Author Topic: Mini Morris Cooper MK1  (Read 18134 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Mini Morris Cooper MK1
« on: February 04, 2011, 22:51:28 PM »
dragi mini forum Srbije.
vreme leti i nikako da ažurno objavljam to što se dešava na mojoj mini sceni. ali nadam se da če biti više vremena pa tako objavljujem kratku pričicu o kupovini Mini Coopera MK1 za mog prijatelja gospodina Dragota iz Maribora. za prvo objavljivanje sam izabrao baš vaš forum ;-)
ako sam promašio rubriku, molim moderatora da premesti topic.

Uvod:
u novembru me nazvao nepoznati gospodin sa simpatičnom željom. želeo je imati MK1 coopera. naravno nisam ga ni uzeo uzbiljno.... ali uverio me da je takvog minija vozio u 60tim godinama pa smo se dogovorili za posetu. na sto sam poredao oko 7 kjniga o mini cooperima i testirao šta sve zna.... no čikica me uverio da zna šta je cooper i na kraju me zamolio ako mu ga nađem u dobrom stanju. naravno odmah sam rekao DA.
nakon mesec dana svakodnevnog pretraživanja coopera po evropi našao se nekoli njih simpatičnih. naravno večina plagijati.... ali da skratim priču koja je veoma duga.

našli smo pravog. Morris Cooper MK1!!!!!!
dugo su trajali razgovori sa prodavačem i naravno odmah smo kupili kartu za avion kako bi išli po njega. moja žena se odma složila za put po minija. naravno bolje da su na putu dvoje ljudi, pošto ipak auto je star 45 godina pa nikad se nezna šta se može doditi na putu.
put do londona je veoma kratak... ali da smo došli do minija to je veoma duga i posebna priča koju mogu da ispričam samo ako otvorim pivo pošto je bilo neverovatnih događaja.
ajde opet da skratim priču.....

vlastniku sam pozvonio u 21 sati noču. napolju je bilo sigurno -10 i mini je izgledao ovako:



još jedan krug oko auta:


i uverio sam se da je pravi cooper!!!!
sve što je značajno za coopera bilo je na njemu.
nije bilo truleži, svi delovi originalni.... skoro da nepoverujem....


trajalo je više od jednog celog dana da smo obavili sve potrebno vezano za kupovinu auta. najgore je što sam isporučio sve novce a vlastnik mi nije dao da sednem u minija i da ga odvezem jer je bio odjavljen iz prometa i ja kao stranac nebi vozio osiguran auto. ma rekao sam.... ko če znati.... i on mi odgovorio.... moj sin je policajac, nemogu to dopustiti.

zadnja slika sa bivšim vlastnikom.... koji je ga vozio po poslednji put sa suzama u očima.... i bogami nije ga štedeo.....



sutra nastavljam sa pričom ;-)




 
« Last Edit: February 15, 2011, 20:16:48 PM by gregor.tm »

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #1 on: February 04, 2011, 23:18:32 PM »
Genijalno !!!fenomenalno !!! :D :D :D odusevljen sam :D jedva cekam da cuje ostatak i jos koju sliku !! I hvala u ime kluba na privilegiji za prvi preview   :mks:  !!!
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #2 on: February 04, 2011, 23:29:13 PM »
 :bravo:  Svaka čast na kupovini....

Mene sad interesuje registracija tog minija u Sloveniji s obzirom da ima desni volan...

Da li je uopšte dozvoljen uvoz i registracija vozila sa desnim volanom?

Da li vozilo mora biti prepravljeno ili se to ne odnosi na starovremenska vozila?

I naravno cena samog vozila?  :)
« Last Edit: February 04, 2011, 23:30:51 PM by mr.Bean »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #3 on: February 05, 2011, 02:09:02 AM »
Al si zakuvao... :good:
Sad ćemo da bdijemo nad forumom u isčekivanju nastavka.
Ja da imam takav auto, mislim da me ne bi bilo previše briga da li mogu da ga registrujem. Važno bi bilo samo da ga donesem kući nekako.

r_dalibor

  • Guest
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #4 on: February 05, 2011, 02:37:12 AM »
 :good: Čestitke još jednom!!!! Kakva poslastica.  Taj auto je sad šteta voziti. mora u Carcoon balon!

