Author Topic: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA  (Read 16600 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« on: July 25, 2010, 02:30:36 AM »
Svi oni koji su bili na minijadu imali su priliku da vide i upoznaju nase prijatelje koji su dosli iz Engleske ,JEFF I SOPHIA
U svakom slucaju Sophia je odlucila da sa minijem i svojim prijateljima prokrstare Balkanom preko Turske i Rusije sve do Mongolije.
Za vise informacija posetite sledecu stranicu
http://www.thisisplymouth.co.uk/news/Challenge-push-Mini-max/article-2416325-detail/article.html

SOPHIA :mks: vam zeli sretan i bezbedan put!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #1 on: July 25, 2010, 11:14:49 AM »
Fantasticna avantura. Svaka cast za hrabrost.
Pokusajte da zamislite kakve bi samo morale pripreme da se odrade za takav put i kakve bi sve pripreme auto trebao da pregrmi da bi presao toliki put.

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #2 on: July 25, 2010, 11:21:21 AM »
kako je to luda avantura...aj da se prikljucimo :),pa dokle stignemo...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #3 on: July 25, 2010, 11:24:45 AM »
molio bi boga da nas pola izdrzi do cuprije :lol:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

mister x

  • Guest
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #4 on: July 25, 2010, 18:17:32 PM »
ha ha interesantna tema ,pre nekih  dve godine,vracam se bas u ovo doba iz italije ,prolazim kroz sloveniju i negde na polqa puta stajem na pumpu ,odusevljavam se vidim minija zute boje parkiran po strani.
sipam gorivo i ne mogu odoleti da ga pogledam ,kad covek unutra sedi
javim mu se ,malo u razgovor, kad on amerikanac ,otisao avionom do engleske ,tamo kupio minija ,u minisparesu kupio gomilu delova i uputio se za hrvatsku da mu neki drugar koji tamo zivi sve to izmenja ,ha ha kakav sok ,po prvi put se susrecem sa punom kutijom novih delova i oci umalo da mi nisu ispale haha,sustina je da je isti taj tip krenuo na putovanje za mongoliju,ali auto mu je stao u sloveniji i kad se ugreje ugasi se.
naravno podignem haubu i resim da mu pomognem  ,prekontrolisem nekoliko stvari i utvrdim da su mu kablovi isuvise stari i da prilikom zagrevanja gube varnicu ,naravno covek ima punu kutiju delova,promuljam po njoj i nadjem nove kablove ,odmah mu zamenim i kapu i razvodnu ruku ,ha ha zaverglao je i auto je odmah upalio i amer je krenuo dalje sa malim minijem ,u znak zahvalnosti kaze eto izaberi u kutiji sta ti se svidja ,medjutim bilo mi je zao ,jer znao sam da ce mu svaka od tih stvari biti vise nego potrebna,pozdravljam smelost i taj adrenalin koji ih pokrece     :trava:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #5 on: July 27, 2010, 16:09:30 PM »


evo prvih slika sa pocetka puta!!!








Ovaj motor bi trebao da predje 10 000 milja




« Last Edit: July 28, 2010, 14:01:19 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #6 on: July 30, 2010, 22:32:24 PM »
evo malo novosti sa puta.
Sophie, Dan i James su na kratko stali i kod mene u Mariboru. taj na kratko odužio se na tri dana  :wink:

dok uploudujem fotke šaljem vam link od internetnog časopisa, koji pokriva veči deo slovenije. kad sam obavestio novinare o njihovom putu dojurili su kamerman, fotograf i novinar.... i raspisali se u današnjem časopisu Večer.

evo i internetne verzije:
http://www.vecer.com/clanek2010073005562886


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #7 on: July 30, 2010, 22:36:08 PM »
evo još nekoliko fotki + priča

pre tri dana me je nazvala Sophie i kaže, Hi Gregor..... dolazimo u Maribor. iz GB su došli kroz francusku, belgiju, nemačku, češku, avstriju do slovenije.
naravno došli na kratko ali taj kratko je preša na tri dane  :wink:.

