Author Topic: Tornax 1952  (Read 5394 times)

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Tornax 1952
« on: August 19, 2009, 01:00:33 AM »




pozdrav Dalibore posto vidim da radite u muzeju automobila odavno sam vlasnik ovog motora marke TORNAX IZ 1952 god pa me zanima da li imate neke podatke o TORNAX-u u muzeju posto sam u problemu nemogu da nadjem nista o ovoj marci motora
« Last Edit: September 06, 2009, 21:51:55 PM by Sinisa »
MIlan /lepibajloni

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #1 on: August 20, 2009, 02:29:01 AM »
Hvala za to ti si stari  minijevac jesam nego sta ali prvo kad dodjem kuci ima da se uclanim i zvanicno u klub konacno samo se nadam da ce imati moju velicinu maice xxl .
Ako bilo ko moze da mi pomogne oko informacija u vezi ovog motora bio bih mu zahvalan posto se spremam za restauraciju hvaallllaaa.
MIlan /lepibajloni

r_dalibor

  • Guest
Odg: Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #2 on: August 20, 2009, 09:24:50 AM »
Pogledacu dokumentaciju u muzeju, pa cu ti javiti! :good:
pozdrav

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #3 on: August 20, 2009, 14:01:43 PM »
Hvala :punk:
MIlan /lepibajloni

deki

  • Guest
Odg: Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #4 on: August 20, 2009, 18:40:45 PM »
http://en.wikipedia.org/wiki/Tornax
ovo je samo jedan od linkova,imas ih mnogo na netu.Koliko sam ja video to je Nemacki motor proizvodjen od 1929.do 1955.
« Last Edit: August 20, 2009, 18:56:56 PM by deki »

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #5 on: August 21, 2009, 01:45:27 AM »
Deki hvala na trudu ali sam ja taj sajt proverio uzduz i popreko ali bi mi dobro doslo jos informacija posto kako stvari stoje,"mislim" da samo ja imam taj motor u Srbiji pa zato rekoh da pitam da li neko moze jos da mi pomogne oko dobijanja bilo kakve informacije planiram da ga vozim po gadu kada bude bio sredjen nabavio sam  nemacki slem iz drugog svetskog rata fale mi samo one velike naocare i dugi zuti mantil. :good:
Pozdrav
MIlan /lepibajloni

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #6 on: August 21, 2009, 11:51:10 AM »
Ako to hoćeš,onda ti fali i BMW ili ZÜNDAP... Ali ti ne preporučujem da se voziš po BG u toj "nošnji",piči na sever,tamo bi mogao da ubereš po neku simpatiju  :0_0: Video sam pre par godina dvojicu na BMW prikoličaru u nemačkim oficirskim uniformama iz WWII sa svim nacističkim oznakama... Na prvi pogled smešno,a kasnije ružno...

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #7 on: August 21, 2009, 15:21:13 PM »
Ma necu ja bas tako da se oblacim kao oni to mi je i malo i preterivanje moj fazon ce vise biti kao Djenka iz maratonaca zato hocu zuti mantil ili ti kaput a slem farbam u zuto ili crveno i fali ce mi Kristina pa ako neko zna neku Kristinu neka mi javi  pa da bude original  ala Martonci.
Dalibore postoji li neka dokumentacija o ovom tipu motara u muzeju kod vas???
MIlan /lepibajloni

deki

  • Guest
Odg: Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #8 on: August 21, 2009, 22:15:01 PM »
Mozda si stvarno jedini vlasnik u Srbiji ,jer tamo koliko se secam pise da je proizveden u svega 15000.primeraka.

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #9 on: August 22, 2009, 00:40:24 AM »
Pa ja sto sam nasao informacije na netu da su ga proizvodili od 1926-1955god i da su za to vreme napravili samo 50000 hiljada komada no videcemo cekam Dalibora da vidim sta ce mi reci a ja jos uvek cekam Kristinu
pozdrav. :punk:
MIlan /lepibajloni

r_dalibor

  • Guest
Odg: Ruzic Dalibor Austin Cooper
« Reply #10 on: August 25, 2009, 11:50:31 AM »
Izvini sto sam ovako spor. Nisam mnogo pronasao. Imamo enciklopediju i skenirao sam tu stranicu. prakticno je isti tekst, kao na onom saitu. Bilo kakva ozbiljnija dokumentacija mora da se nabavlja iz Nemacke. Motor je stvarno redak primerak. Mi nemamo velika iskustva sa motorima, jer nismo do sad radili restauracije. Raspitacu se jos kod nekih ljudi, ali mora da se nadje firma u nemackoj koja ima delova i dokumentaciju. Poradicu na tome, pa cu ti javiti.
Pozdrav