Author Topic: A pre samo dva dana ........  (Read 16799 times)

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
A pre samo dva dana ........
« on: February 20, 2010, 17:10:02 PM »
Pre odprilike mesec dana drug je pronašao minija na jednom od pančevačkih otpada, dogovorili smo se da odemo da ga pogledamo ali nikako nam se nije dalo. Prvo je padala ledena kiša posle toga onaj dosadni sneg i tek danas nas je vreme poslužilo. Njegova prica o stanju tog minija  bila mi je ohrabrujuca. Nadao sam se da cu sa njega iskoristiti krov pošto na mom krovu imam šiber, zadnju šasiju, stakla itd. Ali ono što smo videli je užasno, pre samo dva dana su ga popeli bliže nebu, i tom prilikom napravili sledeće...

  


















Pošto sa sobom nisam poneo alat i nisam mogao da skinem barem šasije, prednja cak ima i diskove pa sam odlucio da ga kupim na kilo. Spakovali smo ga na prikolicu a kilaža 500kg  :blink: cena 8000 dinara povratka nije bilo. Utešite me ako možete nadam se da nisam napravio veliku glupost.
« Last Edit: February 20, 2010, 17:20:44 PM by Vlada »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #1 on: February 20, 2010, 17:28:05 PM »
ja mislim da si napravio odlican posao,...... :bravo:...... :good:....ja sam tako pre godinu dana na jednom otpadu blizu mene,video minija u jos boljem stanju,i 3 puta smo komsija i ja isli kod vlasnika otpada i govorili im da tog minija stave sa strane,platicu im 150e i debili ga zguzvaju.....
racunaj samo ti diskovi su ti 100 e,da ih kupis,polusasiju mozes da utopis i da se vidi kakvi su hladnjak,karburator,alanser i ostalo....mozes lepo da napravis sebi malo rezervnih delova i nesto rasprodas....sve u svemu....dobro si prosao,jer je krseva minija sve manje....

aca grunf

  • Guest
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #2 on: February 20, 2010, 18:12:54 PM »
evo uteha,ako si sacuvao racun sa otpada,nekada je moglo da se izvuku papiri za registraciju

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #3 on: February 20, 2010, 19:17:05 PM »
Nema više papira od računa. Već godinama. Važno je da je Vlada najzad došao do krova bez šibera :lol:... Šta da te tešimo,odlično si prošao,za 8000 si kupio gomilu delova... I što je najvažnije,ovog minija možeš da rashoduješ mirne duše bez griže savesti,jer je sasvim jasno da nije za upotrebu...

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #4 on: February 20, 2010, 19:39:45 PM »
Samo malo da se ispegla nije to veliki problem  :laughing:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #5 on: February 20, 2010, 20:04:44 PM »
vlado pogledaj mail koji sam ti poslao :good:
inace ima tu stvari da se iskoristi, kao npr diff, menjac i sve te gluposti oko motora, zadnja ramena kao i polusasija prednja i zadnja , kocioni cilindar kao i cilindar kvacila,alternator i milion sitnica, lagano ima ti svasta ponesto :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #6 on: February 20, 2010, 21:06:53 PM »
ma drugar odlicno si prosao ima tu dosta toga... :pivo:videces i sam kada budes poceo da rastavlajs... :mks:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #7 on: February 21, 2010, 11:03:59 AM »
Steta sto nisi uspeo da ga ulovis dok je bio ceo, ali ni ovako nisi pogresio. Ima tu gomila delova. Te koje ih bacaju na otpad trebe obesiti za jaja.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #8 on: February 21, 2010, 11:09:51 AM »
Treba znati razliku kod bacanja Minija...
Ima Minija koje stvarno treba baciti jer su u stanju koje je neisplativo ulagati...
Ja sam ih takva tri bacio...
Nisam vidio ovog prije ali cini mi se da nije bio jako los...
U svakom slucaju dijelove skinuti a ostalo baciti...moja selekcija dijelova za skidanje bi bila manja ali svakome sto mu treba  :good:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #9 on: February 21, 2010, 18:47:12 PM »
Koliko mogu primetiti sa ovih fotografija ovde je u pitanju zapocet projekat.Mogu da shvatim da je vlasnik odustao-preracunao se i slicno,ali mi nije jasno zasto ga je bacio na kilo :fgh:
Doduse mozda su ga SSS(sakupljaci sekundarnih sirovina :))nekome zbrisali iz dvorista ili neke napustene garaze
U svakom slucaju nisi nista pogresio :good:
Ja da stavim u dzep 100e i da resim da nabavim rashodovanog Minija za delove zaista ne znam da takav imam u krugu od bar 60km

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #10 on: February 23, 2010, 10:34:20 AM »
ma nisi napravio glupost!
napravio si pravu stvar!
cena za diskove raste u nebo. samo pogledaj koje imaš? dali su od coopera ili od S?
a ja kupujem od tebe sivi pojas za vezanje. samo mi javi koje marke je. meni fali jedan za triumpha.


Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #11 on: February 23, 2010, 11:21:43 AM »
ma nisi napravio glupost!
napravio si pravu stvar!
cena za diskove raste u nebo. samo pogledaj koje imaš? dali su od coopera ili od S?
a ja kupujem od tebe sivi pojas za vezanje. samo mi javi koje marke je. meni fali jedan za triumpha.



Pojeseve dobijas besplatno ako su nesto sto vredi, kako si ih samo zapazio? Ni ja nisam siguran da li su oba pojasa na njemu.

Da li mozete da mi kazete da li je motor 850, 1000 ... ?

r_dalibor

  • Guest
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #12 on: February 23, 2010, 12:46:45 PM »
Ti si bogat covek, vidi sta tu sve ima!  Nisi  pogresio!

Da , proveri da li su diskovi 7.5. To bi meni bilo jako interesantno!
« Last Edit: February 23, 2010, 12:49:42 PM by Austin Cooper S »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #13 on: February 23, 2010, 12:54:18 PM »
 Pojeseve dobijas besplatno ako su nesto sto vredi, kako si ih samo zapazio? Ni ja nisam siguran da li su oba pojasa na njemu.

Da li mozete da mi kazete da li je motor 850, 1000 ... ?
[/quote]

hvala, hvala na ponudi.
pojas mi fali sivi. idalno ako na njemu piše britax. takav mi fali.
« Last Edit: February 23, 2010, 14:06:39 PM by gregor.tm »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: A pre samo dva dana ........
« Reply #14 on: February 23, 2010, 14:04:02 PM »
a mozda je prljav ili od spric-gita,pa se ofarbao u sivo....... :laughing:... :laughing:.... :lol: