Author Topic: mini sa klimom  (Read 6701 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
mini sa klimom
« on: July 18, 2009, 00:39:37 AM »
eeee... sad bi nam dobro dosao ovakav japanac...


Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: mini sa klimom
« Reply #1 on: July 18, 2009, 14:52:08 PM »
Ja sam se malo zanosio sa klimom,i moze,nije neki problem. Ali slabi su minijevi motori za to...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: mini sa klimom
« Reply #2 on: July 18, 2009, 16:28:14 PM »
Voleo bi da vidim kako je reseno pod haubom

aca grunf

  • Guest
Odg: mini sa klimom
« Reply #3 on: July 18, 2009, 17:01:53 PM »
pozdrav miniklanu...
davno jednom prilikom sam naleteo na jednog strendlera u zadru,puko klinasti,i naravno tezak problem resen kupovinom drugog klinastog,ali gle cuda posle palenja u kabini posle par minuta hladno...pogledam pod haubu i vidim skalameriju od klime ...
dakle klima nije bila vezana na sam motor vec pogonjena elektromotorom.za to vreme imati klimu u vozilu je bilo,zavuci ruku u djep do ramena,i nisam dalje nista pitao.bez obzira na sve za minija bi to bilo i danas skupo,a ovi mali motori nebi mogli da rade ako ih opteretis sa jps jednim motorom-kompresorom-jer tek tada nebi isao mini.
usput uz klimu ti trebaju i oni  :niger: :niger: :niger: :niger: :niger: :niger:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: mini sa klimom
« Reply #4 on: July 18, 2009, 17:10:49 PM »
Ako budem odlucio da trampim malo snage za prijatnu temperaturu,uradicu to. Za kompresor ima mesta ispod alternatora,samo da se pomeri kuciste filtera ulja. Hladnjaku bi smetao razvodnik,ali i to je resivo,stavi se neki mali sa kosom kapom. Hladnjak treba da se skrati od necega,ili neki mali da se nadje,ja imam od honde nsx acura(ona ih ima 2mala napred,kao porsche...),treba regulator koji dize obrtaje kad se ukljuci kompresor(ako ostane standardni karburator,to nisam razradio,ali nije neki problem). U kabini treba mali hladnjak pored onog za grejanje. Cevi se prave,posuda od necega,struja je prosta...eto klime,prosta stvar,ali puno posla. Sad kad vidim da je to neko vec uradio...gubim volju :laughing: sad hocu abs ako i to neko vec nije :laughing:

aca grunf

  • Guest
Odg: mini sa klimom
« Reply #5 on: July 18, 2009, 17:30:17 PM »
klima ce ti pojesti pola snage motora,sve ispod 1600 cc je neisplativo stavljati kompresor nklime na sam motor,tj,da je pokrece sam minijev motor,jer ce se vuci ko pokisi mis :cry:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: mini sa klimom
« Reply #6 on: July 18, 2009, 17:36:45 PM »
taj "neko" je bio rover  :)

miniji za japansko tržište su imali fabričku klimu...

što se snage tiče... ako se vozi kroz grad, po gužvama.. nije problem da bude spor, ako će unutra da bude prijatno.
doduše, ja sa mojim 850 motorom i alergijom na budženje mogu samo da ubacim pokretni ventilator na 12V...

aca grunf

  • Guest
Odg: mini sa klimom
« Reply #7 on: July 18, 2009, 17:52:10 PM »
evo ti ekonomicnija ideja...
nadji mini metro spi strendjera celog sa klimom,pa ces imati klimu,abs,motor i ceo auto delova...
sto se tice hladnjaka klime on moze da se napravi u potrebnoj velicini,neznam napamet tacno gde,moze se proveriti,ali ces yato imati sve delove za budjave poslove,samo da znas da i taj mini metro je retka i novija zverka :thinking:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: mini sa klimom
« Reply #8 on: July 18, 2009, 19:46:47 PM »
da se nadoveze , cuo sam se sa peterom i z slovenije(poznatiji nasoj masi kao britax sa minijade)
inace je svojo dragoj poklonio za rodjendan minija iz 2000 ogranicena serija od 40 komada koji su napravljeni za 40 godisnjicu minija
i kupio je klimu pa uskoro treba da je ugradi pa cu traziti da mi posalje slike kako je to montirao
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: mini sa klimom
« Reply #9 on: July 18, 2009, 19:58:48 PM »
ma sto je to problem? kako je onaj zuti hamer koji se jedno vreme vozio po gradu imao klimu pozadi...mislim da je bila Genel ili tako nesto  :lol: 
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: mini sa klimom
« Reply #10 on: July 18, 2009, 20:05:44 PM »
ma hameru mozes i da metnes samsung klimu 12 icu a da se neosti da fali prostora :laughing:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

aca grunf

  • Guest
Odg: mini sa klimom
« Reply #11 on: July 18, 2009, 20:33:26 PM »
opet malo ja...
da nebi previse pametovao,nije problem klima uglavice se nekako sigurno,problem je -najvrci-u samom motoru,jer i jaca vozila od 1600cc imaju problem snage motora dok radi klima.evo evo primera ford mondeo karavan,licno iskustvo na auto putu,u toku preticanja sam morao da gasim klimu zbog gubitka snage motora.
  zato i rekoh da se dobro odabere klima kompresor i upari fino,a posle pazi na preticanje,i nemoj gledati koliko trosi goriva,jer je moguce i da duplira potrosnju...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: mini sa klimom
« Reply #12 on: July 18, 2009, 20:39:26 PM »
na primer moj sluzbeni punto ima 1200 kubika, i istina je da slabo vuce kad je upaljena klima
ali ide, i naravno bez preticanja
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

aca grunf

  • Guest
Odg: mini sa klimom
« Reply #13 on: July 18, 2009, 20:57:11 PM »
gajudine kayes 1200cc a nisi pomeno koliko snage ima motor,takav kakav je ipak strika ko singerica u odnosu na minike,a trosi...