Author Topic: FIVA svetska konferencija u Ljubljani  (Read 7848 times)

r_dalibor

  • Guest
FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« on: November 07, 2010, 19:33:12 PM »
Dragi prijatelji,
kao sto znate Miniclubserbia je clan i osnivac Srpskog Saveza za Istorijska Vozila.
 Imao sam cast da na poziv nasih prijatelja iz SVS Slovenije sa clanovima upravnog odbora Aleksandrom i Draganom (zovemo ga Draguljce) prisustvujem svetskoj koferenciji FIVA (federation international des vehicules anciens).
 To je organizacije koja je nadlezna za sva zbivanja po pitanju organizovanja manifestacija susreta,relija, muzeja, restauracija...itd.
 Najosnovniji zadatak je prikupljanje i evidentiranje istinskih podataka o starovremenskim vozilima.
 Srpski Savez ima za svoj cilj da postane clanica FIVA. Napravili smo prvi korak i prezentovali nasu zelju i Savez. Imali smo veliku podrsku Slovenackog saveza, a takodje i Hrvatskog saveza.
 Slovenacki savez ima 4000 clanova i preko 700 vozila!
 Konferencija je trajala tri dana. Deo programa je bila i poseta muzeju automobila u Bistri.




sa leva u desno-Janko Uratnik pres SVS, Vladimir Perkic podpresed SVS, Edi Glavic teh comission SVS, Dalibor Ruzic pres SSIV, Dragan Dragoj clan SSIV, Slobodan Jelic podpres HOS, Antun Presecki presednik HOS.




ostale slike pogledajte na album
http://s844.photobucket.com/albums/ab7/rdalibor/FIVA%20Ljubljana/

Divac

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #1 on: November 07, 2010, 20:51:16 PM »
Bravo, fantastična vest.
Nek su SSIV-u srećni prvi veliki koraci.
 :bravo: :mks:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #2 on: November 07, 2010, 21:28:57 PM »
sjajno :good:
pa i mi polako u evropu :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #3 on: November 07, 2010, 22:01:00 PM »
predsednice,
al si mi BRE elegantan!!! :wink:
svaka cast!!!!samo guraj dalje! :mks:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

r_dalibor

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #4 on: November 07, 2010, 22:10:18 PM »
Hvala,Hvala! Slike su usle u istoriju! :laughing:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #5 on: November 08, 2010, 09:09:21 AM »
i tako saznajem da si bio čak tri dana u slo  :bullshit:
nadam se da su vas barem dobro ugostili.

r_dalibor

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #6 on: November 08, 2010, 13:03:57 PM »
Gegore, izvini bila je zesca akcija...ubitacan tempo! :mks: :pivo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #7 on: November 08, 2010, 13:09:52 PM »
znam, znam. nema problema. blizu smo!

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #8 on: November 08, 2010, 18:31:32 PM »
Dalibore,HVALA na slikama!!!!!!!

Koliko mogu da primetim,jedna zaista bogata postavka muzeja...
...pogotovo interesantno kako su Slovenci ponosni na svoj TOMOS!!!!!

Svaka čast za Slovence!!!!!!

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #9 on: November 08, 2010, 20:05:54 PM »
Srce mi je zaigralo... Koliko volim Tomos! Sa tim zujalicama sam odrastao,pa kao adolescent počeo da ih mrzim,a danas bi dušu dao za D5,D6,D9,DMS... I danas bih mogao vezanih očiju da sastavim svaki serijski model... Inače,moj otac se početkom sedamdesetih takmičio na Tomosu D6,kupio ga je od velikog šampiona,  Slovenca Adrijana Bernetiča,a pred prelazak u višu klasu ga je prodao nekom Makedoncu... Kad bih ga sad našao... 50 ccm,11000 o/min,160 km/h... Tomos ima značajno mesto u svetskoj antologiji uz Kreidler,Derbi...

r_dalibor

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #10 on: November 09, 2010, 22:54:24 PM »
 :laughing:
svrati malo do muzeja i pogledaj iza TR 6  :mks:

Divac

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #11 on: July 05, 2011, 07:23:22 AM »

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #12 on: July 05, 2011, 13:10:01 PM »
Čuvajte originalnost minija

http://www.minimag.co.uk/2011/06/30/new-charter-could-ban-your-mini/

i da imamo minija iz fabrike, dzabe kad ih nas muzej ne priznaje...
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

r_dalibor

  • Guest
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #13 on: July 05, 2011, 14:54:02 PM »
Ti opet imas problem sa svojim zajedljivim komentarima!
 Moram da odgovorim na na ovo da bi i ostali znali o cemu se radi.

