i odmah zovem decka ciji je mini sledeci bio u igri i odlazim sa dva brata da ga pogledam.. Dolazim, srecem dva lepo vaspitana momka, jedan je vlasnik a drugi mu je drugar.. Mini na prvu loptu izgleda lepo sredjeno, nasminkano, svidja mi se za pocetak.. Sedam krug i vidim da i ide lepo ali kocnice bas slabe, motor se po mom laickom razmisljanju malo vise pregreva nego sto treba a ostalo je sve relativno ok...Vec pocinjem da razmisljam da li sa tim minijem mogu bezbedno da stignem do Kosovske Mitrovice.. Pored svega toga ja resim da i mogu da kupim tog minija i da ga sredim ali ipak mi je sve nesigurno.. Najvise me je pokolebalo sto nisam mogao da nadjem broj sasije a ni vlasnik nije mogao, broj motora se jasno vidi ali sasije nema... Jos je u opticaju pogadjamo se oko cene, lik je rekao jednu i nece da popusti ni za evro a takvu kupovinu ne volim jer smatram da je to nepostovanje kupca ali ajde, tih 50e ostavimo da se dogovorimo preko telefona, dogovorimo se da se nadjemo ujutru i razilazimo se.. Zovem ga uvece i potvrdimo dogovor, da ponese sve sto ima od delova i da zavrsimo papirologiju, prihvati, ali cenu nece ni tad ni malo dole... Sve prodje to, legnem da spavam i razmisljam dal sve radim ispravno ali prelomim, idem do kraja pa sta bude neka bude, cenu mogu da progutam, broj sasije teze ali procicu nekako... Ustajem ujutru rano, zovem decka u dogovoreno vreme da vidim dal je stigao na dogovoreno mesto koje je inace blizu stana gde sam odseo kad ono cvrc, lik se uspavao i mrtav ladan, kao da on meni treba a ne ja njemu i tu definitivno resim da od tog minija nema nista, previse i za mene.. Ako ovo cita taj decko sigurno ce da se pozna, fin je i dobar ali izgleda previse mlad i zelen, ali i pored svega ga pozdravljam..
Idemo dalje...

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #1 on: July 10, 2011, 18:55:23 PM »
Pozivam sledeci broj tj sledeceg prodavca, verovatno ga vecina vas zna, Bogija iz Panceva (Pozdrav Bogiii), razmisljam dal je rano sto ga zovem u 9 ujutru ali lik se kao iz topa javlja i razgovara kao da mi je brat rodjeni, resim, idem za Pancevo pa ako mi se ne svidi nikom nista, kad sam vec u Beogradu bolje da pogledam sve sto ima zanimljivo, palim kola i krecem.. Nalazim se sa covekom, on naravno dosao sa Minijem, pratim ga do prosirenja gde mogu lepo da pogledam kola.. Sa moje laicke strane utvrdjujem sledece, papiri su 100 posto sigurni, lik je ok, pravi prodavac, auto ima dobar motor, menjac, kocnice, limarija zdrava... Mana je sto je po mom ukusu nije sredjen iznutra ali ok, bitno da je mehanicki dobar a ostalo je sve lako srediti... Lepo se ispricamo, provozamo kola i ja i brat, mogli smo da ga teramo sve dok ima benzina sto i te kako ostavlja pozitivan utisak na kupca.. Resim ja, uzimamo ga pa sta bude neka bude, odemo do agencije ali cvrc, nema subotom prevoda kao ni placanja poreza tako da otpada kupovina na taj dan, najveci problem tog trenutka je sto u nedelju moram da se vracam kuci, dugo razmisljam i resim, kupujem pa cu ostanak da produzim jedan dan pa kud puklo.. Dam coveku kaparu, on meni kljuceve, sve na rec i dogovorimo se da se nadjemo u ponedeljak ujutru... Ovakve dogovore izuzetno volim i cenim.. Cekam ponedeljak, hocu da pojedem m*da od dosade ali sta da se radi..
Dodje ponedeljak, ovog puta povedem dedu sa sobom, nadjemo se u dogovoreno vreme sa Bogijem i papirologiju zavrsimo u rekordnom roku, sve je bilo gotovo za oko 2 sata sto je u Srbiji rekordno vreme, porez, ugovor, tehnicki, probne tablice, sve... Covek ispao fer, mislim da sam i ja ispao fer, uzgred zaboravio sam da kazem da mi je i snizio malo cenu, tj ljudski smo se nasli, isplatio sam ga, srecan ja, srecan on, izljubismo se i razidjosmo, izvede me na put za BG, jos jedan pozdrav i odoh, videcemo se valjda na minijadi.. :)
Mini je tog trenutka izgledao ovako...
http://imageshack.us/photo/my-images/190/040720111455.jpg/

