Author Topic: Srpski Savez za Istorijska Vozila  (Read 52725 times)

r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #75 on: December 26, 2012, 13:49:15 PM »
Moram priznati da smo imali veoma uspesnu godinu i ako je kriza ekonomska veoma ozbiljna. Prikazao sam sve dogadjaje vezane za miniclubsrbije, kao i mini časopis sa reportažeom koju je napisao Jeff!
 Žao mi je što niste došli u večem broju, bar bi dobili lepi kalendar.
  Zašto je važno da imamo savez i miniklub u njemu? 
   Jedna od bitnih činjenica je da neće moći da se vozi mini ako nema sertifikat da je istorijsko vozilo. U sloveniji nemože da se registruje mini, ako nije član nekog oldtajmerskog kluba. To bi mogao Gregor da bolje objasni.
  Nama po kazivanju iz FIVA org. predstoji još godinu dana da ispunimo sve uslove. Osim što prate naše aktivnosti u toku godine, oni prate i finansijki izveštaj saveza. Za sad imaju odlično mišljenje o našem savezu i nadam se da če tako biti.
 Očekujem da ćemo rešiti večinu problema vezano za propise i registraciju u idučoj godini.
 Evo izveštaja FIVA-e vezano za SSIV.

Serbia
www.automuseumbgd.com
The application arrived from the Serbian Federation of Historic Vehicles in April 2011 is
pending till 1 more year. They are an independent organization with 200 members in 9 clubs
and 125 remarkable vehicles listed. Their member clubs go back to a long tradition but the
first documented event mentioned is dated in 2002. Ever since many clubs had organized
rallies, exhibitions, meetings all over the country. This is a real popular movement.
Publications go back to several decades. The newly formed federation was started in 2010 so
they have to wait for one more year to be admitted but in all other aspects they are eligible to
become FIVA members. Mr. Dalibor Ruzic president confirmed they contacted the other club
from Subotica in order them to join the new federation.

 :pivo:


Za razliku od nas Kuwait nije dobio pozitivno mišljenje i ako imaju daleko bolje automobile.

Kuwait
An application has arrived from the Kuwait Historical, Classic & Vintage Car Museum. It has
a membership of 800 individuals in 8 clubs, a proper organization and solid financial
background. The museum has at least 50 highly precious vehicles on show (from 1920s to
‘70s, Aston Martin DB5 from the James Bond film). Their activities range from meetings to
charitable events, they often organize conferences on restoration and even on green matters.
Though they have no democratic structure in the European sense they are active and embrace
the whole competent enthusiast part of the society.
So I can not certify to the General Secretary in accordance with Art. 9.5. that this application
is in full compliance with the FIVA Statutes, yet I can recommend that the Kuwait Museum
be accepted provisionally as members to FIVA by the President and the General Secretary in
accordance with Art. 9.5. of the Statutes with regard to their special circumstances.
Finally the 2011 General Assembly in Washington confirmed the decision of the General
Committee about the admission and Kuwait became a member of FIVA.


Divac hvala na lepim slikama!
 

Offline gajudin

  • Moderator
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #76 on: December 26, 2012, 15:29:58 PM »

  Zašto je važno da imamo savez i miniklub u njemu? 
   Jedna od bitnih činjenica je da neće moći da se vozi mini ako nema sertifikat da je istorijsko vozilo.
[/quote]

u kom smislu nece moci da se vozi, jel to ako je auto star preko 30 godina nece moci da se registruje ili je ensto drugo, nisam u toku, i koji je nacrt zakona , jel usvojen ili ce biti usvojen
znam za registraciju manju od godinu , to je sjajno i svaka cast savezu , sve pohvale :punk:
samo ovo prvo me interesuje

vidim da  je skupstina bila posecena i jako mi je drago ljudi imaju sve vise sluha ,meni je zao sto nisam bio iz zdravstvenih razloga ali najbitnije je da je bio neko iz uo kluba
drago mi je da ovo ide u pravom smeru, onako kako treba :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #77 on: December 26, 2012, 16:05:06 PM »
Da mini klub je puno pomogao u ostvarivanju ovog cilja.  :mks:
 Za sada sam uspeo da primenimo postojeći zakon i da možemo da registrujemo na kraće vreme i da srazmerno budu manje dažbine, ali to nije rešenje za sve nas. Cilj je da registrujemo na godinu dana veoma povoljno, da imamo posebne tablice,
 koje nevračamo, da budu male, prednje  :uraa: i tako dalje. To je ceo paket posebnih propisa i zakona koji su u pripremi.

