Author Topic: Jimmy  (Read 6002 times)

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Jimmy
« on: August 17, 2010, 16:00:38 PM »
Zdravo , Jimmy iz Podgorice , i hocu da kupim minija  :)

u CG ima neki krs , nije u voznom stanju negdje u Baru za 300e , i jos dva krsa u PG oko njih se jos nista nisam raspitao dali su na prodaju

ako ima neko informacija koje mogu biti od pomoci , unaprijed hvala


Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Jimmy
« Reply #1 on: August 17, 2010, 16:43:42 PM »
pozdrav Jimmy
ddobrodosao na forum :mks:
sta ti je u planu?
kompletna restauracija ili da kupis auto u voznom stanju?
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Odg: Jimmy
« Reply #2 on: August 17, 2010, 17:32:21 PM »
odgovaralo bi mi vozilo u voznom stanju ,ali definitivno ne unaprijed restaurirano , prvo sto ne mogu da dam toliko novca za restauriran auto , drugo jer mi treba pravi mini-izazov. Hocu sam da radim na vozilu.

trenutno sam ,  obzirom kakva je situacija , zainteresovan za bilo kojeg minija sa ocuvanom karoserijom i sasijom od korozije , i motorom koji je kolko-tolko ocuvan , ili da se moze dovesti u red


Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Jimmy
« Reply #3 on: August 17, 2010, 17:49:15 PM »
Dobrodosao :D pa koliki je budzet u pitanju? auto sa dobrom skoljkom sasijama i solidnim motorom tesko moze da se nadje ispod 1500e....
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Odg: Jimmy
« Reply #4 on: August 17, 2010, 21:37:56 PM »
mislim da si u zabludi , nasao sam na netu oglase gdje restaurirane mini-je prodaju za 1500e

ono sto sam ja mislio , je da nadjem mini-ja u kojeg vlasnik nije ulagao , jednostavno ga je drzao prekrivenog na livadi ili garazi i zeli da ga proda jer ga ne interesuje  :)

manje vise neki krs sa ocuvanim djelovima do kojih nije lako doci , ili nesto sto je u voznom stanju ali smrtonosna klopka

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Jimmy
« Reply #5 on: August 17, 2010, 21:48:00 PM »
Quote
mislim da si u zabludi , nasao sam na netu oglase gdje restaurirane mini-je prodaju za 1500e

ajde molim te prosledi nam jedan takav oglas pa da napravimo poredjenje


a za tvoju informaciju o minijima na livadi koje niko ne interesuje!!! to je veoma krsevito stanje i tesko da ce te zaobici za jednu normalnu restauraciju ili cak osvezenje  manje od 2000 eura!!!

mozda u crnoj gori imaju drugaciju cenu ali :thinking:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Odg: Jimmy
« Reply #6 on: August 17, 2010, 21:56:58 PM »
http://www.polovniautomobili.com/oglas528162/mini_1000/

sasvim je logicno da me ceka ulaganje , ali ja ne mogu da ispljunem 2000 odjednom , mislio sam da je to jasno iz prethodnih postova. Sve i da mogu , u Crnoj Gori ga ne mogu naci

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Jimmy
« Reply #7 on: August 17, 2010, 21:58:34 PM »
Pozdrav i dobrodosao na forum.    :good:
Sto se tice tvojih zelja, moja preporuka je da prvo dobro pregledas forum i da se dobro informises o svemu jer ocigledno da se nasa i tvoja vidjenja restauriranih minija ne gadjaju bas najbolje. Naci ces sigurno dosta interesantih stvari a inace bi to iz svog iskustva preporucio svim mini pocetnicima. Ja bih voleo da sam imao ovakav forum sa obiljem  podataka o miniju kad sam pocinjao, sigurno bi drugacije (pametnije) startovao. Ovo sto Vladimir kaze je potpuna istina.
E onda, zasta god da se budes odlucio, pomoci cemo ti kako budemo mogli.
Mozda bi ti korisni bili i neki kontakti ljudi koji imaju minije u CG. Naprimer naseg clana i prijatelja Miroslava Ruzica. Telefone imas tu negde na forumu.

Ovaj oglas sto si citirao nije restauriran mini i opet kosta 1500.
« Last Edit: August 17, 2010, 22:00:18 PM by Sinisa »

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Odg: Jimmy
« Reply #8 on: August 17, 2010, 22:01:16 PM »
Pozdrav i dobrodosao na forum.    :good:
 jer ocigledno da se nasa i tvoja vidjenja restauriranih minija ne gadjaju bas najbolje.
sto je sasvim logicno buduci da ja nikad u zivotu nisam ni sjeo u mini-ja

Quote
Naprimer naseg clana i prijatelja Miroslava Ruzica. Telefone imas tu negde na forumu.

kontaktiracu kasnije Miroslava pomocu pm , u svakom slucaju hvala

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Jimmy
« Reply #9 on: August 17, 2010, 22:06:18 PM »
dobro otvori oci  :0_0: kod ovakvih oglasa
dosao si na pravo mesto i nadamo se da cemo ti pomoci :mks:
ovde ima dosta clanova koji miinije voze decenijama!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Jimmy
« Reply #10 on: August 18, 2010, 02:40:54 AM »
Dobro nam došao. Prvo dobro pretresi forum i nauči što više o miniju. Ako počneš od početka,videćeš da su mnogi članovi ušli u mini svet bez ikakvog znanja o automobilu uopšte,a tek o miniju ništa, a sada već gotovo svi znaju da održavaju mini i po nešto poprave. Treba prvo da naučiš da kod minija razlikuješ lepo od ružnog,ukusno od neukusnog itd, pa ćeš okretati glavu od ove šarene nakaze iz oglasa... Majstor Peđa Kuč iz PG je kupio nedavno minija (inače ih je imao i ranije) sredjuje ga. Obidji ga,servis mu je na samom izlazu iz PG prema NK(magistralom) ispod mosta.

Offline Jimmy Vintage

  • Članovi MKS
  • Novajlija
  • *
  • Posts: 6
Odg: Jimmy
« Reply #11 on: August 18, 2010, 16:20:50 PM »
Dobro nam došao. Prvo dobro pretresi forum i nauči što više o miniju. Ako počneš od početka,videćeš da su mnogi članovi ušli u mini svet bez ikakvog znanja o automobilu uopšte,a tek o miniju ništa, a sada već gotovo svi znaju da održavaju mini i po nešto poprave. Treba prvo da naučiš da kod minija razlikuješ lepo od ružnog,ukusno od neukusnog itd, pa ćeš okretati glavu od ove šarene nakaze iz oglasa... Majstor Peđa Kuč iz PG je kupio nedavno minija (inače ih je imao i ranije) sredjuje ga. Obidji ga,servis mu je na samom izlazu iz PG prema NK(magistralom) ispod mosta.

Sarena nakaza iz oglasa mi se uopste ne svidja , kao sto mi i samo ime govori , ja sam ljubitelj starine u originalu  :)

hvala na pomoci , njegov servis je kad se ide direktno na niksicki put , a ne preko tolosa ?


Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Jimmy
« Reply #12 on: August 19, 2010, 01:14:19 AM »
Ne preko Tološa,pravo sa Zabjela na magistralu. Kad vidiš tablu Podgorica precrtano,spustiš se sa magistrale levo ispod mosta i tu si.