iznenadili su me usred betoniranja i rada okolo kuće što se i vidi na mojoj odeči.
a mene je još više iznenadio njihov mini iako sam več ranije video fotke njegovog nastanka. kupljen je bio preko ebaya. radi se o mini estatu u očajnom stanju. nakon toga počeo je mukotrpan rad da ga pripreme za vožnju preko pustinje, kamenja, blata itd.... sve što nije bilo potrebno pobacali su napolje. mini izgleda očajno, nikakvo ali ima sve osnovno da se preživi takav put, pogotovo kroz pustinju Gobi. niso zaboravili ni na vitlo, roll cage iznad zadnjeg sedišta, rezervoar je od đipa večeg kapaciteta auspuh im ide preko zadnjeg mosta, da ga nebi izgubili na putu sa kamenjem. napravili su dodatnu ventilaciju kroz otvor na krovu itd.....

navratili su u poslepodnevnim satima


na krovu su imali celu kolekciju rezervnih delova... od volanske letve naped:






posle kupanja prvo smo preparkirali aute kako bi došli do garaže.... pošto potreban je bio i servis na miniju



naravno sa praznim želudcem se nemože raditi pa smo otišli do grada Ptuj, koji se je Sophie jako dojmio za vreme njene prošle posete. šta bi drugo jeli nego pizzu. nakon toga smo otišli na nočnu šetnju Mariborom i pričajuči o minijma zaboravili na sat, tako da smo otišli na spavanje tek ujutro.


drugi dan ujutro mini je več bio u garaži i počeli su se radovi:


i Sophie je pravi mehaničar (nečete da verujete ali Sophie više zna o minijima nego 99% mojih mini prijatelja. nije bilo teme o kojoj nebi mogli da pričamo. zna sve o bragastima, svaki pojedinačni deo minija i ima jedva 20 godina!!!!)  


njen zadatak je bio da pronađe grešku zašto žmigavci nerade:


u kratko vremen flip front je bio skintu i počeli su radovi na kuplungu. novi semering je počeo da pušta i zamenili smo ga sa novijim crnim tipom:



uskoro je i došla ekipa iz novina Večer koja su druga najčitanija u sloveniji. (kamerman, novinar in fotograf), su napravili simpatičan intervju:


na minija je došlo dodatno ojačanje za pod koje se vidi na fotki ispod. minija su i podignuli kako nebi zapinjali u kamenje po pustinji:


Svit je promatrao iz svoje promatračnice:


kasno naveče radovi su bili završeni i počela je degustacija slovenskih vina.... i tako smo ponovo zaglibili u noč sa pričom o minijima i naravno gledanje fotki itd....


zjutraj so nas preduli telefonski klici, da je objavljen članek glede njihovega podviga v časopisu Večer. to pomeni, da sem imel čast voziti minija do trgovine, kjer so kupili 6 kopij Večera. presenečena trgovka je vprašala, če resno mislimo kupiti šest enakih kopij istega časopisa. pokazali smo ji, da ima čast, da so v njeni trgovini zvezde iz časopisa. vožnja z minijem je bila presentljiva. 1,3 motor je prekrasno deloval, vendar teža minija je obupna in imaš občutek, kot da voziš 850 motor.

mini je bil pripravljen na pot in še zadnji posnetek:
« Last Edit: August 07, 2010, 22:07:50 PM by gregor.tm »

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #8 on: July 31, 2010, 00:31:32 AM »
e stvarno svaka im cast  :hi:
no comment
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #9 on: July 31, 2010, 00:33:38 AM »
svaka im čast jer su zaista otkačeni, luđaci i avanturisti!!!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #10 on: July 31, 2010, 00:35:08 AM »
za ove treba imati VELIKO............   :srce: !!!!!!!!!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #11 on: July 31, 2010, 01:04:09 AM »
svaka im čast, a i tebi gregore! :good: znaš li možda di dalje idu, tj. kojim putem? :thinking:

r_dalibor

  • Guest
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #12 on: July 31, 2010, 01:12:17 AM »
Svaka im cast! :mks: Kakva avantura! Kakva devojka! U celoj prici ona je tu dragulj!  :hi:
 Taj Jeff je pravi srecnik :laughing:
Zelim im srecan put i ludu zabavu !

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #13 on: July 31, 2010, 16:39:17 PM »
Hrabro nema sta. Hvala Grego, jako lepe slike i dobra prica. Na kraju ce da ispadne jako zanimljiva tema.

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: SOPHIA - ON THE ROUD TO MONGOLIA
« Reply #14 on: August 01, 2010, 01:13:39 AM »
 :0_0:cura je skroz luda...sto volim ljude sa tolikom voljom... :mks: