Author Topic: Srpski Savez za Istorijska Vozila  (Read 52720 times)

r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #60 on: August 12, 2011, 09:15:38 AM »
Kupite Auto Bild!
Odlican je clanak. Kad procitate, bice vam sve jasno. Da ironija bude veca prva dva elitna minica nisu registrovana! :laughing:

 Nadlezna ministarstva se izvlace da nisu oni nadlezni, ali se slazu da treba to urediti.
 Dobra je vest da je FIVA prihvatila nasu aplikaciju i da treba ove godine da postanemo punopravni clanovi, sto je izuzetak u njihovoj praksi!

 Veliki pozdrav i hvala svima na podrsci!  :mks:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #61 on: August 12, 2011, 14:20:35 PM »
Quote
Dobra je vest da je FIVA prihvatila nasu aplikaciju i da treba ove godine da postanemo punopravni clanovi, sto je izuzetak u njihovoj praksi!
SVAKA CAST  :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #62 on: August 13, 2011, 23:33:56 PM »
bravo odlično odrađen posao!
čestitam.
 :pivo:

Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #63 on: December 13, 2011, 12:43:59 PM »
U subotu 10.12.2011. u prostorijama Muzeja automobila, održana je redovna, godišnja skupština SSIV-a. Bio je dobar odziv klubova. Savez je bogatiji za još jednog člana,  to je INTERNACIONAL OLDTIMER CLUB Subotica.
Predsednik SSIV-a Dalibor Ružić održao je lepu prezentaciju urađenog u 2011. SSIV ima veliku podršku drugih saveza na putu ka članstvu FIVA koje se realno očekuje 2012. godine.
Diskusija se rasplamsala na temu pogodnosti kod registracije vozila za koje se savez bori sa republičkim organima. Zaključeno je da treba sazvati sastanak saveza početkom godine i da to bude jedina tačka dnevnog reda. Do tada, klubovi treba da sagledaju koji su ciljevi ka kojima treba težiti i pripreme svoju viziju daljeg angažovanja saveza u interesu svih nas.

Prvi slajd na platnu je predstavljanje SSIV-a na generalnoj skupštini FIVA u Vašingtonu novembar 2011. Hvala predstavnicima slovenačkog saveza koji su prisustvovali skupštini i Daliboru prosledili fotografije.







Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #64 on: May 09, 2012, 22:33:54 PM »
Danas je bio veliki dan za SSIV. :uraa: :bravo:
Celo rukovodstvo, predsednik FIVA Horst Brüning....bili su u poseti Muzeju automobila. Dalibor Ružić predsednik SSIV je bio odličan domaćin. Zamolio bi Dalibora da prenese utiske gostiju.

Gospodin u sredini je Horst Brüning








Divili su se Ružićevom TR 6


A pohvalio se i obućom za Worksa:


I na kraju svi zajedno:


« Last Edit: May 13, 2012, 10:52:20 AM by Divac »

Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #65 on: May 12, 2012, 14:04:09 PM »
Dalibor Ružić, Horst Brüning i Aleksandar Vidojković(UIA):



Najveći štos je napravio Horst, kada je odbio Mercedes i na aerodrom otišao sa Austinom u pratnji Ružića:


r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #66 on: May 13, 2012, 10:41:25 AM »
Dragi prijatelji,
 Ove nedelje imao sam veliku cast da primim ugledne goste iz FIA i FIVA organizacije. AMSS je bio organizator vazne konferencije u Beogradu u hotelu Hayatt. Tom prilikom su posetili nas muzej i ukazali nam veliku cast. Bilo je mnogo poznatih licnosti. Mogu da se pohvalim da sam se rukovao sa Jean Tod-om!
 Posle posete muzeju g. Michel de Tomasson presednik istorijskih vozila pri FIA, me je pozvao da prisustvujem njihovom sastanku, sto je bio veliki kompliment za mene. Velika je cast i biti sa presednikom FIVA g. Horst Bruning-om.
 Veliku paznju je izazvao i austin. Bilo im je mnogo simpaticno sto vozim austina. Cak su mi rekli da su me slikali iz autobusa u dolasku, jer sam ih obisao.
 Bilo je mnogo znacajnih licnosti i puno razgovora o istorijskim vozilima.
 Veliku cast g. Horst nam je priredio zakazavsi mi zajednicki rucak u Hayatt-u
 Koliko je on vazna licnost, za one koji nisu upeceni g. Horst je presednik mnogih komisija u svim poznatim manifestacijama u svetu...Villa D Este,  Mille Miglia.....