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #2 on: July 10, 2011, 19:14:34 PM »
Krece se polako za Beograd, napunim pun rezervoar i krecem, mini ide ekstra, sve je super ali malo kocnice zajebavaju, tacnije zanosi mali prilikom naglog kocenja ali to ce sve da sredi mehanicar cim dodjem kuci.. Pakujemo se na brzinu, uz put jedna slikica sa terase za mms familiji   http://imageshack.us/photo/my-images/855/040720111456.jpg/   , tovarimo minija i krecemo, uz put kupim zeni pokloncic jer je bila protiv kupovine minija ali i pored toga nisam mogao da odolim pa rekoh da se malo opravdam.. :) Mini ide kao lud, iskreno nisam ocekivao da je toliko startan i stabilan, vec pre Ljiga sam prinudjen da stanem na mali odmor ali ne zbog minija vec mene, visina mi ne omogucava da se bas lepo raskomotim pa sam ustao malo da se protegnem.. Sibam dalje, gde god da prodjem ljudi gledaju u minija, svirnem po nekom, narocito lepim devojkama i idem dalje.. U Kraljevu pauza za rucak, pored svih automobila ispred kafane svi zagledaju naravno Minija, meni godi kao i svakom vozacu.. Malo mi je sad krivo sto nisam mogao bas sve da slikam i dokumentujem ali sta da se radi, pocetnicke greske.. Zavrsavamo rucak i krecemo, put do KM je bio manje vise standardan, na administrativnom prelazu me nisu cimali, prolazim bez cekanja i idem dalje, svi me zivkaju i jedva cekaju da stignem, organizovan je i manji docek od desetak ljudi i konacno stizem, svima se svidja a meni najvise sto je i najbitnije, sve vise i vise...
Slikica sa doceka..
http://imageshack.us/photo/my-images/810/04072011324.jpg/

Posto sad trenuutno zurim dalja prica o miniju ce da se nastavi kasnije ili sutra.. Pozdrav minijevci

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Moj mini 1000
« Reply #3 on: July 10, 2011, 21:25:36 PM »
svaka cast kakav entuzijazam,mislim da si kupio dobar auto sa malo ulaganja da bude odlican
cekamo nastavak price a mini virus te je sada totalno zahvatio tako da druze uzivaj u voznji,otkravice se i zena kada je budes provozao mislim da je svako od nas,ko ima zenu , imao istih problema, bez brige bice to sve kao raketa
samo napred :punk: :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mini 1000
« Reply #4 on: July 10, 2011, 23:18:43 PM »
Bravo legendo. Ekstra priča.
Bogi je dobar čovek i kod njega dobiješ uvek ono što ti kaže tako da ne sumnjam da je to dobra kupovina.
Video sam ga i na minijadi  uostalom gde sam se i uverio da je dobar auto.
Vozićeš se srećno još gomilu km.

Offline bogi

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 182
Odg: Moj mini 1000
« Reply #5 on: July 12, 2011, 19:43:06 PM »
hvala momci na hvalama ,mislim da ipak nije sve u parama kod minija igra nesto drugo :srce:.video sam da je stevan prava momcina i setio se kad sam kupovao svog prvog minija davne 1990.ceneci sto je presao tolki put da doce do minija pristao sam na sve njegove uslove .puno pozdrava za stevana i njegovu porodicu ,koju sam skoro celu upoznao :good:
mini je maxi dozivljaj

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #6 on: July 12, 2011, 21:02:11 PM »
Aaa nisi celu, upoznao si mozda trecinu uze porodice.. :)