 Sad mi nije žao što sam u ovo nevreme palio comp.   :srce: :hi:

Divac

  • Guest
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #5 on: February 05, 2011, 10:18:44 AM »
Fenomenalno, kako to izgleda jednostavno, čovek poželeo da ga ima, obratio se najvećem poznavaocu minija i on je tu.
Čestitke obojici.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #6 on: February 05, 2011, 13:23:10 PM »
dovezao si ga iz engleske? koliko je trajao put? putarine? kako ide cooper?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #7 on: February 05, 2011, 19:24:33 PM »
evo više detalja vezano za Coopera. radi se od MK1 modelu, motor 998. to znači nije S ali svakako veoma zanimljiv i fenomenalan motor. kad počneš da voziš nikako da staneš. žao mi je što na srpskom nemogu da opišem elastičnost 998 cooper motora.
inače motor je u izvrstnom stanju. nepušta ulje, ne dime, nema čudnih zvukova, sve standard. na žalost nema neke istorije o radovima na njemu ali mislim, da je u potpuno originalnom stanju.

kako smo došli da pogledamo auto oko 21 noču, nakon nekoliko smrzavajučih sati.... ja sam se več iz daleka odlučio, da ču ga kupiti. bila je noč ali mini je izgledao jako zdravo. na koresiriji su bili menjani samo pragovi a pod je potpuno originalan!!! na njemu je još uvek tvornička zaštita i neznam koliko dodatnih premaza tokom njegovog života.

samo pogledajte to čudo (koje je skoro nemoguče nači u danšnje vreme u engleskoj gde ima najviše truleži)


i još druga strana poda:


oduševljen sam rekao KUPLJENO!

u 21:30 pala je prva testna vožnja.... meni bilo dosta nakon 5 min a vlastnik nikako da stane ni posle 15 min. uvek je govorio samo još malo, samo malo.... a ja se srmznuo na ledenim cooper sedištima. moja žena pozadi je skoro zaspala. ipak smo celi dan putovali, probilajli se kroz 101 problem... i jedva čekao spavanje....


Divac

  • Guest
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #8 on: February 05, 2011, 19:47:35 PM »
Hoćemo gold brokat da vidimo da mu se divimo.
Daj, daj, još...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #9 on: February 05, 2011, 21:51:37 PM »
naravno, gold brokata je jedan od najlepših detalja!
evo fotke:


pa još jedne ;-)


ajme, prekrasnog interiera  :srce:


ima još lepih detalja:



Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #10 on: February 05, 2011, 21:58:43 PM »
dovezao si ga iz engleske? koliko je trajao put? putarine? kako ide cooper?

mini je predragocen za zimsku vožnju iz engleske do slovenije. za vreme kad sam išao po njega bilo je nakon zatvaranja aerodroma zbog snega itd.... to znači našao sam mu siguran prevoz. nepitajte koliko sam telefona i čekanja za taj skoro da i prokleti kamion bacio.... ali vredelo je.

za vreme čakanja na dolazak kamiona cooper nam je poslužio kao odlično skrovište od zime i mogučnost da u njemu jedemo, drobimo itd..... najgore je kad mi je prosula salata od kupusa u slatko kiselom engleskom sosu po miniju  :thinking:



noču oko 22h (naravno sledeči dan) natovorili smo coopera:



polako ali sigurno prema vrhu:


i konačno na sigurnom!!! i spreman za dugi put :pivo:



i tako smo minija spakirali na sigurno.
bilo je ledeno tako da smo na razrpodaji trebali kupiti najtoplije kape.... nismo ih skidali ni u metrou, mada smo tu noč uzeli taksi da nas odveze do jedinog slobodnog jeftinog prenočišta u londonu (hvala našoj Sofiji za pomoč). cena taksija.... sitnica. samo 80€  :p2:


uskoro stiže nastavak pričice ;-)
« Last Edit: February 05, 2011, 22:17:55 PM by gregor.tm »

Divac

  • Guest
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #11 on: February 05, 2011, 22:24:30 PM »
Hvala Gregore i lepo od tebe što si temu pokrenuo za vikend, pa možemo na miru uživati. Hvala :mks:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #12 on: February 05, 2011, 23:27:35 PM »
sta reci? :blink:
...
pa stvarno gregore nema smisla  :bravo: ..........................................
i stvarno sta tebi sve pada na pamet...........????????????????????
i kako si mogao........
Quote
salata od kupusa u slatko kiselom engleskom sosu po miniju
u jednom cooperu?

ma nemam reci!!!!!!!!!!!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #13 on: February 05, 2011, 23:57:54 PM »
ovo je fantasticno grego  :mks:
gledam i ostajem bez teksta,samo....
samo mi ovde nesto fali  :0_0:
znam,setio sam se,pa za italian job fale jos dva coopera,pa gde su  :vozimo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini Morris Cooper MK1
« Reply #14 on: February 06, 2011, 08:35:44 AM »
drago mi je da se vam projekat sviđa.
ja sam u njemu neizmerno uživao, zapravo još uvek uživam. več je skoro mesec dana od kad svakodnevno radim na tom cooperu. slike dolaze uskoro ;-)