Author Topic: lezaj prednjeg tocka  (Read 4131 times)

Zli

  • Guest
lezaj prednjeg tocka
« on: September 21, 2010, 12:57:40 PM »
gde kupiti i koji naravno , ako neko zna ?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #1 on: September 21, 2010, 13:03:15 PM »
ako mozes kupi kod engleza.....ako imas dobose,a verovatno imas mozes da kupis samo kuglicne,dok za one sa diskovima imas da nadjes i valjkaste...kod nas ih imas ja mislim u skf varijanti..,samo ih je tesko naci....a mozda iam neko od ljudi na forumu...

Zli

  • Guest
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #2 on: September 21, 2010, 13:26:46 PM »
dobosi su . kuglicni lezaj .

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #3 on: September 21, 2010, 13:51:20 PM »
imas na minisportu oko 12e ti je komplet za jedan tocak i racunaj zbog tezine jos oko 10 e za postarinu,ili mozda manje.....znaci za oba tocka oko 40-45 e...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #4 on: September 21, 2010, 13:55:34 PM »
za veča opeterečenja (jači motor, brža vožnja, široke gume itd) preporučuje se valjkaste. timken (sve UK mini prodavnice ih imaju) imaju doživotnu garanciju. to je moja preporuka.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #5 on: September 21, 2010, 13:58:50 PM »
znam grego ja sam za mog plavog minija uzeo te tajkemove valjkaste za zadnje tockove zbog 13-ca ali nisam mogao da nadjem za prednje tockove,ako imas dobose napred,nego samo za diskove....skuplji su 10-tak evra,ali...vredi..

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #6 on: September 21, 2010, 14:20:13 PM »
koliko se još sečam, montirao sam timken na mog karavana koji još uvek ima doboše. bez problema. zbunila me samo cena. nekada je bio oko 26funti. danas sam proverio na MS i košta 50funti :fgh: :0_0:
nemam pojma šta da kažem osim to da je to potvrda da su englezi zaista ludi.

upravo juče sam montirao tiken ležaj na zadnji točak ..... i sve OK. a cena mu je cca. 18 funti. zanimljivo da je u kutiji unipart, na vrhu nalepnica original rover MG a unutra timken ležaj ;-) kažem vam... englezi su englezi.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: lezaj prednjeg tocka
« Reply #7 on: September 21, 2010, 14:26:17 PM »
ja sam nesto gledao minispares je bas podigao cene skoro svih delova i to bas dobro,kao da imaju inflaciju...heheh.....dok su na minisportu neke cene dignute,a neke su ostale iste,kada sam ja narucivao zadnej lezaje kada sam sve na kraju sracunao kostali su me oko 70 e,zbog toga sto su mi naplatili carinu od 20 e,inace bi me kostali sa postarinom oko 50-tak e