Offline BANE

  • Aktivan
  • Posts: 99
Odg: Moj mini 1000
« Reply #7 on: July 12, 2011, 21:21:30 PM »
Pre svega svaka cast na prici legenda si. A da li je mini dobar u to budi siguran da jeste. Pre mesec dana sam isao da pogledam tog minija kod njega .Pogledao sam ali nista , imam neke druge planove pa nisam kupio minija. Kao sto si rekao Bogi je extra lik i pre svega veliki ljubitelj minija.Pozdrav za Bogija i tebe i ako ti treba prevoz nekih delova iz Beograda do KM-a javi se na PM ili moj br
baneee

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #8 on: July 15, 2011, 15:57:55 PM »
Sto nece da se kucaju poruke? Iskucam 2 pune strane i nece da posalje, kaze ima greska u slanju..
« Last Edit: July 15, 2011, 16:00:28 PM by StevaNcina »

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Moj mini 1000
« Reply #9 on: July 15, 2011, 16:10:07 PM »
Ne smes staviti vise od 3 smajlija u jednu poruku  :pivo:

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #10 on: July 18, 2011, 10:38:23 AM »
Evo mene ponovo, pre 2 dana sam napisao bas dug post i nije htelo da ga objavi, verovatno zbog smajlija kao sto rece kolega, elem, nastavio bih svoju pricu ako nekoga uopste zanima.. :)

Posle organizovanog doceka pala je i prva voznja svih zainteresovanih, neko je sam vozio, neko je bio vozen ali u glavnom svi su bili zadovoljni, prolaznici su se okreatali za minijem, sve je bilo super.. Kao sto uvek postoji ali tako se i ovde naslo... Sve bi bilo bajno dok nisam krenuo kuci, kad sam ga parkirao ispod auta se pojavila mala barica, sve to me je navelo na razmisljanje sta moze da bude, u svakom slucaju sutra bih isao kod mehanicara i ovako i onako pa taman on neka pogleda..
Sutra kao po dogovoru odlazim kod mehanicara na generalni pregled.. Dizalica ga ceka i podize minija, majstor je ocekivao da je pod truo i da ce malo da propadne ali Bogi kod koga sam kupio auto je bio iskren i rekao mi je sta je sve radio na autu tako da sam se samo zagonetno nasmesio, auto je podignut, pod uradjen, kao nov, ma gde kao nov, kao bombona je.. Limarija skroz sredjena, motor ekstra ali da ne bude sve tako lepo potrudila se pumpa za gorivo koja je riknula usred dugog stajanja i ne vozenja auta... Prvi kvar sa mojim minijem, mehanicar skida pumpu i mini je definitivno resio da neki dan bude parkiran u njegovom dvoristu, sva sreca pa ne naplacuje lezarinu.. Po glavi mi se mota kako da nabavim pumpu, Miljan (mehanicar) kaze da takvu nikad do sad nije video, jbg ipak je mini mini i to ne moze svako da ima.. Odlazim kod komsije koji ima pezejca '70 godiste i bas puno rezervnih delova za njega, nalazim pumpu od njega i pravo kod Miljana ali cvrc, ne pasuje pumpa.. Inace on je tog pezejca prodao jos u januaru ali kupac ga je ostavio kod njega i rekao da ce on bolje da ga cuva nego sto bi on to uradio, naravno platio ga je ali ugovor jos nisu napravili tako da cu ja ovih dana da pokupim jos delova koji mogu da mi koriste.. ;)
 Ispred mehanicara, barica se vidi a i ja po malo
http://imageshack.us/photo/my-images/651/05072011326.jpg/
Mini se polako dize u visine, nestrpljivi smo svi
http://imageshack.us/photo/my-images/64/05072011327.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/7/050720111458.jpg/
 Da vidimo sta ima dole...
http://imageshack.us/photo/my-images/844/050720111459.jpg/
 Pokvarena pumpa, stara sirena koja ce da bude ugradjena ovih dana da bi sve bilo autenticno i pumpa koja ne pasuje..
http://imageshack.us/photo/my-images/269/080720111462.jpg/
 Jos nesto zanimljivo sam uzeo od komsije, da se slaze sa nalepnicom na zadnjoj sofersajbni..
http://imageshack.us/photo/my-images/69/080720111463.jpg/

