Author Topic: Generalka  (Read 17440 times)

Offline MiniMe

  • Novajlija
  • Posts: 7
Generalka
« on: June 13, 2009, 17:40:47 PM »
Ljudi,zdravo.
Nov sam ovde,skoro sam uzeo Minija,76 god.,nije u losem stanju,ali se plasim da moram generalnu motora da radim!  :fgh:
Pa ako bih mogao da dobijem info koliko sad kosta da radim polu ili celu generalku!
Monogo mi se dopada auto i zelim ad ga sredim sto pre,tako isto i molim za pomoc.
Unapred hvala...
Milan
|MiniMe

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Generalka
« Reply #1 on: June 13, 2009, 20:40:39 PM »
pa kod nas jedino dragan iz auto kose ima delove al nije ni malo jeftino... marko90 je uzimao skoro tako da ce ti on to najbolje reci...

a sta je sa motorom?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Generalka
« Reply #2 on: June 13, 2009, 20:45:22 PM »
kompletne delove za generalnu mozes da nadjes u TikiVentu (uskoro i popust za clanove, lager itd..)

vise detalja zna gajudin...ko zna, mozda ove godine i dodje na forum opet...  :cool:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Generalka
« Reply #3 on: June 13, 2009, 20:55:16 PM »
au koliko ja nisam u toku... znam da je ranije bila prica da nece da narucuju malu kolicinu delova vec samo neke vece porudzbine...

Offline MiniMe

  • Novajlija
  • Posts: 7
Odg: Generalka
« Reply #4 on: June 14, 2009, 12:54:28 PM »
Pa vidi te,kad mu dajem malo jaci gas,on mi na cepu,na motoru izbacuje dim,kazu ljudi da mi je motor produvao,ali to su cuveni "strucnjaci" koji su mi to rekli,jos ga nisam vozio kod majstora da mi kaze sta je problem,ja sam pitao za generalku cisto od oka da imam uvid u situaciju.I iz auspuha mu izlazi crni dim,ne bas kao na dizel motorima,ali neobicno crn za bezin motor! :umm:
Pa vas ja zato pitam....

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Generalka
« Reply #5 on: June 14, 2009, 19:03:17 PM »
jbm li ga...
imas na sledecem linku info o par majstora pa saberi utiske od svih i okreni redom pa pitaj za cenu:  :wink:

http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/board,6.0.html

Offline MiniMe

  • Novajlija
  • Posts: 7
Odg: Generalka
« Reply #6 on: June 14, 2009, 20:23:53 PM »
Po prikazanom,sto sam video na ostavljenom link-u,treba da pocnem polako da sakupljam 500 eura,minimum :(
Hvala,puno,stvarno ostavljate puno informacija koje mogu biti od velike pomoci.
Jos jednom,hvala PUNO! :good:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Generalka
« Reply #7 on: June 14, 2009, 20:50:10 PM »
pa gle... mozes ti da kupis i drugi polovan motor i da das od 100e za neki 850 sa dushom u nosu do 500e za neki 1300 koji je po prici gazde uradjen prosle godine i slicno.. ako imas mogucnost za neki drugi motor, trazi da ga provozas prvo ili se dogovori sa nekim sa foruma ko je iole iskusan mini driver da ga on provoza pa da tako eventualno ushtedish neki dinar.


...mada generalna je generalna i posle toga znas sta vozis  :wink:

Marko90

  • Guest
Odg: Generalka
« Reply #8 on: June 14, 2009, 22:29:15 PM »
Ja se slazem sa Banetom. Kad uradis generalnu na svom motoru znas da je sve ok i 100% si siguran u njega, a ovako ako kupujes neki drugi motor...To ti je mac sa tri ostrice. Ako ti dimi crno znaci da je smesa goriva i vazduha ne odgovarajuca, odnosno prebogata gorivom, da sam na tvom mestu jos se ne bih upustao u tako nesto ako bas nemas povoda da rasklapas motor (npr. trosi puno ulja, ne vuce, tesko pali...). Ako si iz BG-a oteraj auto do Nese koji je u bloku 45, otac Baneta, ili Gorana, koji je na autokomanda pa ce ti reci da li treba il ne treba da se radi.

Offline MiniMe

  • Novajlija
  • Posts: 7
Odg: Generalka
« Reply #9 on: June 16, 2009, 13:26:51 PM »
Ljudi,ja jos jednom da vam se zahvalim.... :rolleyes:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Generalka
« Reply #10 on: June 18, 2009, 10:01:46 AM »
prvo proveri kako ti dimi, koje boje je dim, kada ti dimi itd. to možeš nači u bilo kojoj literaturi za početnike mehaničare ili kod nekoga ko ima barem malo izkustva.

nakon toga:
proveri kompresija da vidiš kolika mu je.
skini glavu i proveri kakve su mu vodilice ventila. (ako imaš šansu, onda ih promeni) istovremeno promeni mu teflone (sve to može biti uzrok dimljenja) i popravi sedišta ventila. tako češ biti miran sa glavom i značeš da je sve OK

kada skineš glavu, onda češ videti u kakvom su ti stanju cilindri. več če se na oko moći oceniti a nakon toga ih obavezno izmeri i proveri.
ja bi na tvom mestu izvadio motor i ako su cilindri u toleranciji i bez ogrebotina itd.... onda obavezno  (jbg, mi kažemo porabjati, to znači hmmmm,.... izgrebeš kanale za ulje. obezno tom prilokom zameni karike i sve ležajeve! to jest na radilici, klipnjači, itd...

onda ti ostaje samo menjač. tu bez haynes manual knjige neče iči. ako hočeš sve staviti u tolerancije itd... češ trebati malo više znanja i strpljenja te novaca... ali na kraju nije tako teško i imat češ mir za narednih 20 godina ;-)

naravno menjaj mu lanac, sve semeringe, dihtunge, itd......

delovi: ne brini. svi delovi se još prodaju. malo pogledaj na forumu kako su več neki naručili iz GB.... ili mogu ja pitati za tebe kod mojih poznanih. na žalost ja na lageru držim samo delove za 1,3 motore.... ali sve se može naručiti.

vezano uz delove.... trebaš točno da znaš koji ti je motor i dali je bilo kemije na njemu. dali je to std. A motor ili noviji A+?
postoje male razlike kod nekih sitnica.

Offline MiniMe

  • Novajlija
  • Posts: 7
Odg: Generalka
« Reply #11 on: December 08, 2009, 18:51:16 PM »
Kako ti narucujes delove za motor?Preko MIniSpears-a?!Koliko to love izadje?Intersuje me,jer planiramna prolece da uradim generalnu?!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Generalka
« Reply #12 on: December 08, 2009, 19:34:38 PM »
vezano za nabavku delova možeš se obratiti Amanu sa foruma.  :wink:
ima sve cene i može ti reči za koliko vremena delovi stižu, ili šta se ima na lageru.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Generalka
« Reply #13 on: December 08, 2009, 20:26:45 PM »
ne brini se minime, sve sto narucis stici ce krajem sledece nedelje :DD
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Generalka
« Reply #14 on: December 08, 2009, 20:33:04 PM »
uaaaaa...amane..pa to svima kazes..krajem sledece nedelje....kao pera-zdera...vracam pare u utorak... :p2: :lol:...gde su moja ramena....