 Muzej je ovlascen od drzave da daje dozvole za uvoz, kao i za izvoz istorijskih vozila.
 Kako sad stvari stoje godina od kad se smatra da je vozilo istorijsko je 1970 ili ako je proizvodnja vozila zapocela pre 1970.
 Do sada je drzava postovala i ovu formulaciju, ali ne za vozila koja su maladja od 30 godina.


  Mini koji si ti hteo da uvezes je proizveden 1999 godine. To znaci samo 12 godina. Cak i u ovim okolnostima Muzej ti je izasao u susret i dao dozvolu za uvoz tog vozila, jer je jedan od poslednjih minija koji je napravljen. Zadnji mini je sisao sa trake 04 oktobra 2000 godine. Taj zadnji mini je poklonjen Britanskom muzeju.
 Zamenik ministra ministarstva za infrastrukturu i razvoj je trazio od muzeja dodatno obrazlozenje. Direktor Muzeja je zakazao razgovor na ovu temu sa nadleznima iz ministarstva i dva puta isao i pokusavao da resi pozitivno tvoj slucaj!!!!

  Zao mi je sto akcija nije uspela, ali bar bi trebao da kazes hvala, a ne da dajes pakosne komentare!  :bljak:

  
« Last Edit: July 05, 2011, 15:01:18 PM by Austin Cooper S »

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: FIVA svetska konferencija u Ljubljani
« Reply #14 on: July 05, 2011, 18:31:52 PM »
Ti opet imas problem sa svojim zajedljivim komentarima!
 Moram da odgovorim na na ovo da bi i ostali znali o cemu se radi.

 Muzej je ovlascen od drzave da daje dozvole za uvoz, kao i za izvoz istorijskih vozila.
 Kako sad stvari stoje godina od kad se smatra da je vozilo istorijsko je 1970 ili ako je proizvodnja vozila zapocela pre 1970.
 Do sada je drzava postovala i ovu formulaciju, ali ne za vozila koja su maladja od 30 godina.


  Mini koji si ti hteo da uvezes je proizveden 1999 godine. To znaci samo 12 godina. Cak i u ovim okolnostima Muzej ti je izasao u susret i dao dozvolu za uvoz tog vozila, jer je jedan od poslednjih minija koji je napravljen. Zadnji mini je sisao sa trake 04 oktobra 2000 godine. Taj zadnji mini je poklonjen Britanskom muzeju.
 Zamenik ministra ministarstva za infrastrukturu i razvoj je trazio od muzeja dodatno obrazlozenje. Direktor Muzeja je zakazao razgovor na ovu temu sa nadleznima iz ministarstva i dva puta isao i pokusavao da resi pozitivno tvoj slucaj!!!!

  Zao mi je sto akcija nije uspela, ali bar bi trebao da kazes hvala, a ne da dajes pakosne komentare!  :bljak:

  

ja nemam problem sa mojim komentarima, drugi imaju. a i kako da nemam pakosni komentar kad je muzej bio jedina nada svakog ko bi pozeleo da ima minija kao svi ostali slovenci, grci i svi ostali koji dolaze na nase skupove. hocu da cujem od vas bar da ste se potrudili da izgurate ovo, a ne jedno veliko nista. ne rusi se san svaki dan!

a i da ste mi dali neki odgovor na minijadi kad sam vas pitao, ne bih bio ovoliko razocaran u prokleti sistem koji za neke vazi a za neke ne.

na stranu sto ovaj legalni nacin nije uspeo, predpostavicu da ste ucinili sve da se uvoz omoguci iako zakon kaze da moze ali da oni tamo u ministarstvu nisu imali razumevanja. kazite mi sad, nije li ovo direktna poruka da jedini nacin kako mogu da dodjem do minija 2000 godiste je da odem u nemacku, stavim tablice mog minija i dovezem ga u beograd i pravim se kao da se nista nije desilo?

evo odgovora ministarstva:

http://imageshack.us/photo/my-images/841/scan1kd.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/641/scan10001c.jpg


"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."