   Ako idemo u evropu, a sve se radi punom parom da nas prime, onda, kao što je u sloveniji i u drugim delovima evrope, samo stariji automobili od 30 godina ( sad je to 1983) mogu da steknu status oldtajmera. Drugačije podležu svim standardima novih, a to je minimum u sloveniji euro4. Naravno ugradićemo termin Jangtajmer i da uz potvrdu saveza da je to vozilo od istorijske važnosti taj vremenski period u nekim slučajevima produžimo. Možda neznate, sa potvrdom muzeja da se radi  o vrlo važnom istorijskom vozilu, dobili smo dozvolu za uvoz minija iz 1997 godine! Nema razloga da to nebude i do petog oktobra 2000-ta!

Offline gajudin

  • Moderator
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #78 on: December 26, 2012, 22:35:43 PM »
ok
skontao :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #79 on: May 24, 2013, 07:47:13 AM »
Sjajne vesti
SSIV je primljen u FIVA

Od srca čestitam predsedniku g.Ružiću i svim članovima SSIV-a, svim vlasnicima i ljubiteljima istorijskih vozila. :uraa:  :pivo:  :mks:


Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #80 on: May 24, 2013, 07:53:30 AM »

Čestitam!  :bravo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #81 on: May 24, 2013, 08:50:15 AM »
čestitam za taj veliki korak i sve napore koji su uloženi!!!  :uraa:
 :good:

r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #82 on: May 24, 2013, 11:04:40 AM »
Hvala na čestitkama! Hvala svima koji su pomogli da postanemo punopravni članovi FIVA
 Mini Klub je svakako imao veliku ulogu. Čestitam i Mini Klubu Srbije na ovom uspehu!
  Mislim da su mini  klubovi na na ex Yu prostorima primer za ponos i upravo ono što FIVA sugeriše, druženje, razmena iskustava, skupovi i čuvanje vrednih automobila.

  Mi smo juče dobro zalili ovu lepu vest! (malo me boli glava):drinking:    i sad nas čeka još ozbiljniji posao.
   

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #83 on: May 24, 2013, 11:12:37 AM »
Čestitam, nadam se da ćete se uspjeti izboriti za olakšice pri uvozu oldtimera i riješiti bolje uvjete za osiguranja, jer kod nas je već dugo to jedan od problema.

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #84 on: May 24, 2013, 15:15:41 PM »
Bravo Ružiću, čestitam, ne razumem se puno ali čim vidim FIVA jasno mi je da je to velika stvar.
Svaka čast  :bravo:...a bravo i za  :mks:
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #85 on: May 24, 2013, 17:02:53 PM »
Ocekujemo promene,povoljnosti,pomak prema odnosu saveza i old timer-a.
Registracije,osiguranja,nove tablice.
U svakom slucaju podrzavam akciju!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk


r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #87 on: November 18, 2013, 18:06:29 PM »
FIVA  Generalna Skupština održana 16'og novembra u Splitu.

Dana 13/14/15/16  nov  2013.
U hotelu la Meridian LAV  u Splitu odrzana GA .
  Dana 16 nov. posle izlaganja je izglasan finansijski izvestaj uz dosta primedbi na izradu tog izvestaja.
  Zoltan Gardos izlozio sve aplikacije za clanstvo u FIVA.
Posle obrazlozenja, dao na glasanje da se primi SSIV u clanstvo FIVA, sto je jednoglasno prihvaceno.
Pred kraj radnog dana izglasan je novi predsednik FIVA organizacije  Patick Rollet francuz, umesto Horst Bruning-a dosadasnjeg predsednika u dva mandata.

slike će vam doćarati ostalo.

















SSIV je zvanično sertifikovan na skupštini za člana FIVA!

čestitam i mini klubu koji je veoma važan član saveza!  :pivo:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #88 on: November 18, 2013, 23:48:07 PM »
Neka je sa srecom :pivo:

Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #89 on: November 20, 2013, 08:51:28 AM »
Predsedniče SSIV-a, čestitam i zvaničan prijem u FIVA-u. Želim ti puno uspeha i da nas obraduješ sa organizacijom FIVA susreta.  :bravo: :pivo: