Author Topic: LEZAJEVI BREGASTE  (Read 4695 times)

Marko90

  • Guest
LEZAJEVI BREGASTE
« on: August 25, 2009, 21:04:26 PM »
Hitno bi mi trebala pomoc. Kako treba da stoji onaj najveci lezaj za bregastu sto dolazi do lanca i lancanika. Gledano iz profila da li onaj zarez treba da bude okrenut ka lancaniku napolje ili da stoji unutra ka motoru??? Znam da treba one dve rupe da se potrefe ali mi je ovo veoma bitno? I da, da li je ista u precniku bregasta tamo gde lezajevi idu, za motor od 1000 i od 1300?

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #1 on: August 25, 2009, 21:29:04 PM »
Hitno... Ne žuri Marko i čekaj 5 dana ako treba da ti to neko objasni...nije kod minija ništa hitno... Ja ne znam,nisam to nikad radio,i uopšte,sa bregastom u bloku nemam nikakva iskustva... Nemoj da nagadjaš,već si se dosta napatio...

deki

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #2 on: August 25, 2009, 22:21:10 PM »
Pa sto ne pitas Gorana?

Marko90

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #3 on: August 25, 2009, 22:39:08 PM »
Pitao. Nije ni on 100% siguran kako ide jer je davno to stavljao a ni u knjigama ne pise tako precizno...

aca grunf

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #4 on: August 25, 2009, 22:53:32 PM »
druze moj proveri akomozesda vidis otisak lezaja u samom bloku,jer sa i ja davno to radio i nemogu da se setim,ali cu probati da pronadjem taj podatak.

Marko90

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #5 on: August 25, 2009, 23:41:10 PM »
Moj stari se izlomio i malo je napravio riseve na bloku al je problem sto sam od Gorana uzeo nove i odneo na masinsku obradu u Cubi, da mi ih ugrade pa mislim da ne stoje dobro. Stavili su ih isto kao i prosli put. Znaci interesuje me da li taj zarez, sa profila gledano, ide ka motoru unutra ili ide ka lancu i lancaniku. Dule bio bi ti zahvalan da mi suta javis. Od velike mi je koristi. Pozdrav svima...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #6 on: May 18, 2011, 19:25:30 PM »
Trebao bih da zamenim lezajeve bregaste pa me zanima na koji nacin se to radi?da li je neophodan neki specijalni alat.Ako nije da li se lagani izbijaju-ubacuju da to odradim sam
Vidim Marko da si nosio na masinsku obradu,da li to oni rade rutinski?

Marko90

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #7 on: May 18, 2011, 23:56:09 PM »
savetovao bih ti da se ti lezajevi ne menjaju sem ako nema lufta kad stavis bregastu....ako bas moras, mozes ih izbiti kako hoces al kada se vracaju tada ti treba alat za to da ih ne bi ostetio jer su dosta mekani, JAKO obrati paznju na rupe na lezajevima da se potrefe sa blokom a narocito na najvecem lezaju, kao i to da posle ugradnje moraju se obraditi jer su u plusu lezajevi i neces moci da stavis bregastu. lezajeve treba obraditi tako da bregasta lako ide, da moze rukom da se okrece, uprotivnom postoji sansa da zariba...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #8 on: May 19, 2011, 20:33:12 PM »
Vazi,videcu kada dobijem nove,mozda i odnesem na masinsku da ih odrade
Inace zarez na najvecem lezaju kod mene stoji ka vani,ne ka unutrasnjosti motora

Marko90

  • Guest
Odg: LEZAJEVI BREGASTE
« Reply #9 on: May 19, 2011, 22:58:30 PM »
e ja se ne secam kako treba da stoji.... bitno je da se one dve rupe na bloku kod velikog lezaja potrefe sa rupama na lezajevima, nemoj da te buni jer ne mogu se 100% potrefiti, ali da se vide da su tu... Najbitnije je obraditi lezaj da bregasta moze RUKOM da se okrece....