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #11 on: July 18, 2011, 10:52:27 AM »
Posle male nervoze oko pumpe ostavljam temu na forumu da mi hitno treba pumpa i da mi se javi ako je neko ima, uzgred pratim po sajtovima za delove gde mogu da je kupim novu, najveci problem mi predstavlja to sto ne mog da je nabavim direktno iz Engleske.. Bijem glavu razmisljajucu sta mi je naredni korak kad ono ni od kuda se javlja kolega Miroslav_ruzic i kaze da on ima pumpu koja mi je potrebna i da ce da mi je pokloni posto sam novi clan foruma, prosto ne verujem sta citam, protrljam oci kad ono isto pise, kontaktiram ga, dogovorimo se oko prevoza i pumpa mi stize vec sutra, kolega je platio cak i postarinu iako sam insistirao da to ne radi ali sta je tu je, na minijadu mu dugujem rucak, ako ne rucak moze i vecera ali dorucak ne dolazi u obzir.. :)
Sav srecan odlazim kod Miljana, dajem mu pumpu, on je montira, kupim i ulje i filter, sve to zameni, kocnice nije bas sredio jer treba gurtne da se zamene (Ako ima neko nove na prodaju neka mi javi na pm) pa i dalje po malo zanosi ali ne mogu vise da cekam, uzimam minija i pravac voznja, dosta je vise bilo cekanja... Uz put i par nekih slicica, cisto da nesto ne prodje neslikano..
http://imageshack.us/photo/my-images/684/120720111464.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/339/120720111465.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/851/120720111466.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/594/120720111467.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/84/120720111469.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/32/120720111470.jpg/

Sledeci korak je registracija ali pre toga jos i dosta voznje...

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #12 on: July 18, 2011, 11:02:51 AM »
Dolazi i ponedeljak, sa svim papirima odlazim u mup, posle 2 i po sata cekanja dolazim na red kad ono cvrc, kaze ona meni da se auto vodi na firmu i da nije odjavljen i da nisu u redu broj sasije i motora.. Sa obzirom da nikad nisam imao posla sa policijom dozivljavam veliku neprijatnost pred svima, pogotovo sto me svi ljudi poznaju, gleda mi papire i kaze da to nije to, posle 2 preznojavanja pogledam i ja u kompijuter kad vidim da se radi o daciji logan, uz zajednicke napore utvrdjujemo da je to baza podataka za tablice sa zastavicom a sa obzirom da su ove bile sa petokrakom (poslednja registracija '98) kompijuter nije mogao da ih nadje, meni koliko toliko lakne ali sluzbenica ne moze da izvrsi proveru u mup Vozdovac jer na to nema pravo vec treba to da uradi njen sef koji trenutno nije tu, propade meni ceo dan a sve sto sam uradio je to da imam zakazano kod sefa za 2 dana... Odlazim i on pogleda dokumenta, kaze da su od tada promenjena 3 sistema u kojima rade i da je verovatno tu neka greska, nalozi da mi se izdaju tablice a uzece papire radi provere njihove autenticnosti, tacnije bice proverene i mup-u gde su izdate, provera ce da traje nedelju dana, tako da sam dobio tablice a papiri ce mi biti vraceni za 3-4 dana sa obizirom da su skroz ok.. :)
Slike sa tablicama bice objavljene kroz neki dan...

Divac

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #13 on: July 18, 2011, 14:12:50 PM »
Bravo, uživanje je čitati, jer se vidi koliko ga voliš.
Tvoj Mini je ispred svih u Auto Bild-u:




StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #14 on: July 18, 2011, 15:04:35 PM »
Bravo za poslatu sliku, nisam to video do sada.. :) Nisam nesto jutros bio bas raspolozen za pisanje, post koji nisam mogao da okacim je bio maltene za novine ali jbg, jutros nisam imao bas neku inspiraciju.. ;) Naravno da ga volim, to mi je prvi licni auto kupio sam ga sa merakom i sad cu malo po malo da ga sredjujem dok ga ne dovedem u tip top stanje, odnosno onako kako ja smatram da je tip top, trebace mi dosta vremena ali se ne zurim, to je i onako samo za uzivanje i merak.. Malo mi je zajebano zbog delova jer sam dosta daleko ali kad god dodjem u BG kupovacu malo po malo dok ga skroz ne sredim..