Author Topic: Мотор дими на ауспух  (Read 5552 times)

vlaca

  • Guest
Мотор дими на ауспух
« on: February 28, 2011, 17:56:44 PM »
Еј,поздрав другари нов а веч имам питање :)
Имам проблем са мотором 1.3 који дими на ауспух као опрашивач за комарце а иберлауфу ни трунке дима.Толико дими да то је то невероватно а уље може да поједе и до 5 литара на 100 км ако не и више зависи од тога колики му гас даш-Мотор је прешао од 79-те само 50.000 и пали јако лепо,вуче још лепше.Компресија је ОК.

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #1 on: February 28, 2011, 20:55:50 PM »
uljne karike... boljka svakog engleskog motora koji dugo stoji... jednostavno zapeknu karike... probaj da sipas petrolej u cilindre i ostavi ih tako 10ak dana... mada, moze da bude da su i gumice ventila lose... ali opet ne verujem da moze toliko ulja da trosi samo zbog gumica... definitivno mislim da su uljne karike u kanalu...

 :thinking:

Offline nenad jovanovic

  • Aktivan
  • Posts: 129
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #2 on: March 01, 2011, 17:36:34 PM »
treba ga voziti i on ce vremenom trositi sve manje ulja.............Expert kome se sve to desavalo

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #3 on: March 01, 2011, 17:44:52 PM »
hahahahahahha pa sad bas :D mozda si se ti samo pomirio sa tim da je to normalno pa vise ne primecujes toliko :D
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

vlaca

  • Guest
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #4 on: March 01, 2011, 18:03:42 PM »
Ona nema fabricki gumice na ventilima ali kada kupis set dihtunga novi a nju u njemu ih dobijem ali na ne otvaranom motoru nema gumica na ventilima.Znaci mislite da su uljne karike i to je dobro je imam nove karike ali problem je sto su karike za prvu specijalu ali taj cilimdar se nije poderao ni 0.001 m,pa mi ga je zao busiti,pa ima li neko drugo resenje mislim da sam malko skratim karike????Ma to je vec preterano i mogu sam da zafrknem karike,sto znaci verovatno mi predlazete da busim stubline i ubacujem karike,jeli????Sta da radim sa klipovima?

vlaca

  • Guest
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #5 on: March 01, 2011, 18:07:32 PM »
Чекај другар шта постижем сипањем петролеја?

aca grunf

  • Guest
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #6 on: March 01, 2011, 20:22:32 PM »
Чекај другар шта постижем сипањем петролеја?
pozdrav
petrolejom postizes moguce ,,razmrdavanje i oslobadjanje,, karika od klipa,tj da se karika odlepi od klipa i pocne da postize svoju namenu,sto nije uvek moguce jer zavisi koliko je masiran motor u takvom stanju.
sto se tice karika koje posedujes i kazes da su prva specijala,njih nemoj ni pomisljati da brusis jer neces imati ni karike ni motor,a da bi znao koji su klipovi u motoru,moras da skines glavu i pogledas klipove tj oznaku na njima.

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #7 on: March 01, 2011, 22:05:45 PM »
Sta da radim sa klipovima?
Klipove potopi u hladnu vodu da nabubre i neka tako prenoći :) Nemoj da skraćuješ karike,to ne valja jer više neće biti okrugle,pa tako neće ni ležati u cilindru kako treba.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #8 on: March 01, 2011, 23:42:09 PM »
ma nemoj da radis razbusivanje nego kupi nove klipove, nisu skupi
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

vlaca

  • Guest
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #9 on: March 02, 2011, 12:56:32 PM »
Ok.kupim klipove nove iako su stari presli samo 50.000 km a onda moram i karike da uzimam,mada mozda to i jeste najbolje resenje,pa mi molim te pomizi i reci gde da nadjem nove klipove i karike i koliko ako znas otprilike kostaju

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Мотор дими на ауспух
« Reply #10 on: March 02, 2011, 22:43:00 PM »
Pa nije bitno koliko su presli nego u kakvom su stanju a to nikako ne znas dok ne otvoris motor...
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...