Posle Beograda odlazi za Trst  Concorso d'Eleganza Trieste-Miramare
 



« Last Edit: May 13, 2012, 10:44:50 AM by Austin Cooper S »

Offline big healey

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 21
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #67 on: May 13, 2012, 10:55:59 AM »
Dalibore, svaka ti čast, velika čestitka !!!  :hi:

r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #68 on: May 13, 2012, 11:15:57 AM »
Hvala, prosto nemogu jos da dodjem k sebi od gomile utisaka!
 kao na primer..vozio sam gospodina Phillip de Cesse stazom Grand Prix de Belgrade Kalemegdan park..da bi u razgovoru svatio da pored mene sedi jedan od tri coveka koji imaju licencu da voze Auto Union D type!!!! I da je vozio zadnji put u Goodwood-u! :0_0:
  http://www.goodwood.co.uk/festival-of-speed/photos-and-videos/videos/the-ultimate-hill-climb.aspx
http://www.goodwood.co.uk/festival-of-speed/photos-and-videos/videos/festival-of-speed-highlights-2011.aspx
 

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #69 on: May 13, 2012, 15:20:00 PM »
čestitke Dalibore!
lepo je čitati lepe stvari!
drago mi je da je Austin 1300 isto imao čast!

Offline big healey

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 21
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #70 on: May 14, 2012, 08:59:46 AM »
Auto Union D type iz moje arhive, fotografije sam napravijo na Ennstal Classic reliju u Austriji






r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #71 on: May 14, 2012, 14:13:15 PM »
Bratislav Petkovic je pokusao da napravi memorijal 60 godina Grand Prix Belgrade 1999, ali na zalost kao da je ta trka baksuzna, onda je poceo rat i bombardovanje, a tako i te 99 godine bombardovanje. Bilo je dogovoreno i najavljeno u Nurburing-u da ce biti memorijal u Beogradu. Bilo je dogovoreno sa direktorom Mercedes muzeja da dovezu oba mercedesa  i sa Paul Karasikom vlasnikom oba audija u to vreme. Inace Paul Karasik je rodjen u Kraljevu, poreklom rus koji je gledao Beogradsku trku kao mali, a kasnije vrlo uspesan poslovan covek u americi.
http://www.automuseumbgd.com/album/gledaj.php#



r_dalibor

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #73 on: May 20, 2012, 08:51:45 AM »
Proradio sajt Srpskog Saveza za Istorijska Vozila!  :uraa:

www.ssiva-sfiv.com

 :pivo:

Divac

  • Guest
Odg: Srpski Savez za Istorijska Vozila
« Reply #74 on: December 23, 2012, 20:51:15 PM »
U subotu 22.12. 2012.g. održana je redovna godišnja skupština SSIV-a. Okupio se veliki broj članova. Predsednik Ružić je prikazao prezentaciju svih susreta na kojim je bio prisutan kao predsednik saveza, a bilo ih je dosta, čak je posetio i klubove koji nisu članovi saveza. Nastavlja se borba za bolji položaj i status starovremenih automobila i dobijanje pogodnosti kod registracije.
Ružić i Đorđević su se zahvalnicama i po bocom odličnog "Jacob's Creek" vina zahvalili učesnicima "24 sata elegancije".
Druženje smo nastavili već tradicionalno uz Trpkovićeve specijalitete.